Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Valentine Porte odnajduje bluesa przeciwko Hiszpanii

Pora na powrót kapitana Bluesa, Valentina Porte. „Opuściłem tylko jeden trening, ale wydaje mi się, że to za długo” – uśmiechnął się 31-letni prawy obrońca, który „czuje się gotowy, aby znaleźć” francuską drużynę piłki ręcznej po przegranej w Złotej Lidze przeciwko Norwegii. Dania w zeszłym miesiącu. Reprezentant chciał się wycofać, przyznając, że pojawiły się „wielkie trudności psychologiczne”. W wywiadzie dla L’Equipe.

– Jestem lepszy, idę pod górę – powiedział we wtorek zawodnik Montpellier z domu piłki ręcznej w Creteil, gdy The Blues przygotowują się do dwóch meczów w tygodniu z Hiszpanią, wicemistrzem Europy.

To ostatnie międzynarodowe spotkanie jest zakończeniem długiego międzynarodowego sezonu, który trwał dwa lata, który rozpoczął się eliminacjami do Pucharu Narodów Europy 2022 w styczniu 2021 r., naznaczonym pandemią i przerywanym koronacją na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio i czwartym miejscem w Pucharze Świata. -2021. Następnie do euro w styczniu ubiegłego roku.

Ta treść została zablokowana, ponieważ nie zaakceptowałeś trackerów.

Kliknij ” OK „trackery zostaną zdeponowane i będziesz mógł zobaczyć zawartość .

Kliknij „Akceptuję wszystkie znaczniki”Upoważniasz do deponowania modułów śledzących do przechowywania Twoich danych w naszych witrynach internetowych i aplikacjach w celu personalizacji i kierowania reklam.

Zastrzegasz sobie możliwość wycofania zgody w dowolnym momencie.
Zarządzaj moimi wyboramiPozbawiony chwil ekstazy

21 Blues powołanych, w liczbie 19 od odejścia kontuzjowanych Nedim Rimelli i Luka Karabatic, przede wszystkim znajdzie swoją publiczność w Bercy w czwartek w „pełnym pokoju bez skali” po raz pierwszy od dwóch lat, zanim przeniesie się do Chambery w sobotę.

„Pozbawiono nas odrobiny tej chwili euforii (z Covidem), często okazji, aby zaopatrzyć się w dużo paliwa”, wyjaśnił trener Guillaume Gille, zachwycony „tupieniem na parkiecie Bercy Parque”, zanim wrócił do swojego home „Kraina Sabaudzka”, gdzie jako zawodnik spędził osiem sezonów.

READ  Di Maria, Eriksen, Chiellini, Gnabry, Mbappe, Pogba: informacje o ósmym okienku transferowym, które przegapiłeś we wtorek

– Dobrze jest grać we Francji, ludzie cieszą się, że nas widzą – powiedział francuski bramkarz Vincent Girard, który wrócił z lewego skrzydłowego Hugo Deskata i kluczowym zawodnikiem Nicolasem Tournatem po przegranej w Złotej Lidze w Danii.

The Blues zakwalifikowali się już do Mistrzostw Świata 2023, a więc zmierzą się z inną zaprzyjaźnioną drużyną, Hiszpanią, która jest przyzwyczajona do międzynarodowych podium, a także ma w kieszeni bilet na Polskę lub Szwecję (kraje gospodarzy).

„Za każdym razem mamy wrażenie, że się starzeją, ale zawsze mają świetne zawody”, powiedział sędzia Vincent Gerrard, jedenaście zespołów Tokyo Holy Blues obecnych na spotkaniu.
„To będzie dobry mecz z dobrymi bramkarzami, dobrymi zawodnikami: dwa bardzo ekscytujące mecze”.