Ręka: The Blues miażdżą Hiszpanię w meczu towarzyskim

Blues Nikola Karabatic, który w ataku podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie 28 stycznia 2022 ograł Hiszpanię w towarzyskim Attila Kisbenidik.

Wspaniała obrona: francuska drużyna piłki ręcznej zmiażdżyła Hiszpanię 44:33 w środę na Stade Bercy w pierwszej części tego towarzyskiego podwójnego meczu.

The Blues odmówiono kontuzji Nadima Rimelli i Luki Karabatic, ale wraz z powrotem ich kapitana Valentina Porte, który był nieobecny na ostatnim rajdzie z powodów psychologicznych, zorganizowali pokaz zjazdu przed 9000 widzów na Bercy, dzięki agresywna obrona i krwawy kontratak.

Jeden z filarów składu, Nikola Karabatic, powiedział po wielkim zwycięstwie nad Hiszpanami: „Znowu widzieliśmy naszych fanów, Percy jest pełny. Miło jest widzieć fanów francuskiej ręki. zabawa.”

Francja zakwalifikowała się już do Mistrzostw Świata 2023 i nie miała w tym spotkaniu nic do stracenia, podobnie jak Hiszpania, która ma też bilet do Polski czy Szwecji (dwóch gospodarzy).

Zwycięzcy ostatnich dwóch meczów w Złotej Lidze z Norwegią (37-29) i Danią (28-26), The Blues ufali Percy’emu i potwierdzili to w starciu z Hiszpanami, którzy są przyzwyczajeni do zdobywania międzynarodowych podium.

– Miła grupa –

Zaczęli od piłek odzyskanych przez dobrą obronę, a następnie poprawili się dzięki bramkom skrzydłowych Hugo Deskata i Yannisa Lin oraz prawego obrońcy Deka Mima (8-4, 8).

Następnie Francuzi zrobili pokaz ze świetną pracą zespołową, która zakończyła się Kung Fu od Lin do Dysku (12-5, 12), które kłuje Hiszpanię.

Prowadzeni przez skrzydłowego Ferrana Sola, zawodnika Paris Saint-Germain, mistrzowie Europy próbowali wrócić, ale utknęli pięć jednostek za mistrzami olimpijskimi i dwukrotnie zostali uratowani przez Vincenta Gerrarda (15-10, 17).

Wraz z wejściem Valentina Porte (16. miejsce) Francuzi utrzymali dystans i powiększyli dystans do końca pierwszej połowy (24-15).

„Kiedy prowadzisz w pierwszej połowie, często masz 10 lub 15 minut, na które pozwalasz sobie odpuścić, ale tak nie było i ciągle tłoczyliśmy grzyby” – podsumował Porte, który miał do niego „dobre przeczucia”. powrót do wyboru.

READ  Edward Son, piłkarz z innych czasów

Następnie podopieczni trenera Guillaume’a Gila zamienili mecz w koszmar dla Hiszpanów, zwiększając przewagę do 13 punktów po bramce młodego Tiboda Bretta (43-30, 27) i zakończyli mecz (44:33).

Francuska drużyna piłki ręcznej spotka się w sobotę z wicemistrzami Europy w Chambéry w drugiej części tego towarzyskiego dubletu, aby zakończyć długi międzynarodowy sezon, który rozpoczął się dwa lata temu, naznaczony tytułem w Tokio.