OM: Lipsk, ostatnia nadzieja OM na Ligę Europy?  – o OM

OM: Lipsk, ostatnia nadzieja OM na Ligę Europy? – o OM

OM zakwalifikował się do półfinału Turnieju Konferencyjnego, ale mimo to grał łeb w łeb z Rennes w Ligue 1, aby zająć drugie miejsce w turnieju. W tej chwili Phocaeans mają trzy punkty przewagi w tabeli, ale będą musieli udać się do Roazhon Park na 37. dzień, kiedy przeciętne gole są w dużej mierze na korzyść Bruno Génésio. Więc nic nie zostało zrobione. Z drugiej strony OM ma 7 punktów przewagi nad podium nad Strasburgiem, 8 nad Niceą, 9 nad Monako, siedem dni przed końcem. Trzecie miejsce może pozwolić im bezpośrednio dołączyć do Ligi Mistrzów, która pozostaje głównym celem Marsylii.

Trzecia runda w Ligue 1 musi zwykle przejść przez dwie rundy wstępne, aby dołączyć do lukratywnych etapów grupowych. W tym sezonie Monako zmierzyło się ze Spartą Praga, ale zostało wyeliminowane przez Schakthera Donieck w ostatnim play-offie, co poważnie wpłynęło na ich sezon. Ale w 2020 roku Rennes zajął trzecie miejsce w Ligue 1 i był bezpośrednio w fazie grupowej. czemu ? Bo jeśli zwycięzca Ligi Europejskiej zakwalifikował się już do Ligi Mistrzów poprzez swój turniej, bilet jest przyznawany na trzecie, piąte mistrzostwo Europy, a więc Ligue 1. W 2020 roku Sevilla wygrała Ligę Europy z Ocampos Kiedy zajął czwarte miejsce w La Liga, zdobył tytuł dla Rennes. W zeszłym roku Villarreal pokonał Manchester United, a zespół Unai Emery zajął siódme miejsce w La Liga…

A więc w tym sezonie? West HamKlub, który właśnie opuścił Lyon, ma sześć punktów straty i jeden mecz przed zajmującym czwarte miejsce Tottenhamem Hotspur w Premier League. ten Glasgow Rangers Rozwija się w Szkocji, która nie korzysta z bezpośrednich kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Frankfurt, który właśnie wystartował w Barcelonie, jest dziewiąty w Bundeslidze, 12 punktów mniej od czwartego i ostatniego miejsca w eliminacjach Ligi Mistrzów w Niemczech. Miejsce jest obecnie utrzymywane… RB Lipsk, także w 1/8 finału Ligi Europejskiej. W ten sposób kibice OM, ale także kibice Rennes, będą za Niemcami w Pucharze Europy… ale także w Bundeslidze, gdzie prowadzą tylko trzema punktami nad Freiburgiem, piątym na koniec pięciu dni.