Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lesnevan – Spójrz wstecz, jak osiem licealistów z Lesneven zostało w Polsce.Joined Final Pro Subd (usługi dla ludzi i terytoriów) Liceum ClosmeyeraLesneven, Laura, Louna, Eléa, Enora, Amandine, Cassandra, Malwina i Alexane mają szczęście, że kilka tygodni temu mogły wyjechać na staż do Polski. „Przedszkola”Międzynarodowa Szkoła Trójjęzyczna w Warszawie, do którego zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 6 lat, które mówią po polsku, francusku, angielsku lub japońsku. Na pięciu kampusach, czterech w Warszawie i jednym w Krakowie, przebywa około 500 dzieci. 50% rodziców to Polacy, a 50% to osoby dwujęzyczne.

„Dzieci myją zęby”

Kiedy przybyły, młode kobiety zauważyły ​​różnice w sposobie robienia rzeczy, poza barierą językową, którą tak dobrze rozumiały. „Dzieci myją zęby i byłoby miło być we Francji” – mówią uczennice. „Z drugiej strony cały czas robią to, co chcą”. Inną, docenianą różnicą, jest to, że „logopeda jest jak terapeuci, którzy wyróżniają się na zajęciach”. Lesneviens odkrył lokalną gastronomię z „zupą w chlebie z boczkiem, jajkiem na twardo i kapustą”. Podczas pobytu ośmioro licealistów przyniosło ze sobą książki na zajęcia, inni dla nauczycieli, a także zabawki na palce. Kilka słów od młodych kobiet opisujących to schronisko: „Koncentracja, wyjątkowa, innowacyjność i autonomia”.

Kolejny wyjazd planowany jest na czerwiec

W ramach tego pobytu uczniami i ich mentorami byli Rachel Madek, dyrektor Gloucester oraz Beatrice Sossே, nauczycielka języka francuskiego i szefowa działu Bag Pro. Europejski projekt Erasmus+, „Byłem bardzo skoncentrowany”. Ten pierwszy staż nie będzie wyjątkowy, ponieważ nowa klasa studentów pierwszego roku będzie musiała wyjechać w czerwcu.

Nowości w Lesneven

READ  Umowa Polska - Niemcy - Węgry, uniknięcie weta wobec unijnego planu prowokacji?