Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Polska pokonała Anglię

Harry Kane wierzył, że dał zwycięstwo swojemu wyborowi, a potem Robert Lewandowski wyszedł ze swojej skrzynki rzucając krzyżykiem w głowę swojego partnera. Po długim niezdecydowanym szoku Anglia i Polska podzieliły się punktami w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022 (1-1). Polska unika najgorszego w Grupie I, gdzie zajmuje obecnie trzecie miejsce, podczas gdy Anglia wciąż jest niepokonana i prowadzi.

Anglia wygrała po raz szósty z rzędu. Potem pozwoliła mu się poślizgnąć przed umytą polską i wydawało się, że upuściła rzecz. Nie licząc Roberta Lewandowskiego, został wyłączony tuż po przerwie, mimo wszelkich starań, jakie wcześniej włożył. Napastnik Bayernu Monachium ostatecznie zdobył policzalny punkt, dzięki finiszowi Damiena Skimanskiego (1-1, 90. + 1), kończąc akcję źle zarządzaną przez Anglię.

Kwalifikacyjne Mistrzostwa Świata

Jeden rośnie na egzaminie, drugi w klubie: Kane-Lewandowski i dwie drogi do szczęścia

09.07.2021 o 22:04

Napastnik Anglii Harry Kane świętuje

Źródło: Getty Images

Lewandowski Kane odpowiada

Harry Kane wykonał najtrudniejszą część i był lepiej kontrolowany przez Anglików w drugiej połowie. Niefortunni finaliści Euro 2020 wciąż potrzebowali blasku od gwiazdy Tottenhamu, ponieważ Jack Greelish spędził cały mecz na pitchingu, a Raheem Sterling był w większości zdezorientowany. Niepowstrzymanym uderzeniem Kane odpowiedział na kontragresję z taką samą siłą swojego talentu (0-1, 72.). Aby wydostać się z tej sieci, trzeba było osobistego wyczynu, aby połączyć napięcie i nieustanne gwizdy. Raz przybył nie wystarczy.

Ten remis, uzyskany kleszczami, ma zapach porażki dla Polski, która ma pięć punktów straty do Anglii w grupie I, a teraz (jeden punkt do) Albanii. Rezerwy Lewandowskiego na kolejny mundial nie zostały jeszcze kupione, a jeśli Anglia nie zaimponuje w Warszawie, to droga do Kataru w 2022 roku jest dobra.

Kwalifikacyjne Mistrzostwa Świata

5 za 5: Anglia kontynuuje czystą rundę

09.05.2021 o 17:53

Kwalifikacyjne Mistrzostwa Świata

Boris Johnson potępia rasistowskie nadużycia „całkowicie niedopuszczalne”.

09.03.2021 o 20:15

READ  PRONOS PARIS RMC 19 czerwca Challenge w Hiszpanii - Polska