Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit-19: Włochy, Polska… te kraje europejskie rozluźniają środki kontroli

W obliczu zagrożenia Wariacje, bardziej zaraźliwe, Epidemia Govt-19 wydaje się wielu osobom nie mieć końca. Wbrew oczekiwaniom rok 2021 będzie na pewno taki sam jak rok 2020. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła w zeszły czwartek, że „złagodzenie kontroli” jest nieuchronne z powodu „ekstremalnie wysokiego” rozprzestrzeniania się wirusa. .

Jednak w ostatnich dniach wiele krajów europejskich zdecydowało się na złagodzenie środków kontroli. Te złagodzenia stanowią lukę w stosunku do ogólnej tendencji w innych krajach europejskich, ale raczej wymuszają bardziej rygorystyczne restrykcje. .

  • We Włoszech ponowne otwarcie restauracji i muzeów

Wbrew falom swoich europejskich sąsiadów, Włochy złagodziły ograniczenia w poniedziałek Jest to praktyka w większości regionów, pozwalając barom, restauracjom i lokalom na ponowne otwarcie się jako symbole, takie jak Koloseum i Kaplica Sykstyńska.

Oferta limitowana. 1 na 2 miesiące bez zobowiązań

Większość terytoriów włoskich jest obecnie sklasyfikowana jako „żółta”, z wyjątkiem Aldo Adez (północ), Umbrii (w środku), Buglii, Sardynii i Sycylii (południe), z wyjątkiem „pomarańczowego” (średnie ryzyko). sklasyfikowane, co stanowi największe ryzyko.

Kaplica Sykstyńska została ponownie otwarta 1 lutego 2021 r. w Muzeach Watykańskich.

Kaplica Sykstyńska została ponownie otwarta 1 lutego 2021 r. w Muzeach Watykańskich.

Andreas Solaro / AFP

Obniżenie poziomu ryzyka określa się na podstawie takich kryteriów, jak tempo inwazji na oddziały intensywnej terapii lub tempo przenoszenia wirusa, zwłaszcza umożliwiając ponowne otwieranie barów i restauracji, co można zrobić tylko do tej pory. Na wynos. Mogą teraz witać klientów przy stolikach do godziny 18:00, ale przestrzegaj pewnych zasad dotyczących liczby i odległości.

Muzea w końcu mogły zostać ponownie otwarte, ale udało im się uniknąć tłumów tylko w ciągu tygodnia. Niepokój budzą inne kultowe zabytki włoskiej stolicy: Panteon, Galeria Borges czy Castel Sand Angelo. W pobliżu Rzymu w Divoli, Villa de Este i Hadrian Villa również ponownie otworzyły swoje podwoje.

READ  W Warszawie ambasador Rosji w Polsce spryskał fałszywą krew

  • Polska ponownie otwiera muzea i centra handlowe

W poniedziałek ponownie otwarto w Polsce muzea, biblioteki, galerie sztuki i centra handlowe. Jednak większość szkół zostanie zamknięta co najmniej do marca, jednak minister zdrowia Adam Nidzilsky powiedział. „Wiele krajów, które podjęły mniej drastyczne decyzje na Boże Narodzenie niż my, stoi w obliczu znacznie gorszych konsekwencji” – powiedział RMF Radio.

Bary, restauracje, hotele, kluby nocne i kluby gimnastyczne również będą zamknięte do 14 lutego. „To, co można zmniejszyć w obecnej sytuacji, zostało ograniczone. Poczekamy trochę dłużej, aby uniknąć trzeciej fali” – powiedział dziennikarzom w zeszłym tygodniu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrewskiw. Liczba nowych przypadków i zgonów w Polsce w ostatnich dniach spada.

  • Austria łagodzi ograniczenia 8 lutego

Rząd austriacki ogłosił w poniedziałek wieczorem, że od 26 grudnia zrelaksuje więzienie: szkoły, muzea i sklepy zostaną ponownie otwarte 8 lutego. „Mamy wskaźnik 50 przypadków na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni” – powiedział na konferencji prasowej konserwatywny prezydent Sebastian Kurz. Wskazał jednak na „inne aspekty”, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza pilną potrzebę powrotu dzieci do klasy po zamknięciu tygodnia, a także aspekty społeczne i psychologiczne.

– Dlatego jednogłośnie zdecydowaliśmy się na ostrożne działania łagodzące – powiedział prezes po całodniowych rozmowach z ekspertami, opozycyjnymi partiami politycznymi i gubernatorami różnych regionów, podejmując jednocześnie niezbędne środki zapobiegawcze.

Dzięki temu sklepy, takie jak muzea, fryzjerzy i ogrody zoologiczne, mogą ponownie otworzyć swoje drzwi. Rząd przypomniał o swoim obowiązku wobec klientów i gości Noś maski FPP2, Dalsza filtracja. Raport zostanie przygotowany 15 lutego: Losy restauracji, wydarzeń sportowych i kulturalnych omówimy później. Ale Sebastian Kurz ostrzegł, że jeśli liczba zanieczyszczeń zacznie ponownie rosnąć, konieczne będzie ponowne dokręcenie śruby.

  • Norwegia ułatwi połowę drogi przez Oslo

W ubiegłą sobotę rząd norweski ogłosił usunięcie kilku środków półkontroli w Oslo i jego regionie, podjętych w weekend po wykryciu przypadków brytyjskiego wariantu koronawirusa na obszarze w pobliżu stolicy. Sklepy w Oslo i okolicznych 24 gminach będą mogły zostać ponownie otwarte od tej środy, a także restauracje objęte ograniczeniami, które nadal nie mogą serwować alkoholu.

READ  Liderzy biznesowi Eure-et-Loir przewożą cztery ciężarówki darowizn na Ukrainę dla Polski

Centra handlowe będą zamknięte w niektórych miejscach, w tym w stolicy. Sytuacja „Chociaż niepewna (…) epidemia wciąż spada w Norwegii, teraz mamy lepszy obraz rozprzestrzeniania się zmutowanego wirusa” – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Bent Hay.

Cypr ogłosił stopniowe złagodzenie od początku lutego środków ścisłej kontroli nałożonych 10 stycznia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covit-19, przynosząc wzrost zachorowań pod kontrolą po szczytach odnotowanych po roku świątecznym. Dodał, że redukcja będzie dokonywana „bardzo powoli”, przy zachowaniu pewnych kontroli oraz promocji testów i szczepionek.

Od 1 lutego firmy fryzjerskie i kosmetyczne mogą ponownie otworzyć, a firmy prywatne mogą ponownie przyjąć 50% pracowników. Od 8 lutego ponownie zostaną otwarte sklepy, galerie handlowe, muzea oraz niektóre klasy w szkołach i liceach.


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

Obowiązują godziny policyjne (od 21:00 do 5:00) oraz zamknięte obszary wspólnotowe, z wyjątkiem dostaw i wycofywania zamówień. . Osoby, które będą chciały opuścić swoje domy będą musiały po autoryzacji wysłać SMS na określony numer, a liczba wyjazdów zostanie początkowo ograniczona do dwóch dziennie. Od 8 lutego spotkania prywatne będą ograniczone do czterech osób, a spotkania publiczne będą zakazane.


opinie

Gospodarka

Credit Agrigol SA, Philip Brazak Dyrektor Zarządzający.Napisane przez Philipa Brazaka, CEO Credit Agrigol SA

Przyszłość

Cecil Mysannev, konsultant Centrum Energetyki i Klimatu IFRI i starszy doradca Montague

Chroniczny

Pierre Azouline, dziennikarz, pisarz, członek Akademii Concord i felietonista L Express.Ze scenariuszem Pierre’a Assouline

Gospodarka

Robin Rivaton, felietonista ("Uśmiechnij się, jesteś filmowany!", wyd.  DL Observer, 2021), Dyrektor ds. Inwestycji w Idinwest Partners.Robin Rivaton