Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro: w Polsce rewolucja społeczna szuka rezultatów

Przeważnie atrakcyjni, ale rzadko wygrywani, Polacy przekazali swój los zagranicznemu trenerowi, Portugalczykowi Paulo Sousa, który chce wskrzesić skład Roberta Lewandowskiego na Euro przeciwko Słowacji w poniedziałek (18:00, 16:00) GMT In St. Petersburg.

W krainie Bilki Nosnej biali i czerwoni nie są zwykle sprawą trenera urodzonego poza granicami.

Nominacja trzeciego niepolarnego sosu, który objął urząd po węgierskim Biurze Kula (1924) i Holenderze Leo Beinhackerze (2006-2009), wywołała falę wstrząsu w styczniu ubiegłego roku.

Sześć miesięcy przed wprowadzeniem euro prezydent Konfederacji Zipikneu Bonic postanowił spróbować ciosu z byłym pomocnikiem reprezentacji Portugalii, który został zwolniony z Bordeaux w lipcu 2020 roku.

Z trzeciego miejsca w mundialu 1982, jako gwiazda… Mimo pojawienia się Ponika i Lewandowskiego, Polska nie dotarła do czterech ostatnich miejsc dużego turnieju.

Polski napastnik Robert Lewandowski i obrońca Artur Zedrezczyk, po wyczyszczeniu rzutów karnych przeciwko Portugalii (1-1 kwietnia, zakładka 5-3), w ćwierćfinale Euro 30 czerwca 2016 na Velodrome w Marsylii (AFP / Archiwum – Valerie Hatch)

Supergwiazda Bayernu Monachium z pewnością zagrała w meczu ćwierćfinałowym na Euro-2016, przegrywając z przyszłym zwycięzcą Portugalią po nieustannej strzelaninie (zakładka 1-1, zakładka 5-3).

– Galeria Mleka –

Polski napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski wita francuskiego obrońcę Benjamina Bowarda po strzeleniu piątego gola przeciwko Oxburgowi i pokonuje byłego rekordzistę Gerda Mல்லllera w 41. Bundeslidze sezonu, 22 maja 2021 w Monachium / PO Stach)

Polski napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski wita francuskiego obrońcę Benjamina Bowarda po strzeleniu piątego gola przeciwko Oxburgowi i pokonuje byłego rekordzistę Gerda Mல்லllera w 41. Bundeslidze sezonu, 22 maja 2021 w Monachium / PO Stach)

Ale ma dwie eliminacje, Team Level, Euro-2012 i World-2018. Słynny rekord Gerta Mல்லllera z 41 golami w sezonie Bundesligi (41) jest znacznie niższy niż ktokolwiek inny.

Złożona grupa E została odłożona na bieguny równowagi dla euro, a następnie Słowacja, która zmierzy się z Hiszpanią i Szwecją.

„To ważny mecz (poniedziałek). Jednym z naszych celów jest wyjście z naszego zespołu” – przypomniał Sousa w niedzielę.

Trener Lewandowski zrewidował strategię wokół niego i zmienił swojego poprzednika Jersey Brezekin 4-2-3-1 na 3-5-2, dzięki czemu monachijczyk mógł być wspierany przez innego napastnika.

READ  Wojna na Ukrainie: strajki powracają w pobliżu Kijowa i Polski po otwarciu G7

Słupek miał spaść Arcadiusowi Milicowi, ale trafiony w kolano gracz z Marsylii przegrał Euro. Jego nieobecność jest na szczycie napastnika Herthy Berlin Christophe Biotech z kontuzją kostki.

Polski napastnik Jakub Schweizerok podczas treningu 10 czerwca 2021, przed rozpoczęciem Euro 2020 (AFP / Archiwum - JANEK SKARZYNSKI)

Polski napastnik Jakub Schweizerok podczas treningu 10 czerwca 2021, przed rozpoczęciem Euro 2020 (AFP / Archiwum – JANEK SKARZYNSKI)

„W 100% polegałem na Miliku i Biotechu, ale nadal jestem pozytywną osobą. To szansa dla Carol (Szwajcaria) i + Kuby + (Jacob Schwarzenegger)” – powiedział trener.

Obserwatorzy twierdzą, że silne bezpieczeństwo Polski w 2016 roku zostało naruszone.

„Kiedy wymyślasz sobie przerwę, musisz zbudować nową platformę, z dużą pewnością siebie. Nie mam szczęścia, ale gracze coraz lepiej rozumieją (moje pomysły)” – kontynuował Sousa, zawsze z pewnością siebie.

– Plotki o wyjeździe –

Jeden z efektów portugalskiego dotyku jest wyczuwalny w atmosferze grupy.

– To najlepszy obóz treningowy, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem w reprezentacji. Jesteśmy drużyną bardziej niż kiedykolwiek – zapewnił bramkarz Juventusu Vojciech Schkesny.

„Obóz ten był bardzo dobrze zorganizowany przez personel” – powiedział Crescors Kryzhoviak.

Przed startem Euro 2020 (AFP/Archiwum - JANEK SKARZYNSKI), portugalski trener Polski Paulo Sousa wśród swoich podopiecznych podczas treningu w Gdańsku 10 czerwca 2021 roku.

Przed startem Euro 2020 (AFP/Archiwum – JANEK SKARZYNSKI), portugalski trener Polski Paulo Sousa wśród swoich podopiecznych podczas treningu w Gdańsku 10 czerwca 2021 roku.

Na filmach dostarczonych przez Federację widzimy, że on i jego sztab mówią po angielsku, pomimo bariery językowej, będąc blisko żołnierzy Sausage.

Mimo plotek, że po Euro zostanie wysłany do tureckiego klubu Fenerbahce.

– To nie jest plotka, ponieważ słyszałem, że różne kluby w naszym klubie są zainteresowane. Ale ma z nami ważną umowę i czuje się tutaj bardzo dobrze – odpowiedział Zbiknev Ponik.

„Widziałem trening, chciałem wszystkiego: dyscypliny, intensywności, pięknych bramek. Jestem zadowolony” – podkreślił niedawno menedżer.

W Polsce niektórzy pamiętają los Leo Beanhawkera, który starł się ze swoją federacją z powodu związku z Rotterdamem, do którego dołączył po usunięciu go w 2009 roku.

READ  Pierwotne prawo europejskie: Bruksela inicjuje akcję przeciwko Polsce

Saous sa, ryzykowny zakład, zwłaszcza przy bardzo małej ilości czasu na przygotowanie? „Chcę, aby Polacy byli dumni” – powiedziała osoba zaangażowana.

Podczas produkcji polska prasa skrytykowała jego chęć zmiany wyjściowej jedenastki z jednego meczu na drugi. W meczu ze Słowacją Portugalczycy nie mieli miejsca na błędy.