Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Koperta 800 mln euro na wsparcie turystyki

Aby wesprzeć ważny sektor gospodarki, Grecja otrzymała od Unii Europejskiej 800 milionów euro, co ma na celu ułatwienie firmom turystycznym dostępu do płynności.

Mocno dotknięta kryzysem zdrowotnym Grecja skorzysta z puli 800 milionów euro przyznanej przez Unię Europejską na wsparcie turystyki. „Ten plan o wartości 800 milionów euro ułatwi dostęp do płynności firmom działającym w sektorze turystycznym” – cytuje Margrethe Vestager, europejska komisarz ds. konkurencji, w komunikacie prasowym opublikowanym w Brukseli. Ponad 20% PKB Grecji zależy od przychodów z turystyki, które od początku pandemii na wiosnę 2020 r. uległy znacznemu zmniejszeniu. Dane, które pokazują chęć Grecji do jak najszybszego ożywienia turystyki i rozpoczęcia działalności na dużą skalę pokusa w ostatnich tygodniach, aby przywrócić jej różne rynki. „Po problemie zdrowotnym turystyka stała się naszym priorytetem, a niedawno powierzono ją greckiemu ministrowi turystyki السياحة Echo turystyczne. Jest to najważniejszy i najbardziej przyczyniający się sektor do greckiej gospodarki (20% według WTTC, przyp. red.). Od początku epidemii istotne stały się dwa światy: świat medycyny, który opiekuje się Grekami i mieszkańcami Grecji oraz świat turystyki, doktor ekonomii greckiej. Tak więc ożywienie naszego przemysłu turystycznego jest jednym z priorytetów rządu, aby rozpocząć wychodzenie kraju z tego bezprecedensowego kryzysu. „

Od 15 maja kraj ponownie otworzył się na turystykę międzynarodową, a cel podróży zrobił nowy krok w zeszły piątek, prezentując swoją interaktywną platformę europejskiej certyfikacji cyfrowej Covid. „Jeden z pierwszych przygotowanych” w Unii Europejskiej, pogratulował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas.

Świadectwo zdrowia jest gotowe dzisiaj

Ze swojej strony premier Kyriakos Mitsotakis zaznaczył, że „zaświadczenie to będzie otwarte dla wszystkich obywateli Europy od 1 lipca, podkreślając, że Grecja spróbuje z niego skorzystać” wcześniej. Wśród nich: we wtorek siedem krajów europejskich, w tym Grecja, zaczęło wydawać swoje pierwsze certyfikaty.Pozostałe kraje to Bułgaria, Czechy, Dania, Niemcy, Chorwacja i Polska.Usługa portalowa obsługiwana przez UNHCR umożliwia weryfikację i uwierzytelnianie podpisów cyfrowych zawartych w kodach QR certyfikatów, bez przetwarzania danych osobowych, poprzez odniesienie do ’ Klucze podpisu przechowywane są na krajowych serwerach Kyriakos Pierakakis, grecki minister ds. zarządzania cyfrowego, powiedział we wtorek w wywiadzie dla prywatnego kanału telewizyjnego Skaï: „Obywatele mogą wydrukować ten certyfikat i podróżować od dziś (wtorek).”

READ  Andrea Tassard, Lodowisko w Gdańsku na misji humanitarnej w Kenii

Grecja zapowiada się na jeden z letnich bestsellerów, jeśli rozwój obecnego dynamicznego kryzysu zdrowotnego nie zakłóci. O czym świadczy najnowsza orkiestra/Echo turystyczneGrecja jest obecnie największym zyskiem wśród zagranicznych destynacji, ze wzrostem obrotów o 16%. Z taką samą ilością ataków, aby zapewnić odbudowę, Hiszpania podąża za tym (+15%). Ogólnie rzecz biorąc, basen Morza Śródziemnego ma się dobrze. Ale Tunezja (-68%) i Włochy nadal cierpią (-59%).

Przeczytaj także: