Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komisja Europejska przygotowuje się do sklasyfikowania energetyki jądrowej jako zielonej energii

Trzeba było podjąć decyzję przed końcem roku. Podczas gdy Rada Europejska zebrała się w dniach 21-22 października, europejscy szefowie państw i rządów wezwali Komisję do podjęcia do końca listopada decyzji o losie energii jądrowej i gazowej w klasyfikacji, ta klasyfikacja działalności gospodarczej według ich węgla emisje dwutlenku węgla.2 i jego konsekwencje dla środowiska. Ursula von der Leyen, szefowa gminy, obiecała, że ​​zostanie to zrobione przed następnym spotkaniem, zaplanowanym na 16 grudnia.

W czasie, gdy Europejczycy postanowili osiągnąć neutralność emisyjną w 2050 r., ponieważ uzależnienie od rosyjskiego gazu jest niepokojące, a ceny energii rosną, jest to kwestia krytyczna.

W końcu tak się nie stało. Była minister Angela Merkel, która zarządzała dossier bezpośrednio z Paryżem i Berlinem, odkąd spotkała się z zespołem dwudziestym siódmym, już odkładała swój arbitraż, czego oczekuje się teraz w styczniu. Musi zakończyć swoją propozycję do 30 grudnia, aby zgodnie z procedurą przedstawić ją (w celu uzyskania prostej opinii) grupie ekspertów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, komisja przedstawi swój projekt 18 stycznia.

Decyzja Brukseli zależeć będzie od zdolności sektora nuklearnego i gazowego do sfinansowania przyszłych inwestycji. W czasie, gdy Europejczycy postanowili osiągnąć neutralność emisyjną w 2050 r. zgodnie z Porozumieniem Paryskim, ponieważ zależność od rosyjskiego gazu staje się coraz bardziej niepokojąca, a ceny energii rosną, jest to kwestia krytyczna.

Przeczytaj także (2018): Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Kraje europejskie osiągają porozumienie w sprawie klasyfikacji „zielonej” działalności gospodarczej

„Prawie skończyliśmy [la taxonomie], który będzie obejmował zarówno gaz, jak i energię jądrową.W rozmowie z niemieckim dziennikiem Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego, powiedział: naukowiec, 17 grudnia. na głównych liniach, „Zatrzymanie arbitrażu politycznego”Dyplomata obfituje. W rzeczywistości wydaje się, że atom będzie uważany za zieloną energię i gaz za energię przejścia. Ale pod pewnymi warunkami, które pozostają do ustalenia i które są podobne do prawdziwej chińskiej zagadki Ursuli von der Leyen.

READ  Nie można przegapić ryzyka abstynencji i czterech kolejnych wykresów w tym tygodniu

sprawa strategiczna dla Francji

Kategoria „To bardzo drobna sprawa”, chciał umniejszyć Olafa Schultza, podczas wspólnej konferencji prasowej z Emmanuelem Macronem na zakończenie Rady Europejskiej 16 grudnia. Kanclerz Niemiec powiedział jednemu ze swoich rozmówców, że tego nie zrobił – Nie kłopocz się tym Emmanuelem.. Ze swojej strony francuski prezydent manewruje od miesięcy, by bronić sprawy energetyki jądrowej, bezlitośnie przekonując, że jest to tania, niskoemisyjna i stabilna energia, cenna w tym czasie w walce z globalnym ociepleniem i rosnącymi cenami energii. . Dla Francji, która przygotowuje się do odnowienia swojej floty jądrowej, biznes ma charakter strategiczny.

Masz 55,22% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.