Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Komisja Europejska przygotowuje się do sklasyfikowania energetyki jądrowej jako zielonej energii

Trzeba było podjąć decyzję przed końcem roku. Podczas gdy Rada Europejska zebrała się w dniach 21-22 października, europejscy szefowie państw i rządów wezwali Komisję do podjęcia do końca listopada decyzji o losie energii jądrowej i gazowej w klasyfikacji, ta klasyfikacja działalności gospodarczej według ich węgla emisje dwutlenku węgla.2 i jego konsekwencje dla środowiska. Ursula von der Leyen, szefowa gminy, obiecała, że ​​zostanie to zrobione przed następnym spotkaniem, zaplanowanym na 16 grudnia.

W czasie, gdy Europejczycy postanowili osiągnąć neutralność emisyjną w 2050 r., ponieważ uzależnienie od rosyjskiego gazu jest niepokojące, a ceny energii rosną, jest to kwestia krytyczna.

W końcu tak się nie stało. Była minister Angela Merkel, która zarządzała dossier bezpośrednio z Paryżem i Berlinem, odkąd spotkała się z zespołem dwudziestym siódmym, już odkładała swój arbitraż, czego oczekuje się teraz w styczniu. Musi zakończyć swoją propozycję do 30 grudnia, aby zgodnie z procedurą przedstawić ją (w celu uzyskania prostej opinii) grupie ekspertów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, komisja przedstawi swój projekt 18 stycznia.

Decyzja Brukseli zależeć będzie od zdolności sektora nuklearnego i gazowego do sfinansowania przyszłych inwestycji. W czasie, gdy Europejczycy postanowili osiągnąć neutralność emisyjną w 2050 r. zgodnie z Porozumieniem Paryskim, ponieważ zależność od rosyjskiego gazu staje się coraz bardziej niepokojąca, a ceny energii rosną, jest to kwestia krytyczna.

Przeczytaj także (2018): Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Kraje europejskie osiągają porozumienie w sprawie klasyfikacji „zielonej” działalności gospodarczej

„Prawie skończyliśmy [la taxonomie], który będzie obejmował zarówno gaz, jak i energię jądrową.W rozmowie z niemieckim dziennikiem Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego, powiedział: naukowiec, 17 grudnia. na głównych liniach, „Zatrzymanie arbitrażu politycznego”Dyplomata obfituje. W rzeczywistości wydaje się, że atom będzie uważany za zieloną energię i gaz za energię przejścia. Ale pod pewnymi warunkami, które pozostają do ustalenia i które są podobne do prawdziwej chińskiej zagadki Ursuli von der Leyen.

READ  Mieszane zwycięstwo Francji

sprawa strategiczna dla Francji

Kategoria „To bardzo drobna sprawa”, chciał umniejszyć Olafa Schultza, podczas wspólnej konferencji prasowej z Emmanuelem Macronem na zakończenie Rady Europejskiej 16 grudnia. Kanclerz Niemiec powiedział jednemu ze swoich rozmówców, że tego nie zrobił – Nie kłopocz się tym Emmanuelem.. Ze swojej strony francuski prezydent manewruje od miesięcy, by bronić sprawy energetyki jądrowej, bezlitośnie przekonując, że jest to tania, niskoemisyjna i stabilna energia, cenna w tym czasie w walce z globalnym ociepleniem i rosnącymi cenami energii. . Dla Francji, która przygotowuje się do odnowienia swojej floty jądrowej, biznes ma charakter strategiczny.

Masz 55,22% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.