Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolarstwo – BikeExchange-Jayco: Groenewegen powróci na Tour de France


Opublikowano 9 stycznia 2022 o 22:40 – Zaktualizowano 9 stycznia 2022 o 22:45.

Mateusz Warnier

Dylan Groenewegen, chcąc wzmocnić zespół BikeExchange-Jayco tej zimy, potwierdził, że ma zapewnioną gwarancję udziału w edycji Tour de France 2022 i zamierza walczyć o etapowe zwycięstwa.

Dylan Groenewegen jest gotowy do walki. Po skomplikowanym sezonie w 2021 roku, po długim zawieszeniu z powodu straszliwego upadku Fabia Jacobsena na Tour Poland 2020, holenderski sprinter postanowił zacząć od zera. W tym celu opuścił trening Jumbo-Visma przed końcem swojego kontraktu, aby dołączyć do australijskiego zespołu BikeExchange-Jayco. Decyzja, której obywatel Amsterdamu nie żałuje. ” Jestem zadowolony ze swojego wyboru. Zrobią wszystko, aby pomóc mi w masywnych sprintach i już się do tego przygotowująDylan Groenevegen powiedział w wywiadzie dla holenderskich mediów specjalistycznych błysk roweru. Jeśli chodzi o bieganie, możesz zobaczyć, że cię chronią. Pokazali mi dużo pewności siebie, co sprawia, że ​​czuję się dobrze. Praca z nowymi trenerami też jest odświeżająca. »

Groenewegen: „Odniosłam największy sukces w trasie”

Podczas gdy trening BikeExchange-Jayco może już polegać na profilach takich jak Michael Matthews lub Luka Mezgec podczas treningu sprinterskiego, Dylan Groenewegen to główna broń, którą zespół kierowany przez Brenta Copelanda planuje kręcić na nadchodzącym Tour de France, w którym Holender nie brał udziału od 2019 roku. „Uwielbiam Tour de France i bardzo się cieszę, że mogę wrócić w tym roku. Odniosłem największy sukces na trasie, urzekła osoba, która wygrała pięć etapów w swojej karierze. Jako biegacz chcesz dobrze wypaść w tym wyścigu. Największym wyzwaniem dla mnie będzie walka o zwycięstwa etapowe w Tourze. Podczas gdy jego sezon na Bliskim Wschodzie ma rozpocząć się od Saudi Tour, a następnie ZEA Tour, Dylan Groenwegen ma wziąć udział w takich klasykach jak Bruges-La Panne czy Gand-Wevelgem, które będą następstwem udziału w 80. edycji Paryż-Latif.

READ  Mukiele w Paris Saint-Germain na wypożyczeniu z opcją kupna?