Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Australian Open – Sędzia otwarty na obronę: Promień nadziei dla Novaka Djokovica?

Prawnicy Djoko, którzy są przetrzymywani przez pięć dni w ośrodku dla imigrantów w Melbourne, próbują przekonać sąd federalny, że 34-latek zachorował na Covida w grudniu, co zwolniłoby go z obowiązkowych szczepień przed wjazdem. Region.

Poradniki od wykwalifikowanych ekspertów

Australian Open mężczyźni

„Nie wyleczony w 100%”, Kei Nishikori wycofał się z Australian Open

06.01.2022 o 17:06

Podczas przesłuchania, które AFP mogła śledzić online, sędzia federalny Anthony Kelly pojawił się w obronie 34-latka, który nie przesądza o jego ostatecznej decyzji, ponieważ australijscy prawnicy również muszą przedstawić swoje argumenty. „Cóż więcej mógł zrobić ten człowiek?– spytał sędzia. Wdzięczny, że jesteś mały.NapiętySędzia uznał, że Serb przedstawił napływające dowody.Wybitnie wykwalifikowany nauczyciel i lekarzJeśli chodzi o jego prośbę o zwolnienie lekarskie.

Rozprawa rozpoczęła się późno po problemie z komputerem spowodowanym zbyt dużą liczbą połączeń, aby wziąć udział w retransmisji online. Antyszczepionki, pomimo zakazu, udostępniły link do śledzenia ich na żywo na YouTube. Sędzia w końcu kontynuował rozprawę bez publicznej transmisji na żywo, zanim przyznano mu ograniczony dostęp, z którego AFP mogła skorzystać.

Według prawnika sportowca gracz był „Całkowicie zmieszany”, kiedy jego głos był słyszany przez kilka godzin w nocy z 5 na 6 stycznia na lotnisku w Melbourne. Prywatnie argumentowali, że podczas przesłuchania odmówiono mu możliwości komunikacji z otoczeniem.

Australian Open, w którym Djokovic zamierza przetrwać 21. turniej wielkoszlemowy, który zapewniłby mu czołowe miejsce w historii tenisa, przed jego historycznymi rywalami, Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem, rozpoczyna się za siedem dni, a jego udział zależy wyłącznie od mistrza. Decyzja Kelly’ego.

Jego prawnicy twierdzą, że 16 grudnia uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Następnego dnia wziął jednak udział w Belgradzie bez maski na imprezie na cześć młodych serbskich piłkarzy. Djokovic, wyśmiewany przez swój pseudonim „Novax”, miał uczestniczyć w postępowaniu z byłego Park Hotel, pięciopiętrowego budynku, który może pomieścić około 32 migrantów uwięzionych w australijskim systemie imigracyjnym, niektórzy od lat.

READ  Liège Baston Liège | Michael Woods mówi: „Gdy zostało 100 metrów, myślałem, że wygram”.

Wsparcie rodzinne i krajowe

Djokovic uzyskał zgodę sądu na kontynuowanie poniedziałkowego postępowania z innej nieujawnionej lokalizacji, po czym został zmuszony do powrotu do aresztu po przesłuchaniach. Według jego prawnika jego prośba o przeniesienie go do ośrodka, w którym może trenować do Australian Open, została zlekceważona.

Matka Djokovica, Dijana, obecna na wiecu w Belgradzie, skrytykowała warunki przetrzymywania ”Niehumanitarny„do syna”.Ma tylko jeden obiad i jedną kolację, nie ma zwykłego okna, patrzy na ścianęPotwierdziła to regionalna telewizja N1.

Djijana Djokovic (z lewej) Djorge Djokovic (w środku) i Srdjan Djokovic (z prawej), rodzina serbska

kredyt: Getty Images

Premier Serbii Ana Brnabic powiedziała w weekend, że Serbia w pełni popiera bohatera i ma „konstruktywne rozmowyZ australijskim ministrem spraw zagranicznych.Zadbaliśmy o to, żeby dostał jedzenie bezglutenowe, sprzęt do siłowni i laptopWyjaśnione w serbskiej telewizji Pink.

nieprawidłowe zwolnienie

Australijska Federacja Tenisowa przyznała mu zwolnienie z powodu zarażenia się tą infekcją w grudniu, z udziału w pierwszym dużym turnieju sezonu, po tym jak jego wniosek został zatwierdzony przez dwie niezależne komisje medyczne, potwierdzili jego prawnicy. Jednak po przybyciu do Australii władze federalne odmówiły mu wjazdu, uznając, że powody zwolnienia nie odpowiadały warunkom wjazdu na terytorium.

Rząd australijski twierdzi, że najnowsza infekcja liczy się tylko jako zwolnienie dla mieszkańców, a nie dla obcokrajowców próbujących wjechać do kraju. Czeska specjalistka w deblu Renata Vorakova została nazwana „Djoko” po cofnięciu jej wizy i opuściła Australię w sobotę.

Novak Djokovic

kredyt: Getty Images

W poniedziałek prezes Australijskiego Związku Piłki Nożnej Craig Tilly bronił swojej organizacji przed krytyką, że wprowadziła graczy w błąd co do warunków przystąpienia, mówiąc, że rząd „odrzucić„Aby potwierdzić zwolnienia medyczne przed przybyciem graczy. Podczas gdy Australia zaostrzyła ograniczenia zdrowotne, aby zwalczyć nową falę związaną z wariantem Omicron, stan Victoria, którego stolicą jest Melbourne, odnotował w niedzielę 44 155 nowych przypadków.

Tenis

Monfils i Nadal utrwalają starożytną tradycję, Mutit tworzy historię

6 godzin temu

Otwórz australijski dom

Trener Australian Open „chciałby zobaczyć grę Djokovica”

16 godzin temu