Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Czy Novak Djokovic może zostać w Australii, aby zagrać w World Open? Tenisista czeka na decyzję sądu

Numer jeden na świecie tenisista Novak Djokovic przygotowuje się do obrony swoich szans w Australian Open. Rozprawa online w Sądzie Federalnym zaplanowana jest na poniedziałek o godzinie 10 rano lub w niedzielę wieczorem o północy w Paryżu.

A australijski rząd potwierdził w niedzielę, że gracz „Nie był zaszczepiony przeciwko Covid-19” Uważa, że ​​jego legalna walka o pozostanie w kraju jest skazana na niepowodzenie. Prawnicy numer jeden na świecie planują zapłacić w sądzie, że Został zwolniony ze szczepień I może wejść do kraju po zakontraktowaniu Covid-19 w grudniu. Sędzia Anthony Kelly powiedział, że sprawa będzie przebiegać zgodnie z planem, odrzucając wniosek rządu o opóźnienie do środy.

Nie ma pewności co do udziału w przesłuchaniu Novaka Djokovica, które wciąż trwa w Melbourne. Nikomu poza personelem nie wolno wchodzić ani wychodzić z ośrodka, który znajduje się w dawnym hotelu, w którym przetrzymywanych jest również trzydziestu dwóch migrantów, którzy zostali złapani w australijskim systemie imigracyjnym, niektórzy od lat.

Kilku protestujących zgromadziło się w niedzielę rano na dole aresztu, gdzie poprzedniego dnia w świątecznej atmosferze zebrały się setki zwolenników, protestujących przeciwko szczepieniom i działaczy na rzecz praw imigrantów.

Kibice serbskiego tenisisty Novaka Djokovica zbierają się przed Park Hotel, w którym odbywa się gwiazda sportu, w Melbourne w Australii 9 stycznia 2022 roku.

Premier Serbii Anna BrnabicPowiedział w weekend, że Serbia w pełni poparła gracza i tak zrobiła „konstruktywne rozmowy” Z australijskim ministrem spraw zagranicznych. „Zadbaliśmy o to, aby zapewnić mu dietę bezglutenową, sprzęt do ćwiczeń i laptop”Powiedziała SRT Pink.

Pozytywny wynik testu PCR 16 grudnia, według jego pełnomocnika

Datę pierwszego pozytywnego testu PCR odnotowano 16 grudnia 2021 r.34-letni prawnicy Serba oświadczyli w dokumencie przedłożonym Sądowi Federalnemu, że nakaz pozwoli na zwolnienie numer jeden na świecie ze szczepień nałożonych przez Australię.

Jednak Novak Djokovic wziął udział w dwóch publicznych wydarzeniach w Belgradzie, dzień i dzień po tym pozytywnym grudniowym teście, według różnych postów na portalach społecznościowych: ceremonia uhonorowania młodych serbskich graczy 17 grudnia – bez maski – i wręczenie pieczęci salutu na jego lalce dzień wcześniej.

READ  Michel Der Zakarian (Montpellier): „Ludzie z Lille nas duszą”
Przeczytaj także Australian Open: „Novak Djokovic ma poczucie absolutnej władzy”

Jego prawnicy powiedzieli, że Tennis Australia, Australijska Federacja Tenisowa, przyznała mu zwolnienie z udziału w turnieju po tym, jak jego wniosek został zatwierdzony przez dwie niezależne komisje medyczne. Jednak po jego przybyciu do Australii, w nocy ze środy na czwartek, władze odmówiły mu wjazdu, uznając, że powody zwolnienia nie spełniały surowych warunków wjazdu na terytorium nałożone w celu zwalczania Covid.

Rząd australijski twierdzi, że niedawna infekcja Covid-19 jest wyjątkiem tylko dla mieszkańców, a nie dla obcokrajowców próbujących wjechać do kraju. Cudzoziemcom nadal zabrania się podróżowania do Australii, a osoby przyjmowane muszą mieć pełne szczepienia lub zwolnienie lekarskie.

„Zasady są zasadami”

Dla Novaka Djokovica czas ucieka na osiem dni przed Australian Open (17-30 stycznia), który wygrał dziewięć razy i w którym zamierza przetrwać 21.mi Turniej Wielkiego Szlema, który postawi go na czele historii tenisa, przed swoimi historycznymi rywalami, Rogerem Federerem i Rafaelem Nadalem.

W filmie, który wyciekł do lokalnej prasy w sobotę, szef FFA Craig Tilly bronił swojej krytyki w związku z prowadzeniem sprawy: „Niesamowita praca” swoich zespołów. Federacja została oskarżona o wprowadzanie graczy w błąd co do obowiązku szczepień przed wjazdem do kraju. Premier Australii Scott Morrison bronił cofnięcia wizy przez Djokovica. „Zasady są zasadami”, powiedział.

w imieniu « Źródło rządowe powiedziało, że Djoko „po cofnięciu wizy, 38-letnia czeska specjalistka od gier deblowych Renata Vorakova opuściła Australię w sobotę. Podczas gdy znaczna część Australii zaostrzyła ograniczenia, aby walczyć z nową falą związaną z wariantem Omicron, stanem Victoria, którego Melbourne to stolica, zarejestrowana 44 155″ Nowa sprawa w niedzielę.

Przeczytaj także Covid-19: Utrata porażki dla Novaka Djokovica

Świat z AFP