Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klimat: czy Francja podpisała z Polską umowę o atomie i gazie?

Zespół kampanijny ekologa ds. klimatu Yannicka Jotota przedstawia dokument stwierdzający, że Francja zawarła umowy z kilkoma krajami Europy Wschodniej dotyczące konwersji promowanego przez UE gazu na energię w zamian za integrację jądrową. Według ekologów, Francja również napisała dokument w imieniu Komisji Europejskiej. co to jest?

„COP26 odniesie sukces, jeśli będziemy trzymać się z dala od paliw kopalnych. Francja już jest zobowiązana do zakończenia produkcji ropy i gazu na swojej ziemi. Pracujemy nad opracowaniem zrównoważonych rozwiązań, takich jak ekologiczny wodór”. Emmanuel Macron został pobity na Twitterze w niedzielę, 31 października, przed swoim przybyciem na COP.

Wszystkie informacje o

Verifiers, TF1, LCI i LCI.fr Zespół redakcyjny ds. weryfikacji ogólnej prawdy.

Czy w ten sposób Francja przede wszystkim promowała gaz poprzez sojusze z innymi krajami europejskimi, jak sugerują wybrani ekolodzy? Zgodnie z dokumentem prawnym przedłożonym Komisji Europejskiej, który od minionego weekendu krąży w mediach społecznościowych, proponując się jako działanie reprezentatywne, proponuje się dodanie do Europy „zielonej klasyfikacji” gazu i energii jądrowej. Co zrobi Zielona Energia, aby zachęcić do finansowania UE? Francja będzie za planem, EELV potwierdza kandydata na prezydenta Yannicka Jodota i jego zespół wyborczy. Co to właściwie jest?

W istocie ten dokument stwierdza: „Komisja przyjmie reprezentatywne prawo regulujące działalność obejmującą klasyfikację UE, która nie jest jeszcze objęta ustawą o klasyfikacji klimatycznej UE, taką jak rolnictwo, energetyka niektórych sektorów i niektóre rodzaje działalności produkcyjnej. Ta dodatkowa ustawa o reprezentacji będzie obejmować energię jądrową ”. Ale „Gaz ziemny i powiązane technologie jako środek tymczasowy, ponieważ wchodzą w zakres sekcji 10 ust. 2 rozporządzenia w sprawie klasyfikacji UE”.

W szczególności „zielona klasyfikacja” jest zgodna z unijnymi celami regulacyjnymi i europejskimi celami klimatycznymi wprowadzonymi w 2018 r., co umożliwia rozwój ograniczonej liczby rodzajów działalności przemysłowej. Stąd mniej zanieczyszczające działania.

READ  Węgry i Polska po raz kolejny zaprezentują się w UE

Z zamaskowanego lobby, według ekologów

W dokumencie ujęto kilka postaci ruchu ekologicznego, potwierdzając to, co napisała Francja i osiem pozostałych krajów Europy Wschodniej (Węgry, Polska, Słowenia, Słowacja, Chorwacja, Czechy, Rumunia, Bułgaria). Tekst razem przypieczętowuje porozumienie: włączenie gazu do energii promowanej przez UE w zamian za energię jądrową. Innymi słowy, większość z nich włącza te dwie energie do „zielonej klasyfikacji” i włącza je do europejskiej polityki klimatycznej. „Emmanuel Macron wygłosi kolejne przemówienie w Glasgow. Skompromitował Francję z lobby węglowym w Brukseli na rzecz lobby polskiego i zabójczego dla klimatu gazu. Dlaczego? Aby oszczędzać energię jądrową! Chrońmy nieproliferacyjne paliwa kopalne”. Yannick Jadot kłócił się w poniedziałek Jego konto na Twitterze, Unikaj jednak cytowania kwestionowanego tekstu. Ale jego zespół zapewnia nas, że otrzymali dokument bezpośrednio z Brukseli i mówi, że nie ma wątpliwości co do tożsamości negocjatorów za kulisami.

Inne elementy sugerują, że Francja jest jednym z krajów, które stworzyły tekst prawny, według Matthieu Orphelin, rzeczniczki kandydata na rzecz ochrony środowiska. „Zazwyczaj zdarzają się francuskie błędy: 'cos’ zamiast 'cos’, 'te same kryteria’…”, Zastępca Maine-Ed-Lower tęskni za nami. „Posunęli się nawet do napisania wersji dla Komisji. Francja i Polska działały jako lobby”.

Gaz tak, ale na „surowych warunkach”

Za pomocą AFP Ministerstwo Zmian Środowiska nie potwierdziło istnienia dokumentu. W kontakcie biuro Barbary Pompeje przypomina nam o tej sytuacji „Bardzo czyste” Od Komisji Europejskiej na rzecz paliw kopalnych „W czasie zmian”. Zanim o tym wspomnię „Jeśli Komisja zdecyduje się uznać tę tymczasową rolę, przepisy dotyczące dodawania gazu muszą spełniać surowe warunki”. Stanowisko w Senacie w środowe popołudnie zostało potwierdzone przez Sekretarza Stanu ds. Bioróżnorodności podczas rozmów z rządem. „Nie ma ukrytego programu. Wszyscy wiedzą, że ta refleksja ma miejsce na szczeblu Komisji Europejskiej ds. zmian w energetyce”. Franger Tata bronił się w pokoju. „Niektóre kraje europejskie będą musiały tymczasowo korzystać z gazu. Jeśli Komisja zdecyduje się uznać tę rolę gazu w transformacji, będzie to możliwe tylko w bardziej ograniczonych ramach, wyraźnie kontrolując samą pogodę”.

Jednak w odniesieniu do stowarzyszeń zajmujących się ochroną środowiska warunki tej umowy są sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem Paryża w sprawie paliw kopalnych. „Trwa szukanie kompromisów (poziom europejski, przypis autora) Ale na etapach, które rozważamy. Tutaj całkowicie dyskredytuje mowę ”, Mattieu Orphelin nalega. „Francja otwarcie naciska na energię jądrową, ale ten dokument pokazuje, że łączy się z najgorszymi klimatycznie krajami, wpychając je w gaz”. Kraje, które nie popierają klasyfikacji jądrowej, bez gazu, obiecują wybrać ekologów. Ze swojej strony organizacja pozarządowa o nazwie Réseau Action Climat zła„W trakcie COP26 Francja tworzy śmiertelny sojusz na rzecz paliw kopalnych, aby oszczędzać energię jądrową”.

Czytaj więcej

  • COP26: Emmanuel Macron wzywa „dużych dostawców” za obietnicami podniesienia swoich celów
  • G20: Czy przywódcy naprawdę wrzucali monety do Fontanny di Trevi, aby ratować klimat?
READ  Polska odwołuje swojego ambasadora w Izraelu

Tymczasem lista energii, które mają zostać dodane do tej „zielonej klasyfikacji” według obecnych lepkich kropek, nie została jeszcze sfinalizowana. Musi zostać naprawiona w ciągu najbliższych kilku tygodni, tak jak jej recenzja „Planowane na lato 2021”, Zgodnie z tekstem Komisji Europejskiej.

Chcesz zadać nam pytania lub przekazać nam informacje, które uważasz za niewiarygodne? Napisz do nas na adres [email protected] Możesz również znaleźć nas na Twitterze: குழுverif_TF1LCI Nasz zespół jest odpowiedzialny za konto.

W tym samym przypadku

Najczęściej czytane artykuły

Były policjant, były działacz kryminalny i antyrasistowski… Eric Adams, nowy burmistrz Nowego Jorku, niezwykła kariera

Na żywo – Govit-19: Udostępniono listę wydziałów związanych z wycofaniem masek dla szkół

Elon Musk jest gotów przekazać 6 miliardów dolarów na walkę z głodem na świecie pod jednym warunkiem

Australia: Mała Cleo Smith została znaleziona dwa tygodnie po jego zniknięciu

Okręty podwodne: SMS Emmanuela Macrona ujawnia napięcia między Francją a Australią

Logo LCI
Chroni cel informacji
Darmowy,
Zweryfikowany I dostępne dla wszystkich poprzez dochody
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.