Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polacy zszokowani incydentem, w którym w szpitalu zginęła kobieta

W kilku miastach w całym kraju protestujący oddali hołd trzydziestoletniej ciężarnej kobiecie, która zmarła pod koniec września. Protestujący opisują go jako pierwszą ofiarę nowej ustawy antyaborcyjnej obowiązującej w kraju od początku tego roku.

W Świętej Polsce, 1 listopada, w szczególny dzień, groby zapalane są milionami zniczy ku pamięci zmarłych. Rok 2021 nie umknął regułom, ale Dzień Wszystkich Świętych w Polsce zmienił się w tym roku na smutny wymiar: nawet w Warszawie, Krakowie czy Kdańsku za hasłem demonstrowali kobiety i mężczyźni. „Nigdy więcej” Na cześć 30-letniej Izabeli, która zmarła 22 września w szpitalu w Pszczynie, małym miasteczku na południu kraju. Wydany w piątek Na Twitterze Poprzez prawnika młodej kobiety fakty jej 22-tygodniowej ciąży, warunki tragedii wywołały gniew i dały nowy impuls mobilizacji do aborcji, Kraj jest objęty wirtualnym zakazem od początku stycznia.

Isabel od dziesięciu lat jest mężatką i matką 9-letniej dziewczynki. Pracowała w salonie fryzjerskim. Pod koniec września został przyjęty do szpitala po pęknięciu błon płodowych, które spowodowało wyciek płynu owodniowego. Mimo tej zagrażającej jej zdrowiu sytuacji lekarze nie dokonali aborcji w obawie przed oskarżeniem, co później potwierdził szpital, pomimo wad płodu. Wkrótce po wysłaniu niebezpiecznej przemowy Isabel zmarła na wstrząs septyczny: „Mam wysoką gorączkę. Nie mam sepsy lub mam nadzieję, że się z niej nie wydostanę.

„Lekarze czekali, aż płód umrze”, Jolanda potępia Putszowską. Prawnik, który specjalizuje się w błędach medycznych, zakwestionował poważne prawo regulacyjne obowiązujące w Polsce Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wydany w październiku 2020 r.Protestujący przed nim zapalili w poniedziałek świece. Zgodnie z nowymi ramami prawnymi zatwierdzonymi 27 stycznia, aborcja jest legalna tylko wtedy, gdy istnieje ryzyko gwałtu i zdrowia matki. Aborcje uzasadnione wadami płodu są obecnie zakazane, a lekarzom, którzy je wykonują, grozi do trzech lat więzienia.

READ  Te europejskie kraje straciły rosyjski gaz po wojnie na Ukrainie

„Lekarze się boją”

„Zamiast ratować życie kobiet, lekarze myślą o ratowaniu płodu. Sytuacja ta wynika z paraliżującego efektu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ”, Atak W komunikacie prasowym Camila Ferenc ze Stowarzyszenia Kobiet i Planowania Rodziny złożyła pozew w lipcu. „Nieludzkie traktowanie” Przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Miko Czerwiński odpowiedzialny za prawa kobiet w Amnesty International Polska Uwolnienie To Lekarze boją się dokonywać aborcji w Polsce. „Zgodnie z nowym prawem niechętnie poddają się aborcji. Można ich zapytać, czy zdrowie matki jest naprawdę zagrożone i będą ścigani. Ma to działanie zapobiegawcze” – powiedział. On wspomina.

Dyrekcja Szpitala Pszczyńskiego broniła się, obiecując, że lekarze dadzą z siebie wszystko. „Zdrowie i życie pacjenta i płodu”. Kilku przedstawicieli PiS u władzy w Polsce orzekło, że ultrakonserwatywne prawo i Partia Sprawiedliwości nie mają nic wspólnego ze śmiercią Isabel i nowym prawem – powiedział w telewizji poseł Marek Suzuki. „Umieranie ludzi to kwestia biologii” I mogą wystąpić błędy medyczne.

W piątek prawnik Isabel zgłosił jego śmierć w sytuacji, gdy sąd musiał wyjaśnić, sprawa została rozpoznana, a nowy projekt ustawy znalazł się w porządku obrad polskiego parlamentu. Zaproponowana przez organizację obywatelską The „Fundacja Pro Life”, Przewiduje do dwudziestu pięciu lat więzienia dla tych, którzy dokonują nielegalnych aborcji. Przemówienie, które dodatkowo zagraża zdrowiu kobiet w kraju, w którym legalne aborcje są już reprezentowane przed 2021 r. Ogólnie mały obszar. „Badania pokazują, że: Zakaz nie umożliwia zakończenia aborcji, co tylko zwiększa ryzyko dla kobiet. suflet Miko Czerwiński d’Amnesty International. Jeśli aborcja nie zostanie w Polsce zalegalizowana, inne kobiety, takie jak Isabel, umrą.ja