Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kiedy partia kobieca zamienia się w incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją

Kiedy partia kobieca zamienia się w incydent dyplomatyczny między Polską a Rosją

jaZwykle trzeba dużo zmylić Tamarę Tansikuzinę, sześciokrotną rosyjską mistrzynię świata w warcabach, ale nie tylko to, by zmusić ją do przegrania meczu. Kiedy grała we wtorek 27 kwietnia w Warszawie, w czwartej rundzie (z dziewięciu) o tytuł mistrza świata dla swojej polskiej rywalki Natalii Sadowskiej, nagłe pojawienie się polskiej oficjelki wywalczyło flagę Federacji. Rosjanin wstrząsnął grą, British Daily Reports Stróż.

Mistrzyni świata na początku nie zareagowała, w końcu podniosła głowę, wyraźnie zdezorientowana, i ostatecznie przegrała rundę. Co spowodowało tę ingerencję? Światowa Agencja Antydopingowa [dont la Fédération mondiale du jeu de dames a signé le code] Rosyjskim sportowcom obowiązuje zakaz startowania w barwach narodowych na międzynarodowych zawodach do grudnia 2022 roku, ponieważ Rosja nie przestrzega przepisów antydopingowych., Raport Stróż.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Sterydy: w rosyjskim sporcie, zaćmienie Trombie-Lowella

„Byliśmy naprawdę pod presją”.Jacek Paulik, człowiek, który podniósł rosyjską flagę, powiedział Reuterowi, kiedy przyznał, że pożądane jest wyłączenie kamer, aby jego ruch nie był transmitowany. „Wyobrażam sobie, że wielu Rosjan jest zdenerwowanych i bardzo mi z tego powodu przykro”., on dodał.

Polka solidarnie zdjęła flagę

Incydent nie zawiódł Moskwy i przerodził się w wypadek dyplomatyczny. Do tego wydarzenia wezwał szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Stanislav Bozdenyakov „Błąd krytyczny”. „Porażka Tamary Tansikogina w dużej mierze wynika z wypadku”.Tymczasem docenił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Damian Reszka, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, próbował uspokoić sytuację i przeprosił Moskwę, podkreślając, że organizatorzy są zobowiązani do przestrzegania międzynarodowych przepisów sportowych.

W solidarności z rywalem Sadowska zdjęła polską flagę.Pamiętaj o Brytyjczykach codziennie. Obie kobiety spotkały się o 1on jest Doprowadź do siódmej rundy. Do tej pory to Polak dominował w grze.

świat

READ  WTA | Zmieniony harmonogram po przełożeniu Roland Garros Championship