Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Karate: Dwóch Belgów Brązowych na Euro-21 lat!

Weź udział w ten weekend, w Tampere, gdzie odbyły się Mistrzostwa Europy Studentów (-16 lat), Juniorów (-18 lat) i Nadzieji (-21). Belgijska delegacja wróci do domu z dwoma imponującymi brązowymi medalami. W wieku -21 lat Quentin Mahaudin (-75 kg) i Nasrin Bugerin (-68 kg) zdołali wspiąć się na podium w swojej kategorii po słynnych trasach, podczas gdy Celine Botiz (-61 kg) zajęła piąte miejsce . W wieku -18 lat u stóp podium finiszowali również Lucas DePrince (-76 kg) i Amal Bugren (-53 kg).

zatrudnienie 75 kg, Quentin Mahauden (nr 3 świata z wynikiem -21) spotkał się w pierwszej rundzie Austriaka Hinterbuchnera, który z łatwością go znokautował z końcowym wynikiem 9-0. W przeciwieństwie do tureckiego Bulota, Brabanson przegrał 2-6, zmuszając go do cierpliwego czekania na ostateczny wynik swojego zwycięzcy (przyszłego mistrza Europy!), aby zobaczyć, czy skorzysta na powtórce. Tak było i nie dało Quentinowi możliwości pokazania drewna, którym się grzeje. Tym samym pozbył się Kosowa Maliki (8:5), a następnie czeskiego Maliki (4:0), by mieć prawo do rywalizacji o brąz z Białorusinem Saszkowskim. A pod koniec zaciekłej bitwy wygrał 5-3!

zatrudnienie -68 kgNasrin Bugren pożegnał Rosjankę Shonevę (4:1) i Grecję Oriopollo (3:1), a także białoruską Aliakseyevą (3:0), po czym przegrała 1:5 z Chorwatką Fukują, która również jest przyszłym Europejczykiem. bohater! Nisreen wrócił do meczu finałowego, aby zdobyć brązowy medal, po czym przejął go siłą, kosztem Fina Littonena (3:0).

zatrudnienie 61 kgNiestety Celine Botiz nie czuje się tak samo szczęśliwa, odkąd przegrała brązowy medal z Polką Godłowską (0-2). Porażka, która nie umniejsza pięknej trajektorii La Hennuyère’a, zwycięstw nad Ukraińską Szolohovą (3-2) i niemieckim Khamisem (2-1) przed remisem (4-4) z genialnym luksemburskim Neltingiem, kolejnym przyszłym Europejczykiem. Mistrz (!), który strzelił pierwszy i tym samym wygrał tę walkę według tej zasady karate.

READ  Hiszpanie zostali zaszczepieni, Llorente wrócił do grupy

Bez wątpienia: z tymi trzema, ale także z innymi francuskojęzycznymi i niderlandzkojęzycznymi młodymi sesjami będziemy mieli do czynienia w przyszłości, nawet jeśli organizatorzy Paryża 2024 zachowają swoją zupełnie niezrozumiałą decyzję o nieuwzględnianiu karate. Program olimpijski!