Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Football League 1 – OGCN-OM: Niezła próba nakłonienia Marsylii do wznowienia meczu

Chociaż OM podlega prawu nicejskiemu (1:0), obliczanie meczów zostało zawieszone na trzeci dzień francuskiej Ligue 1. Pod presją Allianza Rivery Dimitri Payet otrzymał butelkę wody napełnioną nim w 76. minucie gry, a rozgrywający z Marsylii wysłał ten pocisk z powrotem na pas startowy. Odpuścił kilka pierwszych razy, ale w końcu upadł, powodując reakcję łańcuchową. Fakt, który wcale nie ucieszył kibiców Nicei, którzy następnie wtargnęli na murawę, by zaatakować graczy OM na rogu. Prawdziwe ekscesy sprawiły, że Jorge Sampaoli stanął na boku, a sędziowie nie byli w stanie powstrzymać kibiców, którzy z łatwością weszli na boisko. Policja interweniowała i uspokoiła się, w szczególności zapewniając bezpieczeństwo ewentualnego powrotu do zdrowia.

Mecz został wstrzymany, a OM, poprzez swojego prezesa Pablo Longorię, ogłosił, że nie zostały spełnione warunki bezpieczeństwa, aby mecz mógł zostać wznowiony. Z drugiej strony ze strony Nicei i władz publicznych naciskamy na wznowienie spotkania.

Kwadrans po wydarzeniu nadal nie wiadomo, czy mecz zostanie wznowiony. Ale w każdym razie w sieciach społecznościowych francuscy fani piłki nożnej są całkowicie zszokowani pozycją Gym ultras. Niektórzy proszą nawet o zwycięstwo OM na zielonym dywanie!