Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Juventus nie ma już wyboru

Włochy: Kolejne zwycięstwo i bilet na Ligę Mistrzów trafią do kieszeni jeszcze przed ostatnim dniem Atalanty Bergamo (2) i AC Milan (3), które zmierzą się odpowiednio z Genuą (14) i Cagliari (15). Jeśli chodzi o Juventus, ich porażka w sobotę (18:00) z Nerazzurri wyeliminowałaby ich z wyścigu Ligi Mistrzów, gdyby Napoli wygrał w niedzielę (12:30) na Fiorentina Park (13).

Niemcy: Czy Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Müllera? Ten ostatni strzelił 40 bramek w jednym sezonie (1971-72). Statystyki mówią same za siebie, zdobywając 39 bramek w 27 rozegranych meczach. Kolejne weekendowe zainteresowanie: Liga Mistrzów. Wciąż do rozdzielenia są dwa miejsca między Wolfsburgiem (60 punktów), Dortmundem (58 punktów) i Frankfurtem (57 punktów).
Wolfsburg znajduje się w najlepszym centrum, ale jeszcze bardziej ryzykowna podróż czeka w Lipsku w niedzielę (20:30). Tego samego dnia Dortmund jedzie do Moguncji (18:00), a dzień wcześniej (sobota 15:30) Frankfurt jedzie do Schalke, Red Lantern i jedynej drużyny, która faktycznie spadła do drugiej ligi.

Wyścig Ligi Mistrzów

Hiszpania: Wyścig o tytuł już się rozpoczął i podczas gdy Barcelona (druga, 76 punktów) prawdopodobnie zrezygnowała z ukoronowania z remisem 3: 3 z Levante we wtorek, rywale Madrytu będą walczyć z dystansu na 37-punktowym kompleksie. I przedostatni dzień w La Liga, w niedzielę (18.30).
Atletico Madryt, które pozostaje na prowadzeniu (80 punktów), wita Osasunę, a Real Madryt (trzeci, 75 punktów, jeden mecz mniej) będzie musiał negocjować niebezpieczny ruch na Athletic Bilbao. Ze swojej strony Barcelona jest gospodarzem Celty Vigo.

Anglia: Po koronnym triumfie Manchesteru City we wtorek, wyścig do C1 jest również ekscytujący.
Leicester (trzecie, 66 punktów, jeszcze jeden mecz) i Chelsea (czwarte, 64 punkty, jeszcze jeden mecz) zmierzą się w sobotę w finale Pucharu Anglii. Dlatego to do tych, którzy za nimi gonią, należy gra. West Ham (5,58 punktów) musi wygrać w Brighton w sobotę (21:00), jeśli nie chce porzucić swoich marzeń w Europie.

READ  Rynek: Lewandowski brise le silence

Liverpool (6, 57 punktów, jeden mecz mniej) nadal ma matematyczną szansę na powrót do Chelsea, ale będzie musiał wyjechać i wygrać w niedzielę (17.30) na West Brom, który już jest oskarżony. Ostatnim rywalem jest Tottenham (7, 56 punktów). Tottenham będzie prawie potrzebował cudu, aby zagrać w przyszłorocznej Lidze Mistrzów UEFA, ale na razie wszystko będzie zależeć od tego, aby w niedzielę (15:05) wygrać z Wolverhampton.