Jorge Martin wygrywa wyścig Qatar Sprint

Królem soboty nadal nim jest. Zwycięzca dziewięciu wyścigów sprinterskich w zeszłym roku, Jorge Martin (Ducati Pramac) rozpoczął sezon 2024 w najlepszy sposób, po raz kolejny pokazując się jako najlepszy zawodnik w tym treningu, pierwszym w sezonie, na torze Losail Circuit w Katarze, zabezpieczając wszystkie dwanaście stanowisk. Punkty obiecane zwycięzcy.

Zaczynając z pole position, wicemistrz świata z 2023 r. jechał solo i nigdy nie martwił się konkurencją, prowadzony przez Brada Bendera, który po znakomitym starcie z drugiej linii zajął drugie miejsce na kierownicy swojego KTM.

Z drugiej strony akcja toczyła się z tyłu, a w roli animatorów pełnili Francesco Bagnaia, Aleix Espargaro i Marc Márquez. Ostatecznie na podium stanął kolarz Aprilii, wyprzedzając na ostatnim okrążeniu mistrza świata Włoch. Marc Marquez, który po raz pierwszy jeździł na motocyklu Ducati, zajął piąte miejsce.

Rookie Pedro Acosta jest ósmy w swoim pierwszym Grand Prix w kategorii Premier. Z tyłu widzieliśmy bitwę pomiędzy dwoma francuskimi kierowcami, którym nigdy nie udało się przebić do pierwszej dziesiątki. Zajmujący trzynaste miejsce na starcie Johann Zarco stanął przed skomplikowaną końcówką wyścigu i zakończył wyścig na szesnastej pozycji. Fabio Quartararo awansował w wyścigu o cztery miejsca, awansując z 16. na 12. miejsce.