Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska nie chce rozegrać meczu eliminacyjnego mistrzostw świata z Rosją

Polska nie chce rozegrać meczu eliminacyjnego mistrzostw świata z Rosją

Polska „nie planuje rozgrywać play-offu” w zaplanowanych na 24 marca w Moskwie finałach Mistrzostw Świata 2022 przeciwko Rosji w związku z wkroczeniem wojsk rosyjskich na Ukrainę – ogłosił w sobotę polski prezydent. Świergot.

„Dość gadania, czas działać. W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozgrywać meczu barażowego z reprezentacją Rosji” – napisał Cesare Kulezza, dodając, że „to jest jedyna słuszna decyzja” i że będzie współpracował z federacjami szwedzkimi i czeskimi, aby przedstawić stanowisko. Członek FIFA.

Kliknij” Zgadzam się „Akceptujesz zapisywanie plików cookie przez usługi zewnętrzne i dzięki temu będziesz mieć dostęp do treści naszych partnerów.

Więcej informacji na naszej stronie Polityka zarządzania plikami cookie

Być może Szwecja i Czechy będą musiały udać się 29 marca na finał do Rosji, jeśli 24 marca Rosja zmierzy się z Polakami w eliminacjach.

Liga Mistrzów została przeniesiona, a Grand Prix Formuły 1 odwołane

Świat sportu nałożył w piątek kilka sankcji na Rosję w związku z jej interwencją wojskową na Ukrainie, wycofaniem organizacji prestiżowego finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu, przeniesieniem go do Francji i odwołaniem zaplanowanego na wrzesień Grand Prix F1 w Soczi.

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski w piątkowy wieczór w wiadomości na Twitterze wezwał do „solidarności z ofiarami” rosyjskiego ataku. „Wszystko, co piękne w sporcie, jest przeciwieństwem tego, co niesie wojna. „Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój, nadszedł czas, aby solidaryzować się z ofiarami agresji militarnej na Ukrainie” – napisał Lewandowski przed ogłoszeniem, że przedyskutuje z kolegami osiągnięcie wspólnego stanowiska w tej sprawie i przedłoży je Sejmowi Federacji Polskiej.

READ  Jaki jest termin kwalifikacji zaplanowanych na najbliższą sobotę?

Nasze akta dotyczące wojny na Ukrainie

Federacje trzech krajów, które pod koniec marca przyszłego roku najprawdopodobniej udają się do Rosji w ramach eliminacji do mistrzostw świata – Polska, Szwecja i Czechy – wspólnie w opublikowanym w czwartek komunikacie prasowym zwróciły się o przeniesienie tych spotkań. Jak dotąd FIFA nie podjęła jeszcze najmniejszych działań wobec Rosji, stwierdzając jedynie w czwartek, że jest „zaniepokojona” „tragiczną i niepokojącą” sytuacją, zdaniem swojego prezydenta Gianniego Infantino.