Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Izrael-Gaza: Dziesiątki międzynarodowych lotów do Tel Awiwu odwołano, a El Al utrzymuje swoje loty  TV5MONDE

Izrael-Gaza: Dziesiątki międzynarodowych lotów do Tel Awiwu odwołano, a El Al utrzymuje swoje loty TV5MONDE

Izraelska linia lotnicza El Al oświadczyła, że ​​w niedzielę podtrzymała swój komunikat, podczas gdy kilka linii lotniczych ogłosiło odwołanie swoich lotów do i z Tel Awiwu w ten weekend w związku z atakiem wojskowym Hamasu na Izrael.

Poniżej najważniejsze informacje dostępne w niedzielny wieczór.

Glin

El Al nie odwołał swoich prywatnych lotów, potwierdził rzecznik firmy AFP, która utrzymuje regularne loty. Odwołano jedynie niewielką liczbę lotów obsługiwanych przez zagraniczne firmy we współpracy z El Al do Pragi czy Warszawy.

Możliwe jednak, że El Al podejmie decyzję o odwołaniu niektórych lotów i wysłaniu większej liczby samolotów do niektórych miast. „Możemy odwołać loty do miejsc, gdzie jest niewielu Izraelczyków, aby pomóc Izraelczykom gdzie indziej” – wyjaśnia rzecznik El Al.

W niedzielę rano izraelskie przedsiębiorstwo poinformowało na swojej stronie internetowej, że działa zgodnie z instrukcjami izraelskich sił bezpieczeństwa i że wszystkie loty odbywały się z Terminalu 3 na lotnisku Ben Guriona. Elal, podobnie jak wiele innych firm, od soboty umożliwia swoim klientom bezpłatną wymianę biletów, jeśli chcą opóźnić lub przyspieszyć powrót do Izraela lub przełożyć podróż.

– American Airlines i United Airlines

American Airlines i United Airlines zawiesiły swoje loty, nie podając daty ich wznowienia.

Linie United Airlines zauważyły ​​jednak, że „obsługiwały dwa regularne loty z Tel Awiwu w sobotę wieczorem i w niedzielę rano oraz przyjmowały naszych podróżujących klientów, załogi i pracowników, którzy byli na lotnisku”. Określono, że loty „pozostaną zawieszone do czasu, aż warunki pozwolą na ich wznowienie”.

Ze swojej strony American Airlines wydały „poradnik dotyczący podróży zapewniający dodatkową elastyczność klientom, których plany podróży zostały dotknięte”.

-Lufthansa

Niemiecka grupa, wiodąca europejska linia lotnicza, odwołała loty do i z Tel Awiwu do poniedziałku ze względu na „sytuację bezpieczeństwa” – powiedział AFP w sobotni wieczór rzecznik grupy.

READ  Rejestracja pierwszej oferty publicznej dla Allegro, małej polskiej spółki Amazon

Tę samą decyzję ogłosiła belgijska spółka Bruksela Airlines, spółka zależna Lufthansy.

Firma twierdzi, że jest „gotowa współpracować z władzami w celu zorganizowania repatriacji lub lotów pomocowych”.

Rzecznik AFP wyjaśnił, że sytuacja jest „całkowicie nieprzewidywalna”.

Nowa aktualizacja zostanie wprowadzona w poniedziałek rano, aby spojrzeć w przyszłość.

– Air France – KLM

Rzecznik firmy powiedział Agence France-Presse: „W porozumieniu z francuską Dyrekcją Generalną Lotnictwa Cywilnego i władzami izraelskimi Air France zawiesza swoje usługi do Tel Awiwu do odwołania” i to właśnie ta firma zwykle zapewnia dwa loty dziennie do Tel Awiwu Tel Awiw.

„Wdrożono środki komercyjne, które umożliwiają klientom bezpłatne przełożenie lub odwołanie podróży” – powiedział.

Transavia, „tani” przewoźnik grupy Air France-KLM, ogłosił w komunikacie prasowym, że do przyszłego poniedziałku odwoła wszystkie loty do Tel Awiwu.

„Transavia France odwołuje loty do Tel Awiwu oraz wyloty z Paryża Orly i Lyonu Saint Exupéry w niedzielę 8 października (2 loty z Paryża Orly) i poniedziałek 9 października (3 loty z Paryża Orly i jeden lot z Lyon Saint Exupéry), – podała firma.

-Iberia

Hiszpańska firma poinformowała w mediach społecznościowych, że jej tania spółka zależna Iberia Express odwołała w sobotę loty do i z Tel Awiwu „ze względu na sytuację w Izraelu”.

– Linie lotnicze ETA

Włoska firma ogłosiła na stronie internetowej X, że odwołała loty do i z Tel Awiwu do niedzielnego poranka „w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i załogi”.

– Pakiet

Polska firma poinformowała, że ​​w sobotę odwołała loty łączące stolicę Polski z Tel Awiwem „ze względu na sytuację w Izraelu”. Nie podano żadnych informacji o nadchodzących dniach.

-Morze Egejskie

Ogłoszono greckie linie lotnicze Aegean Airlines

-Szwajcarski

Szwajcarska linia lotnicza ogłosiła, że ​​od sobotniego wieczoru zawiesza loty do Tel Awiwu do odwołania.

Po kompleksowym i ciągłym przeglądzie aktualnej sytuacji w zakresie bezpieczeństwa szwajcarska firma kontynuowała w sobotę w południe loty z Zurychu do Tel Awiwu i z Tel Awiwu do Zurychu – poinformowała Keystone-ATS.

READ  Dwucyfrowy wzrost węgierskiej firmy transportowej Waberer

– Austriackie linie lotnicze

Austriacka firma poinformowała Agence France-Presse, że do poniedziałku odwołała wszystkie loty do i z Tel Awiwu oraz że „na bieżąco ocenia sytuację”.

– Wizz Air

Węgierska firma ogłosiła na swojej stronie internetowej, że w najbliższą niedzielę odwoła wszystkie loty do i z Izraela, zaznaczając, że w odpowiednim czasie poinformuje o lotach na kolejne dni.

— Lotnictwo kanadyjskie

Rząd Kanady ogłosił, że od niedzieli kanadyjska firma zawiesiła na 48 godzin loty do Tel Awiwu z Toronto i Montrealu.