Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

🟡 Złoto zyskuje 1% |  XTB

🟡 Złoto zyskuje 1% | XTB

Konflikt na Bliskim Wschodzie zwiększa popyt na aktywa bezpiecznej przystani

Wojna rozpoczęta przez Izrael przeciwko Palestynie w odpowiedzi na niedawne brutalne ataki terrorystyczne doprowadziła do znacznych ruchów na rynku na początku tego tygodnia. Zwyżkowały dziś amerykańskie obligacje, złoto, dolar amerykański i jen japoński. W pewnym momencie ropa wzrosła o 5%. Spośród tych aktywów jedynie dolar amerykański pozostał ostatnio niezmiennie mocny, podczas gdy obligacje, złoto i ropa naftowa były mocno wyprzedawane od końca września do października.

W czasach wzmożonego konfliktu złoto jest często postrzegane jako zabezpieczenie przed spadkami innych aktywów, szczególnie w odniesieniu do giełdy. Wzrost cen złota może nie wydawać się duży, na poziomie około 1,2%, ale następuje po tygodniach dużej sprzedaży. To także odpowiedź na rosnące ceny amerykańskich obligacji, o czym świadczy gwałtowny wzrost TNOTE.

Obecny konflikt pozostaje głównym źródłem niepewności na rynkach finansowych. Teoretycznie mogłoby to prowadzić do większego udziału różnych innych stron z całego świata. W rezultacie ropa traci na wartości, ponieważ około jedna trzecia światowych dostaw ropy koncentruje się na Bliskim Wschodzie.

Z technicznego punktu widzenia, złoto w dalszym ciągu odbija się od obszaru 1810 dolarów, który rozpoczął się w piątek. Cena wkroczyła w nowy tydzień handlowy z dużą luką cenową w górę. Traderzy powinni być świadomi potencjalnych prób wypełnienia tej luki w ciągu dnia. Jeśli jednak byki utrzymają kontrolę, kolejne poziomy oporu, które warto obserwować, to 1875 USD (zniesienie 23,6%) i 1885 USD (lokalne minima z sierpnia). Źródło: XStation 5

„Niniejszy materiał stanowi komunikację marketingową w rozumieniu art. 24 ust. 3 Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE z dnia 15 maja 2014 r. w sprawie rynków instrumentów finansowych oraz zmieniającej dyrektywę 2002/92/WE i dyrektywę 2011/61/UE (MiFID II). Komunikaty marketingowe nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub proponującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady oraz dyrektywy 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE Komisji oraz rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. uzupełniające Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie standardów i technik regulacyjnych odnoszących się do rozwiązań technicznych służących obiektywnemu przedstawianiu rekomendacji inwestycyjnych lub innych zalecanych informacji lub informacji inwestycyjnych propozycji strategii oraz ujawniania prywatnych interesów lub przesłanek konfliktu interesów lub udzielania innych porad, w tym w zakresie doradztwa inwestycyjnego, w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. (tj. Journal des Lois 2019, sekcja 875 ze zm.). Wszelkie informacje, analizy i szkolenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie należy ich interpretować jako porady, rekomendacji, zachęty do inwestowania lub zaproszenia do zakupu lub sprzedaży produktów finansowych. XTB nie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wykorzystanie i wynikające z tego konsekwencje, ponieważ ostateczny inwestor pozostaje jedynym decydentem w zakresie transakcji dokonywanych na jego rachunku handlowym XTB. Jakiekolwiek wykorzystanie tych informacji i w związku z tym wszelkie decyzje podjęte w związku z potencjalnym zakupem lub sprzedażą kontraktów CFD leżą wyłącznie w gestii inwestora końcowego. Powielanie lub rozpowszechnianie całości lub części tych informacji do celów komercyjnych lub prywatnych jest surowo zabronione. Wyniki uzyskane w przeszłości niekoniecznie wskazują na wyniki w przyszłości, a każdy, kto działa w oparciu o takie informacje, robi to na własne ryzyko. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i niosą ze sobą wysokie ryzyko szybkiej utraty kapitału z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne podczas handlu kontraktami CFD u tego dostawcy. Powinieneś upewnić się, że rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i że jesteś w stanie ponieść potencjalne ryzyko utraty pieniędzy. W przypadku rachunku ograniczonego ryzyka ryzyko straty ogranicza się do zainwestowanego kapitału.

READ  Dobrobyt gospodarczy południowych województw magnesem dla polskich inwestycji