Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Imigranci gromadzą się na przejściu granicznym między Polską a Białorusią

Grupa imigrantów zebrała się w poniedziałek na zamkniętym przejściu granicznym między Polską a Białorusią, wynika z materiału wideo opublikowanego przez polską straż graniczną i wojsko. „Coraz więcej grup imigrantów jest przerzucanych przez granicę kuźnicką przez siły białoruskieMinisterstwo Obrony poinformowało na Twitterze, że filmy pokazują setki migrantów stojących przed szeregiem polskiej policji i żołnierzy. Wiceminister spraw wewnętrznych Masjid Wasik powiedział: „Tysiące imigrantówTe znajdują się na skrzyżowaniu. „Polskie siły są gotowe na każdą sytuację, podkreślił.

Służba Prasowa Straży Granicznej zwraca uwagę ”Nielegalni imigranci od rana napływają na granicę„I to '”Podejmowana jest próba wyegzekwowania granicy„Niektórzy z tych imigrantów”.Do tej pory biwakowałem na granicy„Według tego samego źródła, w pobliżu wsi Brusky, filmów nie można było sprawdzić niezależnie, ponieważ zgodnie z ustanowionymi tam przepisami nadzwyczajnymi polskim dziennikarzom odmówiono dostępu do bezpośredniego obszaru przygranicznego. Polska twierdzi, że przesiedleńcy przebywają obecnie na granicy.


Zobacz też To nie ma z nami nic wspólnego„: Putin zaprzecza wszelkiej odpowiedzialności za kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej

READ  W Polsce boom na panele słoneczne