Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Dziesiątki migrantów aresztowanych w Polsce, gdy UE przygotowuje sankcje wobec Białorusi

Ludzie Zachodu oskarżają reżim Aleksandra Łukaszenki o celowe planowanie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

Artykuł napisany przez

Opublikowany

Aktualizacja

Czas na naukę: 1 minuta.

Kilkudziesięciu imigrantów z Białorusi zostało aresztowanych w Polsce, Warszawa ogłosiła w niedzielę (14 listopada), ostrzeżenie Poważna imigracja jest możliwa przed poniedziałkowym szczytem UE w celu zbadania zaostrzenia sankcji wobec Mińska.. Policja poinformowała na Twitterze, że poprzedniego dnia 50 migrantów zdołało przekroczyć granicę UE w pobliżu wioski Starsina z wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Tysiące migrantów koczują po białoruskiej stronie granicy polsko-białoruskiej, która z jednej strony blokuje relacje między Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi, az drugiej jest wspierana przez Rosję Białoruś. Ludzie Zachodu oskarżają reżim Aleksandra Łukaszenki o celowe planowanie kryzysu poprzez zachęcanie imigrantów do przyjazdu do jego kraju, a następnie sprowadzanie ich do granicy. Według organizacji humanitarnych do tej pory zginęło co najmniej 10 migrantów.

Białoruski minister spraw zagranicznych telefonował w niedzielę do europejskiego dyplomaty Josepha Borela w sprawie polityki sankcji wobec jego kraju” „Beznadziejny” I „Produkcja liczników”. Józefa Borrell wcześniej ostrzegał w poniedziałek, że Bruksela zaostrzy sankcje „Wszyscy zaangażowani w przemyt imigrantów na Białoruś, w tym linie lotnicze, biura podróży i urzędnicy państwowi”.

READ  Imigrantki uwięzione między Polską a Białorusią otrzymują wsparcie od Polek