Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klęska COP, 13 listopada Dzień Pamięci, Kryzys migracyjny między Polską a Białorusią… Weekendowe wiadomości – komunikat

Większość wiadomości, które pojawiły się w ten weekend.

Aktualności

COP 26, Awaria i klimat. Po piętnastu dniach rozmów w Szkocji odbyło się 26. Zgromadzenie Ogólne ONZ. Konferencja klimatyczna zakończyła się w sobotę rozczarowującym przemówieniem, które zostało usatysfakcjonowane alarmującymi zaleceniami mającymi na celu kontrolowanie globalnego ocieplenia i krzywdzenie najbiedniejszych z bogatych. Deklaracja końcowa, nazwana „Glasgow Climate Agreement”, nie narzuca państwom niczego, ale zawiera dla nich zalecenia. „Żałosne” Przez kogoś, „Niekompletny” I „przynajmniej” przez innych. Boris Johnson również walczył o szczęście: ”Cieszę się z tego postępu z rozczarowaniem„, zapowiedział podczas konferencji prasowej, sprowokował „Zmiana klimatu to już kwestia życia i śmierci”. Nasze szyfrowanie Porozumienia z Glasgow.

13 listopada Uroczystości: Najbardziej symboliczny hołd w całym procesie. Sześć lat po horrorze władze złożyły hołd upamiętniający ataki z 13 listopada, a w najbardziej symbolicznym kontekście śledztwo bada ofiary i kształtuje zbiorową pamięć o tych atakach. W towarzystwie burmistrz Paryża Anne Hidalgo, premier Jean Costex potwierdził trasę z Saint-Denis przez Pataclan na tarasy 10. i 11. dzielnicy. Wiceprezydent USA Kamala Harris, która od poniedziałku odwiedza Francję, kilka godzin później zboczyła z trasy. Nasz duży format.

Przed sankcjami UE i Białoruś rozmawiają o kryzysie migracyjnym. Młody Syryjczyk został znaleziony martwy w sobotę na granicy polsko-białoruskiej. W niedzielę polska policja zatrzymała około 50 imigrantów. Sytuacja zaostrzała się od tygodni, co skłoniło w poniedziałek do szczytu w Brukseli, aby omówić nowe sankcje wobec reżimu Łukaszenki. Minister spraw zagranicznych Białorusi Władimir Mackie poinformował w niedzielę ministra spraw zagranicznych UE Josepha Borelli o sankcjach wobec Białorusi. „Beznadziejny” I „Produkcja liczników”. Ta rozmowa telefoniczna jest pierwszym kontaktem na wysokim szczeblu między Brukselą a Mińskiem od początku kryzysu, za który ludzie Zachodu obwiniają białoruski reżim.

W Hiszpanii ceny rosną i szaleje złość. Przy inflacji 5,4% coraz więcej Hiszpanów zmaga się z wiązaniem końca z końcem. Rosną protesty przeciwko rządowi, który wezwał do strajku ciężarówek i nie jest w stanie znaleźć rozwiązania. Nasz korespondent w Madrycie mówi o tym wzroście napięcia.

READ  „Ten kryzys między Polską a Brukselą będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości Europy”.

Forest Whitaker w Seine-Saint-Denis, nowa postać poświęcona państwu. W sobotę amerykańska gwiazda pojawiła się wraz z lokalnymi urzędnikami i zapowiedziała, że ​​chce przyjść z pomocą departamentowi. Inwestycja, która niszczy urzędników publicznych i wszystkie niuanse charakterystyczne dla „93”. Nasz bilet.

Z Kazachstanem najbardziej zasłużona drużyna Francji. Kiedy w sobotni wieczór zakwalifikowaliśmy się do kwartalnych mistrzostw świata, zobaczyliśmy futbol w jego królewskim znaczeniu: radość dzielenia się i dążenie do podniesienia jej, jej zawodników i widzów. I po raz pierwszy od 63 lat Francuz strzelił cztery gole w jednym meczu. Nasza analiza.

Przeczytaj więcej na libération.fr

Deportacja z linii: gdy gwiazdy Twitcha jadą na Maltę. Pośród ogromnego wycieku danych ujawniającego sukces zarobków Streamerów i maraton Fundacji Z Event, niektóre z największych nazwisk w biznesie nazywającym Maltę wywołują kontrowersje. Ponieważ oprócz słońca i plaż, mała wyspa oferuje przede wszystkim dobre ulgi podatkowe… nasz artykuł.

Ivan Duque, prezydent Kolumbii: „Jestem skrajnym centrystą”. Nie mogąc stanąć przed majowymi wyborami prezydenckimi, głowa państwa powraca na COP26, powołując się na wydarzenia związane z kryzysem rządowym i ograniczeniami układu pokojowego z partyzantami z Fark. Nasz wywiad.

Przykładem upadku badań naukowych we Francji był kryzys Covit-19. Niepowodzenie w opracowaniu francuskiej szczepionki podczas epidemii jest oznaką stagnacji systemu badawczego w kraju. Dopóki nie stanie się tematem kampanii prezydenckiej, zaczyna się pytanie? Nasz post.

Przemoc domowa: Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom. Stowarzyszenie „Głos dla nich” pomaga kobietom dotkniętym przemocą w rodzinie przenieść się w Alpy Nadmorskie. To ważny krok w procesie ich odbudowy, który nie został jeszcze wsparty żadną konstrukcją. Nasz artykuł.

Kiedy wpisana gruszka próbuje wrócić do tauryny. Stowarzyszenie i producenci aktualizują tę technikę bezpieczeństwa, która narodziła się w średniowieczu. Ale konserwowanie tego suszonego owocu skoncentrowanymi aromatami jest obarczone brakiem dziedzictwa. Od naszego korespondenta w Rivarennes (Indre-et-Loire).

READ  Prawo do aborcji, którego domagają się tysiące kobiet