Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: oficjalny plakat nie zadowala włoskiego ministra spraw zagranicznych

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: oficjalny plakat nie zadowala włoskiego ministra spraw zagranicznych

stowarzyszenie

Przemawiając na konferencji Europejskiej Partii Ludowej, Antonio Tajani skorzystał z okazji, aby wyrazić swój estetyczny sprzeciw wobec muralu przedstawiającego przyszłe igrzyska olimpijskie…


Antonio Tajani © Andreea Alexandru/AP/SIPA

Oprócz zwykłych intryg i taktyk w świetle wyborów europejskich w czerwcu 2024 r., na ścianach Pałacu Kongresowego Romexpo w Bukareszcie odbiło się echem niezadowolenie Antonio Tajaniego. Jednak główny dyplomata włoskiego rządu nie miał na celu niejasnego manewru politycznego ani punktu spornego dotyczącego strategii wyborczej. NIE.

Paryż 2024: CGT wprowadzi zawiadomienia o strajku w służbie cywilnej w okresie igrzysk olimpijskich

Plakat niezgody

według FigaraAntonio Tajani, który stanął dziś na podium, chciał wrócić do oficjalnego plakatu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, narysowanego przez artystę Ugo Gattoniego. Praca przedstawia wizję pomysłowego, wymarzonego placu zabaw, łączącego symbole z całej Francji: falę Tahiti, marinę w Marsylii, rzeźbione ogrody Lenotre i inne zabytki Miasta Świateł w „ Surrealistyczny i świąteczny wszechświat „, mówi autor.

Świat, w którym symboliczna Wieża Eiffla pokryta jest różem, a słynny Hotel des Invalides traci swój krzyż, zastępując go iglicą. O ile kolor Żelaznej Damy nie wydaje się wielu osobom przeszkadzać, to usunięcie krzyża Inwalidów jest potępiane przez część prawicy, która postrzega go jako „” Wstyd » Według Nicolasa Duponta Aignana lub „ Ogromne wymazanie naszej tożsamości » Według Jordana Bardelli.

„To nie sekularyzm, to głupota!” »

Kontynuując atak, Antonio Tajani skrytykował w tekście po francusku źle pojęty sekularyzm, który graniczy z „ głupota » Pod pretekstem: „ Jeśli nie będziemy szanować siebie, inni nigdy nie będą szanować Europejczyków. Wśród oklasków Minister i Wiceprzewodniczący Rady Włoskiej kontynuuje: „ Żaden muzułmanin ani Żyd nie był w stanie wymazać swojej historii „Ma nadzieję na rozwój we Francji, ponieważ” To nie jest zdjęcie Co zmienia historię Francji i Europy „.

READ  Amerykanie odzyskują Ryder Cup