Iga Świątek jest szybka i już na trzecim zakręcie, podobnie jak Daria Kasatkina

A światowa jedynka, Iga Świątek, odniosła kolejne szybkie zwycięstwo w drugiej rundzie mistrzostw Wimbledonu, nad Hiszpanką Sarah Sorribes Tormo (WTA 84). Polak potrzebował nieco ponad godziny, aby wygrać 6:2, 6:0 i już zdobył bilet do trzeciej rundy turnieju Wielkiego Szlema rozgrywanego na murawie w Londynie.

Świątek dał przeciwnikowi tylko dwa gemy, oba w pierwszym secie. Następnie znajdziesz Diane Barry z Francji (WTA 96) lub Chorwatkę Petrę Martic (WTA 29/N.30). Polka, która niedawno po raz trzeci wygrała Rolanda Garrosa, w pierwszych trzech występach nie awansowała do czwartej rundy Wimbledonu.

Rosjanka Daria Kasatkina (WTA 10/N.11) również dotarła do trzeciej rundy po równie szybkim meczu z Brytyjką Judy Burage (WTA 108). W ciągu godziny pokonała rywalkę 6:0, 6:2.

Kasatkina, ćwierćfinalistka z 2018 roku, nie wyszła poza drugą rundę w dwóch meczach. W trzeciej rundzie czeka zwyciężczyni meczu Argentynki Nadii Podoroskiej (WTA 80) z Białorusinką Wiktorią Azarenką (WTA 20/nr 19).

Barbora Krejcikova (WTA 11/N.10) wygrała swój mecz pierwszej rundy z brytyjską gościnną Heather Watson (WTA 144). Czech nie pozwolił sobie na przerwę i wygrał 6:2, 7:5 przed kibicami All England Club. Kryzhikova zmierzy się w drugiej rundzie z obiecującą rosyjską kwalifikatorką Mirą Andreevą (16 l.).

Na koniec wieczoru Czeszka Petra Kvitova (WTA 9 / N.9) pokonała Włoszkę Jasmine Paolini (WTA 44) i wygrała po zaciętym meczu trwającym ponad dwie godziny, 6:4, 6:7 ( 5/7), 6-1 . Dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu zagra w drugiej rundzie z Białorusinką Aleksandrą Sasnovich (WTA 69) lub Hiszpanką Nurią Barrisas Diaz (WTA 105).

READ  Transmisja Francja - Polska: O której godzinie i na jakim kanale oglądasz na żywo mecz piłki ręcznej?