Holandia po raz trzeci pokonała Francję

Stało się to (złym nawykiem) dla drużyny Francji. Ostatnio, za każdym razem, gdy Blues mierzą się z Holandią, odpadają. Tak było podczas dwóch ostatnich konfrontacji między dwoma krajami, podczas TQO w Berlinie i na ostatnim mundialu trzy lata temu. Tak było ponownie we wtorek wieczorem w Rimini podczas pierwszego meczu czwartej i przedostatniej potrójnej ligi Ligi Narodów. Podopieczni Laurenta Tillie dostali nawet tradycję do punktu, w którym ponownie przegrali w dogrywce, co było fatalnym scenariuszem już w ostatnich dwóch meczach z Holandią. Wtorkowy mecz nie był wyjątkiem od dzisiejszej reguły, ponieważ była to porażka 3-2 grupy położniczej (15-25, 22-25, 28-26, 25-23, 19-17). Co gorsza: ci Blues zostali pokonani przy tej okazji po raz trzeci od startu Ligi Narodów (byli już przeciwko Serbii i Słowenii, za każdym razem już w dogrywce) Znowu zostali pokonani przez swoich wieczornych przeciwników, ponieważ wydawało się, że stale osiągnęli swój ósmy sukces.

Oczekiwana reakcja Stanów Zjednoczonych

Jednak dwa sety do zera przeciwko brutalnemu Abdelazizowi Nimrowi (42 punkty przy 63% w ataku) i ponowne zaatakowanie go nie wystarczyły, aby The Blues i ich lider Irvin Ngabeth, przyszły kolega Nimra z Modeny, odebrali mu zwycięstwo. . Z wynikiem 2-0 na ich korzyść, Francja zdobyła jednak trzy punkty meczowe, marnując je wszystkie, co sprawiło, że Holandia zrównała się. Przedostatnia runda tabeli wznowiła spotkanie, przywracając dwa sety do 1. Następnie zresetowali liczniki, wygrywając również czwartego seta, zanim, z impetem, dalej nadużywali the Blues w dogrywce, której świadkami byli pomarańczowi. Zdobycie ostatniego słowa pomimo oporu Théo Faure (30 punktów, 4 asy), w świetny wieczór. Po przyjeździe podwójni zwycięzcy konkursu powracają. A w środę będą musieli walczyć ze Stanami Zjednoczonymi, które zajmują trzecie miejsce na świecieNastępnie zmierzy się z kolejnymi słabo ocenianymi Włochami. Zagrożeni utratą trzeciego miejsca Francuzi nadal trzymają się tego, mimo świeżej kraksy we wtorek.