Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Christophe Aureus, dyrektor Bordeaux Beagle: „Aby pokonać Tuluzę, trzeba być wyjątkowym”

„Rozmawiałem w sobotę po zwycięstwie nad Claremontem, wykonując szybki skok wokół tych „kluczy”, aby znaleźć ich, aby pokonać Tuluzę. Jest wtorek…
(przerywa) Wciąż patrzymy (uśmiecha się)… To tak, jakbyś zgubił telefon, zadzwonił, usłyszał, ale nie do końca wiedział, gdzie jest. Trochę tam dzisiaj jesteśmy. Słyszymy go, ale nie wiemy, gdzie jest… Mamy cztery dni na znalezienie tych „kluczy” i miejmy nadzieję, że mecz rozpocznie się w sobotni wieczór.

Czy gracze dobrze sobie radzili w tych badaniach?
Byli bardzo aktywni jak zawsze gdzie indziej.

W tym sezonie przegrałem trzy razy z Toulouse. Czy te trzy straty są ciężkie przed tą połową?
Nie, ja nie myślę. Za pierwszym razem, kiedy wiemy, dlaczego przegraliśmy, stawiamy ich mocno, wracamy do minus trzech, a potem wracamy do minus 10 z tą próbą Duponta (pojedynczy wykrok DuPonta na ponad 50 metrów) i wypadamy z kadru. W Pucharze Europy nie byliśmy przygotowani do meczu w najlepszych warunkach (siła robocza dotknięta wirusem) i nie byliśmy daleko. Kilka tygodni temu przygotowaliśmy Tuluzę, naprawdę myśląc o finale… W tym meczu nie graliśmy naszego meczu, jak drużyna bez wielu standardów, która grała tak, jak przyszło, wszystko, czego nienawidzę w rugby. Myślę, przeciwnie, że te porażki nas inspirują. Przeanalizowaliśmy to dobrze i szukamy tych słynnych „kluczy”, ale nie jesteśmy jeszcze do końca jasne.

“Dla mnie półfinał to najtrudniejszy mecz”

Czy uważasz, że rozgrywanie rzutów karnych pomogło ci w końcu zbliżyć się do finałowego turnieju?
W tegorocznym UBB zastanawiałem się pod koniec sezonu zasadniczego, czy nie byłoby lepiej zrobić lepszy skok niż bezpośrednio zakwalifikować się do półfinałów. Dla naszej młodej drużyny, która uchwyciła całą tę atmosferę, w końcu powiedziałem sobie, że dobrze jest po prostu stamtąd wyskoczyć. Nawet jeśli zostawisz tam trochę piór, to ciekawe, bo to daje nam sok i dobrą dynamikę. Udało nam się uczynić to wydarzenie naszym własnym. Na przykład powitanie fanów przed rozpoczęciem gry sprawiło, że gracze się poruszyli. Tego przynajmniej się już nie dowiemy, jest to „nabyte”. W kontekście półfinałów w Lille ten skok pomógł nam bać się tej chwili. Zwłaszcza, że ​​dziś rano (wtorkowy poranek) wyjaśniłem zawodnikowi, że mecz półfinałowy jest dla mnie najtrudniejszym meczem. Wyszedłeś z wielkiego meczu, będziesz rzucał wyzwanie drużynie odpoczywającej i znacznie awansujesz, gdy jesteś na samym dole finału.

READ  [Euro] Reprezentacja Francji zakwalifikowała się do 1/16 finału bez gry!

W tym sezonie zagrałem w półfinale Challenge (we wrześniu), a potem w finale Pucharu Europy. Czy to doświadczenie może ci pomóc?
Być może, ale Puchar Europy był inny. Pierwsza połowa w Bristolu, nikogo tam nie było, mieliśmy wrażenie, że jesteśmy pomiędzy. Drugi w Tuluzie, mieliśmy poważne ograniczenia zdrowotne. Ale po rozstaniu nam to pomogło. Myślę, że zespół jest już dojrzały. Wciąż wychodzimy z piekła sezonu, naszego kalendarza, tylko Racing 92 i Toulouse znali go od niechcenia. Szczerze mówiąc, przeżywamy niesamowitą podróż, która sprawia, że ​​się rozwijamy, a skakanie przed Claremontem sprawiło, że dorośliśmy jeszcze bardziej.

„Mam nadzieję, że będziemy robić więcej takich sezonów…”

Wracając do „The Keys”, ale czy stawiasz przeciwko Toulouse, czy to skuteczność?
To, co wyjdzie z trzech meczów przeciwko nim, jest jedną z głównych rzeczy, które przegapiliśmy. Są w stanie zdobyć bramkę bez niczego dzięki jakości swoich zawodników i ich grze.My byliśmy bardziej pracowici, nie zawsze dobrze wykorzystywaliśmy piłkę i nie byliśmy skuteczni. Więc tak, wydajność jest sednem tego półfinału. Złośliwość jest częścią naszego treningu, ale musimy ją wymazać. Będziemy musieli być w stanie zagrać w grę, w której, jak to ujął Elon Musk, „normalni ludzie mogą wybrać bycie wyjątkowymi”… to jest idea. Aby podbić Tuluzę, trzeba być wyjątkowym. Zbiorowo, indywidualnie, w ataku, w obronie… trzeba będzie być tak silnym jak oni w stanie umysłu. Musimy mieć tę zbiorową siłę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Stoimy przed ogromnym wyzwaniem, ale widzę w tym szansę.

to mówiąc? Czy uważasz sezon za udany bez względu na to, co się wydarzy?
Dla mnie sezon jest udany. (powtarza to dwukrotnie). Nie mówię, że nie chcemy być bohaterami. Mamy to pragnienie, podobnie jak Toulouse, La Rochelle i Racing. Ale kiedy trzy razy dotarłem do półfinału, po tak długim sezonie, a zwłaszcza po szoku z poprzedniego sezonu (UBB był pierwszym, kiedy Covid odwołał sezon)… nadal to mamy, chcemy być mistrzami. zapewniam, ale nie mogę powiedzieć, że sezon nie był udany. To niewiarygodne, że można grać przy dwóch trudnych stołach przy tak ostrej rywalizacji. Mam nadzieję, że będziemy robić wiele takich sezonów…”

READ  Kamara jest daleko od grupy, jego ruch blisko?

* Dwukrotnie 14. miejsce (45-23) 27 grudnia (10-21) 5 czerwca, ale także (21-9) w półfinale Pucharu Europy 1 maja.