Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Guardiola demontuje koncepcję Superleague

Zinedine Zidane nie chciał zmoknąć we wtorek na konferencji prasowej, na której poruszono temat Superleague, którego szef Florentino Perez jest jednym z pionierów. „Nie podam Ci swojej opinii. Rozumiem, że możesz powiedzieć, że nigdy się nie zmoknę i masz rację. Dlaczego nigdy się nie zmoknę? Ponieważ moja praca, co mnie napędza, to moja codzienna praca, a jutro na przykład gra ”.

Zapytany o ten temat we wtorek na konferencji prasowej, Pep Guardiola był bardziej aktualny, a Manchester City jest również jednym z dwunastu klubów założycielskich Premier League i jest również częścią klubów, podobnie jak Real Madryt. nadal rywalizuje w lidze. Liga Mistrzów w tym sezonie. „Dowiedziałem się o wiadomościach kilka godzin przed opublikowaniem komunikatu prasowego, jak sądzili inni moi koledzy”., Pierwszy powierzony Katalończykowi.

„Właściwi ludzie powinni wyjaśnić sytuację”.

„Powiedzieli mi, że zostanie wydane oświadczenie. Oświadczenie nadal istnieje, ale nikt wyraźnie nie mówi więcej szczegółów na temat tego, co się stanie. Nadal jesteśmy w tej pozycji”. Dodał, zanim wezwał swoich kapitanów i przywódców Superleague do większej przejrzystości: „Właściwi ludzie powinni wyjaśnić sytuację i mają obowiązek i obowiązek jak najszybciej wyjść w świat i wyjaśnić – dziś jest lepiej niż jutro, a jutro jest lepsze niż pojutrze – jaka jest sytuacja, zalety i dlaczego zdecydowali się grać tymi drużynami bez innych ”. Trener Manchesteru City był szczególnie zaskoczony brakiem niektórych klubów w tej słynnej lidze: „Ajax Amsterdam ma cztery lub pięć Ligi Mistrzów, ale nie będzie? Muszą nam to wyjaśnić”.

„ To nie sport, jeśli sukces jest naprawdę gwarantowany ”

Ale Guardiola od tego czasu wyraził swoje podstawowe pomysły i najwyraźniej nie jest fanem Premier League, tak jak została ona zaprezentowana w ostatnich godzinach: „Nie mam wszystkich informacji, ale mam kilka. Jeśli zapytasz mnie o te zespoły, które zostały wybrane do tych hipotetycznych zawodów w przyszłości, nie wiem dlaczego. Sport, gdy związek między wysiłkiem a nagrodą nie ma. Nie jest sportem, jeśli sukces jest naprawdę gwarantowany. Wtedy nie jest sportem. Przegrana nie była ważna ”.

Byłemu trenerowi Barcelony trudno sobie wyobrazić zawody, w których zagwarantuje udział 15 z 20 klubów w każdym sezonie: „Zawsze mówiłem, że chcę, aby najlepsza rywalizacja była tak silna, jak to tylko możliwe – zwłaszcza w Premier League – i że nie jest sprawiedliwe, aby drużyna walczyła na szczyt, a następnie nie mogła zakwalifikować się, ponieważ sukces jest już gwarantowany. kilka klubów. To stwierdzenie jest tym, co czuję. Nie wiem, co się zmieni i ludzie mówią, że może cztery lub pięć drużyn może dołączyć do tych drużyn, ale co, jeśli pozostałe czternaście lub piętnaście drużyn nie mają dobrego sezonu, a one ” nadal tu jesteś?

„Superleague to płód, który jeszcze nie oddycha”

Guardiola następnie dał jasno do zrozumienia, że ​​jego gracze powinni skupić się na bieżącym sezonie, ponieważ ta Premier League była w tej chwili dopiero w fazie embrionalnej: „To płód, który jeszcze nie oddycha. To rzeczywistość. W przyszłym tygodniu zagramy w Lidze Mistrzów i spróbujemy awansować do finału, aw przyszłym zagramy w mistrzostwach Europy, bo gramy. Zasługujemy na to i my Wygrał. Na boisku. Gracze muszą skupić się na Aston Villa. „

UEFA też zawiodła.

Ale Guardiola nie oszczędził UEFA podczas swojej interwencji i nie wydaje się być zaskoczony narodzinami takiej inicjatywy: – Każdy klub broni swojej pozycji. Każdy ma swoje własne interesy. Jeśli chodzi o Premier League i UEFA, to oni szukają swoich interesów. Aby się tam dostać, oznacza to, że UEFA również zawiodła.

Guardiola powinien w szczególności wziąć przykład niedawnego międzynarodowego zawieszenia broni: „W najtrudniejszej i najważniejszej części sezonu, kiedy graliśmy 10 miesięcy, aby zdobyć tytuł, Lewandowski był kontuzjowany w reprezentacji i nie był w stanie rozegrać ćwierćfinału z Paris Saint-Germain, ponieważ rozegrał mecz dla jego kraju, bo UEFA zdecydowała się wtedy grać. „Europejczycy myślą, że to biznes, a nie myśleli o Bayernie Monachium i niestety Lloyd pozbył się wszystkiego. Kontuzjował się grając z Polską przeciwko Andorze i nie był w stanie gra w ćwierćfinale pomimo walki i gra codziennie przez 10 miesięcy. „