Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klub: The Superligue, PSG / Angers, Mbappé, obroty itp., Conf 'of Pochettino

W przeddzień Paris Saint-Germain / Angers paryski trener Mauricio Pochettino był na konferencji prasowej, aby omówić nadchodzące spotkanie Coupe de France, ale także superligue lub stan siły roboczej, na który ostatnio jest duże zapotrzebowanie.

Co myślisz o Premier League, która rozpoczęła się w niedzielę?

„Przede wszystkim musimy zachować ostrożność przed wydaniem opinii, gdy nie mamy wszystkich elementów, które pozwoliłyby nam sformułować trafny pomysł, ponieważ ponosimy odpowiedzialność, gdy wyrażamy się publicznie. Zwróciliśmy uwagę na informacje, które został publicznie ujawniony, dotyczący z jednej strony grupy klubów, które tworzą lub próbują stworzyć nowe rozgrywki, az drugiej strony UEFA, która stara się ulepszyć Ligę Mistrzów UEFA, aby wyjść z tego. Nowa, inna i ulepszona wersja. Zobaczymy, co będzie się działo w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach. Zobaczymy później, kiedy będziemy mieć wszystkie elementy, jak możemy wyrazić opinię godną naszej odpowiedzialności. Myślę, że teraz nasz obowiązek jako trenerzy, zawodnicy czy osoby zaangażowane w grę mają pozostać skupieni. Na tym etapie rozgrywek, w których nadal bierzemy udział, musimy jak najlepiej przygotować się do naszych meczów ”.

Słówko o Angers? Znaczenie Coupe de France?

„Dla mnie ten puchar jest bardzo ważny dla zawodników i dla klubu. Coupe de France, podobnie jak ówczesny Puchar Króla w Hiszpanii czy Puchar Anglii w Anglii, to trzy konkurencje, które znaliśmy i do których przywiązujemy wielką wagę To przede wszystkim zawody, które mają bardzo szczególne tradycje. W każdym z tych krajów jest jasne, że jutrzejszy mecz z Angers będzie bardzo trudny, ale chcemy się zakwalifikować i wiemy, że będziemy musieli rozegrać dobry mecz, aby pobij ich. ”

Od twojego przybycia do klubu Mbappe rozegrał 23 z 24 możliwych meczów. Czy powinniśmy się martwić tym piekielnym tempem? Czy powinniśmy też martwić się o Verratti, którego nieobecność rośnie?

READ  Kto się kwalifikuje, kontynent po kontynencie?

„Jeśli chodzi o Kyliana, mamy nadzieję, że będzie tak kontynuował do końca sezonu, aby być dostępnym i utrzymać ten poziom. Lepiej nie iść do przodu i mieć nadzieję, że będziemy tak dalej, aby zarządzać nim w najlepszy sposób. dla niego, aby mógł nadal być ważnym graczem, którym jest w drużynie.
Jeśli chodzi o Marco, cierpi z powodu konsekwencji koronawirusa, ale także infekcji powracającej z Włoch i ciosu, który otrzymał w zeszły weekend, w niedzielę. Musimy nadal go monitorować i zarządzać nim w jak największym stopniu, aby był dostępny jak najszybciej. Nie tylko dostępny, ale przede wszystkim w najlepszej formie, aby mógł znaleźć swój najlepszy poziom. „

Jak oceniasz sprawność swojej grupy? Czy Twoja firma się opłaca? Czy Twoja drużyna będzie w stanie zakończyć wszystko ciężko pod każdym względem, grając co 3 dni?

„Wraz z personelem medycznym i zespołem wykonawczym wykonujemy wspólnie ważną pracę, aby dostosować zarządzanie każdym graczem, tak aby mogli dostosować się do każdej sytuacji i postępować naprzód. Jesteśmy zadowoleni ze sposobu, w jaki pracujemy i ze sposobu, w jaki gracze pracy. Nie wątpię, że zespół odniesie sukces. Osiągnąłem jednak dobry poziom. ”Okoliczności i sytuacje graczy takich jak Marco Verratti, który cierpiał z powodu Covid i kontuzji, takich jak Marquinhos, Diallo i Corzawa, którzy są trochę spóźnieni Ale uważam, że dzięki ciężkiej pracy wszystkich, cały zespół jest w dobrej formie w głównych punktach sezonu, z siłą do rywalizacji.

Czy siła robocza zmieni się jutro?

„Tak, w porównaniu do niedzielnego meczu, jutro będziemy mieli zespół przearanżowany.”

Jak osobiście radzisz sobie z presją?

„Najważniejszą presją jest presja, którą wywieracie na siebie, presja wewnętrzna. Szczerze mówiąc, presja zewnętrzna nie wpływa na nas tak naprawdę, ani nie wpływa na nas w sposób negatywny. Zawsze oddziałuje na nas pozytywnie, poprzez ambicję i chęć dołożenia wszelkich starań, aby osiągnąć jak najlepszy wynik dla klubu. Rzeczywiście, pod presją, gdy trenowaliśmy Espanyol, Southampton czy Tottenham. Ten wewnętrzny popyt istnieje i jest taki sam niezależnie od tego, z którym klubem pracujemy. ”

READ  Gazeta L'Equipe: wydanie z 15 stycznia 2023 r

Po ostatnim zwycięstwie mówiłeś o tankowaniu z pozytywną energią. Czy od tamtej pory byłeś w stanie zobaczyć tę energię podczas treningu?

„Tak, muszę powiedzieć, że atmosfera zawsze była dobra. Od pierwszego dnia widzieliśmy bardzo dobrą energię od grupy, od wszystkich ludzi, których spotkaliśmy, od wszystkich pracowników klubu. Jeśli jest jedna rzecz, którą jesteśmy Wdzięczny za nową kadrę techniczną od naszego przyjazdu w styczniu za tę energię i atmosferę zawsze bardzo pozytywną i bardzo dobrą, i to nie tylko po tym meczu (z Saint-Etienne). W tym klubie znaleźliśmy bardzo dobre warunki do współpracy. To normalne, że przez 3 miesiące mamy wygrane i przegrane, ponieważ to jest gra, ale jasne jest, że jesteśmy. Wykorzystujemy każdy dzień, który spędzamy tutaj w centrum szkoleniowym w pracy ”.