Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Global MBA: Kurs Excellence w sercu Nicei, aby rozwinąć swoją karierę

Ten program jest przeznaczony dlaEDHEC Jeden z najlepszych na świecie, jest kluczowy dla doświadczonych profili, które chcą dać prawdziwy impuls swojej karierze. W Global MBA średni wiek to 31 lat, z siedmioletnim doświadczeniem zawodowym. „Im wyższa drabina w firmie, tym bardziej globalnie potrzebujemySandra Riches, globalny dyrektor MBA.

Pogłębianie umiejętności miękkich

Tak więc kurs jest bardzo zróżnicowany, obejmuje około trzydziestu narodowości, szanowany para i profile ze wszystkich sektorów zawodowych. „Ten MBA to kluczowy moment w ich karierze. Celem jest poszerzenie ich horyzontów, zbadanie i porównanie ich doświadczeń z doświadczeniami innych krajów. To pierwszy krok w kierunku przywództwa”. W ten sposób program tego dziesięciomiesięcznego kursu jest regularnie ulepszany przez zespół pedagogiczny.

Pierwsze sześć miesięcy skupia się na podstawach: strategii, innowacjach, zarządzaniu i finansach. Nowy punkt skupienia, „LED 360”, umożliwia doskonalenie osobistych umiejętności jazdy. „Ocena przeprowadzana jest na początku roku, Sandra Riches wyjaśnia. W sumie zidentyfikowano czterdzieści umiejętności, które będą rozwijane podczas studiów MBA poprzez warsztaty.

akcelerator kariery

Specjalizacja jest również mocną stroną drugiego semestru z jednym miesiącem zajęć fakultatywnych, po których następuje kurs specjalizacyjny (Przedsiębiorczość, Finanse Międzynarodowe, Innowacje Cyfrowe, Marketing Cyfrowy…). Każdy kurs obejmuje jeden tydzień za granicą. Studenci wybierają również 2-miesięczny projekt MBA (doradztwo biznesowe, międzynarodowa wymiana uniwersytecka, praca dyplomowa itp.). Nie należy zapominać o „Wyzwaniu na zrównoważony wpływ”, które pozwala im podejmować konkretne działania w kwestii zrównoważonego rozwoju w trakcie studiów.

MBA to akcelerator kariery– podsumowuje reżyser. Średnia podwyżka wynagrodzenia po kursie wynosi około 55%. A 85% awansów znajduje pracę trzy miesiące po ukończeniu studiów. „

Szkolenie talentów w służbie lokalnego terytorium

Ponadto 90% studentów zagranicznych decyduje się na osiedlenie we Francji. ten MBA de l’EDHEC W ten sposób dostarcza talenty międzynarodowe dla Francji i lokalnej tkanki gospodarczej, takie jak Kristina Lidowska, urodzona w Londynie uczennica polskiego pochodzenia, z klasy 2018.”EDHEC MBA był w tamtym czasie jednym z nielicznych kursów oferujących program dotyczący zrównoważonego rozwoju, który stanowił sedno mojego planu kariery”, wyjaśniła. Dlatego zdecydował się na osiedlenie się w Nicei, wiodącym mieście niebieskiej gospodarki (1).

Pod okiem zespołu MBA Krystyna mogła odbyć staż w innowacyjnej firmie Inalve, zajmującej się zieloną technologią. Działa tam do dziś, rozwijając w ten sposób swoją strategię marketingową i sprzedażową. „To spełnienie marzeń, aby być częścią nowej branży, która przyczynia się do zrównoważonej niebieskiej gospodarki, tutaj w Nicei, jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. „MBA był niesamowitym akceleratorem kariery, który całkowicie zmienił życie Christiny zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym.

1. Lub zrównoważone wykorzystanie zasobów oceanicznych dla wzrostu gospodarczego, poprawy dochodów i miejsc pracy oraz zdrowych ekosystemów oceanicznych.