Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francuska sędzia Clarice Agpegno po raz piąty została mistrzem świata

Francuska judoka Clarice Agpejno zdobyła swój piąty tytuł mistrza świata w środę, 9 czerwca, pokonując w finale mistrzostw świata w Budapeszcie Słowenię Andreę Leske Ippon w kategorii do 63 kg.

28-latek, już koronowany na mistrzostwach świata w 2014, 2017, 2018 i 2019 roku, nie jest daleko w tyle za trzema najbardziej utytułowanymi judokami w historii mistrzostw świata: Japończykiem Ryoko Tani, Wen Tongiem z Chin (po siedem tytułów) i Ingrid z Belgii. Bergmans (sześć).

Dzięki temu zwycięstwu Clarice Agpegno dała francuskiej drużynie swój pierwszy medal w tych mistrzostwach świata.

Przeczytaj także Judoka Clarice Ajpegno potwierdza swoją pozycję na Mistrzostwach Doha the

„Byłem taki spokojny, spokojny złoty wynik, zrobiłem dużo ziemi. Dużo nad tym pracowałem i cieszę się, że działa i pokazuje mi, że jestem na dobrej drodze. Czuję się dobrze, nigdzie nie ma bólu, żadnych pasków”Wyjaśniła z uśmiechem po jej zakończeniu, jakby właśnie wyszła z dobrego treningu.

Na francuskiej liście przewyższa również Davida Douyera i jego cztery tytuły mistrza świata, ale wciąż jest za Teddym Rennerem i jego zdumiewającymi 10 złotymi medalami. „Jestem dumny z tego, co robię iw tym roku, co jest dla mnie trudne”, powiedziała, mówiąc o przełożeniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jej obsesji, jako „Uderzenie z klubu”.

„Zagubiona gwiazda pozostaje”

Ponieważ historia olimpiady jest inna i to jest historia, którą Agbegnenou chce teraz napisać na swój własny sposób, tego lata. Licencjonowane Champigny-sur-Marne nie wchłonęło swojej porażki ze słoweńską Tiną Trsingak w 2016 roku w Rio.

“Powiedziałem sobie, że nie wiem, czy zdobędę ten medal w Tokio. Więc powiedziałem sobie, że faktycznie zajmę 5. miejsce”powiedziała ponownie. Praca jest wykonana, a Agbegnenou jest już skoncentrowany na Japonii i jej marzeniu olimpijskim. „Teraz jest brakująca gwiazda”.

Teraz pięciokrotna mistrzyni świata i pięciokrotna mistrzyni Europy, tego lata weźmie udział w zawodach na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie będzie szukać złotego medalu, którego brakuje w jej fenomenalnym rekordzie.

READ  Roland-Garros - Iga Świątek: Świątek: "Muszę nauczyć się być sławnym, co nie zawsze jest łatwe"
Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Clarice Agpegno: „W judo nauczyłam się akceptować porażkę, a nawet niesprawiedliwość”

świat