Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja, Polska, Ameryka… te tajemnicze monolity, które pojawiły się na całym świecie

Te różne występy były intrygujące i przypominały słynny film Kubricka, 2001, Odyseja kosmiczna. W tym tygodniu tajemniczy metalowy monolit pojawił się nad brzegiem Wisły w Warszawie. Inne podobne obiekty zostały wcześniej znalezione w Stanach Zjednoczonych, Rumunii, a nawet we Francji.

Historia zaczyna się w zeszłym miesiącu w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Utah. Trójkątny tor o wysokości trzech metrów nagle otwiera się przed oczami grupy naukowców przelatujących nad dolinami. Na miejscu, na pustyni, w samotności tego miejsca … wszyscy pamiętają pierwszą scenę filmu Kubricka, kiedy małpy odkrywają tajemniczy obiekt pozaziemski. W końcu nie ma wyjaśnienia.

© AFP Zdjęcie / Bezpieczeństwo publiczne / Przewodnik po Departamencie Utah

Działa w sieciach społecznościowych

Nikt nic nie rozumie, działa internet i sieci społecznościowe, zwłaszcza od tamtego czasu konstrukcje metalowe rosną jak grzyby po deszczu: w Belgii, Holandii, Polsce, Rumunii, Anglii, ale także we Francji.

Ale ostatecznie wydarzenie było rozczarowujące. W filmie, jeśli obiekt pełni funkcję metaforyczną, pozaziemskie pochodzenie wpływa na ewolucję człowieka, gdzie prace są stopniowo opowiadane przez firmy, które chcą robić sztukę lub chwyt reklamowy. Zdecydowanie monolog na ekranie jest bardzo piękny.

READ  Renault Lavilleni, 4. w Bosnanie (Polska), skoczył na wysokość 5,55 metra