Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Korupcja osób korzystających z przywilejów w celu uzyskania szczepionek w Hiszpanii, Polsce i Kanadzie

Korupcja osób korzystających z przywilejów w celu uzyskania szczepionek w Hiszpanii, Polsce i Kanadzie

Opis dawki szczepionki Govit-19 w Kanadzie. (Carlos Osorio / basen)

We Francji kampania szczepień przeciwko Covit-19 była krytykowana głównie za recesję i problemy z dystrybucją, podczas gdy w innych częściach świata to zaszczepiona opinia publiczna poruszyła ten problem, a nawet spowodowała korupcję. Ruch Hiszpania, Polska i Kanada.

Hiszpańscy politycy próbują oszukać i usprawiedliwić się

W Hiszpanii elita zostaje zaszczepiona przed nadejściem swojej kolejki, co jest bardzo odmienne. Naczelny Wódz Sił Zbrojnych, nie mniej, biskup na Balearach, zapłacił nawet dwie dawki, prawnik … największa grupa ustępstw i przez kogo doszło do korupcji, byli to politycy, lewicowi politycy i ludzie dla Partii Socjalistycznej od Katalonii na północy po Andaluzję na południu itd. Prawicowa polityka wobec partii. W gminach wielu burmistrzów, radnych … ale w południowo-wschodniej części największego półwyspu rybnego może być regionalnym ministrem zdrowia Murcji. Rewelacje, padają w prasie, oszczerstwa. Jeśli chodzi o Hiszpanów, to jest to bardzo jasne, jest to równoznaczne z korupcją.

Większość z tych osobowości próbuje się usprawiedliwić. Wielu z nich nie jest godnych zaufania i bezpośrednio oskarża swoich obywateli o oskarżenie. Na przykład, lekarz Chyota, doradca ds. Zdrowia, wyjaśnił, że zgodził się na szczepienie, ponieważ bez tego pracownicy służby zdrowia na pierwszej linii odmówili ich szczepienia. Ale mu się to nie podobało, nienawidził szczepionek. Jest kilka rzadkich przypadków, które można zrozumieć. Jak burmistrz Molina de Segura, małego miasteczka chorego na raka. Jeszcze trudniej jest go winić za przyjęcie szczepionki zalecanej przez jego ośrodek zdrowia. Większość spraw kończy się rezygnacjami pod presją krajowych liderów partii politycznych. W szczególności w Aragonii zaczynają się dochodzenia. Rzecznik podjęła się sprawy na równi na terenie Rzecznika Praw.

READ  W Polsce pomnik Auschwitz upomina swoich gości za niewłaściwe zachowanie

Skandal, który chce zaszczepić Polaków

Polska tym razem w świecie kultury doświadczyła skandalu szczepionkowego przeciwko rządowi Govt-19. Sprawa wywołała w kraju w ostatnich tygodniach prawdziwe kontrowersje. Przez kilka dni trafiał na pierwsze strony gazet. Osiemnaście osób, zwłaszcza ze świata kultury, zostało zaszczepionych pod koniec grudnia, kiedy to zgodnie z zarządzeniami rządu szczepionka była zarezerwowana tylko dla personelu medycznego. Spośród tych osobowości nie tylko aktorki, aktorzy, ale także przedstawiciel ekipy telewizyjnej czy europoseł.

Mówią, że skontaktowali się ze sobą w ramach akcji szczepień zorganizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Tyle że jest wiele szarych obszarów. Na przykład lista tych osób, które są uważane za ambasadorów szczepionki, nigdy nie została oficjalnie opublikowana. Te dodatkowe szczepionki programowe nie są odosobnionym przypadkiem: zostały zawieszone w tym tygodniu po otrzymaniu pierwszej dawki dodatkowej szczepionki należącej do partii rządzącej.

Wydaje się, że skandal ten miał wpływ na wolę szczepień obywateli w każdym przypadku. W sondażach liczba Polaków, którzy chcą teraz dostać zastrzyki, gwałtownie wzrosła w ostatnich tygodniach. Zresztą minister zdrowia poinformował, że do końca marca nie ma już miejsca i zachęcił seniorów, by nie próbowali już się rejestrować. Łącznie do tej pory w Polsce dostarczono ponad 700 000 rozmiarów.

Kanadyjski milioner i jego żona udają wieśniaków

Kampania szczepień Covit-19 rozpoczęła się w Kanadzie 14 grudnia, ale od tego czasu jest powolna. Jak dotąd zaszczepiono mniej niż 3% populacji, głównie mieszkańcy domów opieki i personel pielęgniarski. Dlatego niektórzy Kanadyjczycy próbują złamać zasady szybkiego dostępu do popularnej szczepionki. Podobnie jak ten milioner i jego żona aktorka, opuścili Vancouver, gdzie mieszkają, i wylądowali w Beaver Creek. Jest to mała wioska w Jukonie na granicy z Alaską. Urzędnicy służby zdrowia uznali za priorytet szczepienie tam setek osób, ponieważ mieszkają one z dala od pierwszego szpitala. Kiedy dotarli do mobilnej kliniki szczepień, para powiedziała, że ​​pracuje w wiejskim motelu, aby zdobyć szczepionkę. Gdy tylko dostali dawkę, natychmiast udali się na lotnisko. Źle. Niektórzy stwierdzili, że to dziwne, że pracownicy motelu opuszczają swoje miejsca pracy w ten sposób. Swoje tożsamości przekazali władzom w Jukonie. Milioner i jego żona pozywają teraz, ponieważ nie uszanowali izolacji przyznanej im, gdy przybyli z innej kanadyjskiej prowincji.

READ  Tysiące ludzi protestują w obronie członków Unii Europejskiej

Inni Kanadyjczycy wybierają Florydę do swoich szczepionek. Przypadek Snowbardów, jak się je tutaj nazywa, jest trochę inny. Ci Kanadyjczycy, zwłaszcza seniorzy, spędzają zimę w tym południowym stanie Stanów Zjednoczonych. Mogli skorzystać z lokalnego programu szczepień skierowanego do osób powyżej 65 roku życia. Jeśli wszyscy się zgodzimy na początku kampanii, to na kilka dni zasady zostały zaostrzone. Musisz udowodnić, że jesteś rezydentem lub półrezydentem, co wyklucza przechodzących pasażerów.