Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Francja-Dania (Euro 2024): Na jakim kanale i o której godzinie oglądasz finał reprezentacji Francji…

Francja-Dania (Euro 2024): Na jakim kanale i o której godzinie oglądasz finał reprezentacji Francji…

Francuska drużyna piłki ręcznej po zakwalifikowaniu się do finału Mistrzostw Europy po emocjonującym i nieprzewidywalnym zwycięstwie nad Szwecją z wynikiem 34 do 30 zmierzy się z Danią w niedzielę o 17:45. O zakwalifikowaniu się do finału zadecydowały ostatnie sekundy meczu po rzucie wolnym Elohima Brandiego, który zakończył się dogrywką.

Choć Szwedzi byli konkurencyjni, ten gol w ostatniej sekundzie zadecydował o podtrzymaniu nadziei Francuzów, którzy w dogrywce przejęli kontrolę. Europejska Federacja Piłki Ręcznej odrzuciła następnie apelację Szwecji, twierdząc, że wykorzystanie nagrania wideo do sprawdzenia rzutu wolnego zależy od decyzji sędziów, a ich decyzja jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Miejsce w Danii…

Kolejnym wyzwaniem dla Francji jest Dania, zespół dobrze znany zwolennikom Guillaume’a Gillesa. Reprezentacja Danii zapewniła sobie miejsce w finale, pokonując w półfinale Niemcy 29:26.

Francuzi już wcześniej mierzyli się z Duńczykami i pokonali ich w finale Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021 (Francja 25-23 Dania), ale rok temu zostali pokonani w finale ostatnich Mistrzostw Świata (Francja 29-34 Dania). .

Znajdź wszystkie informacje o transmisjach dla Francja – Dania.