Piłka nożna – Mistrzostwa Świata U-17 / GDJ 2 / Senegal – Polska (4-1): Lion Cubs, prowadzeni przez potrójną zdobywczynię Idrissy Gueye, jako silni liderzy, miażdżą Polaków i awansują na ósme miejsce.

Khaliman News – W najbliższy wtorek, podczas drugiego dnia fazy grupowej Pucharu Świata U-17, Senegal odniósł drugie zwycięstwo, pokonując Polskę (4:1). Dzięki temu partnerki zdobywczyni hat-tricka Idrissy Gueye umocniły się na pierwszym miejscu i zakwalifikowały do ​​1/8 finału.

Po pierwszym zwycięstwie nad argentyńskimi odpowiednikami, drużyna Senegalu do lat 17 zmierzyła się we wtorek w ramach drugiego dnia z polską drużyną i, jeśli odniesie sukces, może awansować do 1/8 finału. W drugiej rundzie, po wyrównanym pierwszym kwadransie, Cubs otworzą wynik po podaniu Idrissy Gueye po dośrodkowaniu Yaya Diyemi (18, 1:0). Zwolennicy Serigne trafili na Saliou Dia, post Aliou Diallo 8 minut później po wściekłym wspinaniu się (26. miejsce). W swoim najważniejszym momencie partnerzy Amary Diouf podwoją zakład na samobójczą bramkę Dominica Sali (30, 2-0), który chciał zatrzymać obronę przeciwnika. Senegalska drużyna jest realistyczna w ataku i utrzymuje solidność obrony przed zakusami przeciwnika. Gdy Cubs prowadzili pod koniec pierwszej połowy dwoma bramkami, mecz został przerwany ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Mecz zostaje wznowiony po ponad 40 minutach przerwy, po czym następuje przerwa, a Senegal prowadzi dwoma bramkami. Od początku drugiej połowy Cubs będą potrzebowali 8 minut na przerwę, a dwa gole strzeliła Idrissa Gueye po dośrodkowaniu z lewej strony Alpha Amadou Toure (53, 3-0). Podczas tego atakującego Senegalczyka festiwalu cudowna Amara Diouf pozostaje opanowana, pomimo kilku nieudanych prób. W środku białej fali europejska młodzież odpowie i zmniejszy wynik dzięki Marcelowi Wojciechowi (63, 3-1). Jednak nadzieje Polaków na powrót na właściwe tory trzy minuty później rozwiała bohaterka dnia, Idrissa Gueye, która strzeliła hat-tricka po dośrodkowaniu prawego obrońcy Ibrahimy Diallo (69, 4-1). Gwiazdę meczu, oprócz Ibrahimy Diallo, Mamadou Gueneng i Amary Diouf, zastąpią Serene Saliou Faye, Cherif Nyabali, Oumar Sall i Mamadou Savani. Wynik pozostanie niezmieniony, a Senegal odniesie ten wielki sukces, utrzymując mocne prowadzenie i zakwalifikując się do 1/8 finału. Czekając na kolejny mecz z Japonią w piątek, 17 listopada 2023 r.

READ  Wspaniały dublet Mbappe przeciwko Polsce (wideo)

Przypomnijmy, że o godzinie 12:00 Japończycy zmierzą się z Argentyną w drugim meczu grupy D.