Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kane jest nienasycony, Jorginho znów zawodzi, a Polska w kwalifikacjach… wzloty i upadki wieczoru

Kane jest nienasycony, Jorginho znów zawodzi, a Polska w kwalifikacjach… wzloty i upadki wieczoru

Paul Roger, Media365: Opublikowano w sobotę, 18 listopada 2023 o 9:43

Poznaj wzloty i upadki piątkowego wieczoru w kwalifikacjach do Euro 2024, z nieprzerwanym występem Harry'ego Kane'a, kwalifikacjami Danii i Albanii w porównaniu z Polską, a nawet nową porażką Jorginho z rzutu karnego.

Szczyt

Nienasycony Kane

O ile Anglia nie narzuciła kontroli nad skromną drużyną Malty w piątkowy wieczór na stadionie Wembley (2:0), zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie C, o tyle Harry Kane strzelił zwycięskiego gola w 75. minucie, kontynuując swoją niesamowitą serię. . Dzięki temu 62. osiągnięciu w barwach Trzech Lwów angielski kapitan ma na swoim koncie ósmy mecz z rzędu we wszystkich rozgrywkach, w którym strzela co najmniej jedną bramkę, a na swoim koncie ma 8 goli w eliminacjach do Euro 2024 i 17 w 11 meczach ligi niemieckiej z Bayernem Monachium jako Dobrze. 4. miejsce w największej liczbie meczów Ligi Mistrzów!

Dwie nowe likwidacje

Są obecnie na 13. miejscu na 24. Po kwalifikacjach Węgier i Słowacji, które dołączyły do ​​Niemiec (kraju organizującego), a także Belgii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Szkocji, Turcji, Austrii i Anglii, Albanii i Danii zwyciężyły z kolei. Bilet na Euro 2024 w piątek, po pierwszym udziale w zawodach w 2016 roku, Albańczycy pod wodzą efemerycznego Leona Sylvinho zakwalifikowali się zdobywając punkt po remisie w Mołdawii (1:1), natomiast Duńczycy zakwalifikowali się do mistrzostw Europy półfinały. W ostatniej edycji Słowenia zdominowała grupę H (2-1).

On klapuje

Jorginho znowu poniósł porażkę!

Nie może już tego robić! Podczas gdy Włochy nadal są w wyścigu o zakwalifikowanie się do Euro po zwycięstwie w Rzymie 5:2 nad Macedonią Północną, które wstrząsnęło gospodarzem remisem 3:2 na kwadrans przed końcem, Jorginho nie wykorzystał kolejnego rzutu karnego, swojego czwartego w serii po nieudanym rzucie karnym w serii rzutów karnych w Finale Mistrzostw Europy 2020 oraz dwóch przeciwko Szwajcarii, które kosztowały reprezentację miejsca w ostatnim na świecie Pucharze Narodów. Jednak jego trener Luciano Spalletti chciał go pocieszyć i dopilnować, aby pomocnik Arsenalu nadal wykonywał kolejny rzut karny Włochów. dobry pomysł ?

READ  W meczu z Koreą Południową Brazylijczycy odzyskują dawną świetność

Nie ma bezpośredniej kwalifikacji dla Polski

A jeśli Robertowi Lewandowskiemu w dalszym ciągu nie udało się zdobyć bramki w meczu z Czechami, polski kapitan i jego koledzy z drużyny myśleli, że wykonali trudną część meczu, otwierając wynik po bramce Jakuba Piotrowskiego w piątkowy wieczór w Warszawie (38. miejsce). Jednak goście wyrównali tuż po zakończeniu pierwszej połowy dzięki Tomasowi Souckowi (49 min), co oznacza, że ​​Polska nie będzie w stanie zająć żadnego z dwóch pierwszych miejsc w grupie E, w przeciwieństwie do Czech, którym wystarczy losowanie w poniedziałek. Przeciwko Mołdawii w kwalifikacjach. Dlatego Lewy i jego zespół w nadziei na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy 2024 będą musieli przejść przez play-offy.