Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Form Nutrition znajduje szansę na zatłoczonym rynku – najnowsze wiadomości

Czy istnieje bardziej konkurencyjny rynek konsumencki niż rynek suplementów diety? Zadałem to pytanie Damienowi Songowi, współzałożycielowi firmy Form Nutrition, producenta i sprzedawcy białek roślinnych i odżywek, uruchomionej w 2017 roku.

„To była zdecydowanie zatłoczona przestrzeń” – powiedział mi. „Ale sprzedawcy robili to samo. Zatłoczona przestrzeń może onieśmielać przedsiębiorcę, ale może też być okazją do wyróżnienia się.

Firma Soong prowadzi sprzedaż głównie bezpośrednio konsumentom w Wielkiej Brytanii, gdzie ma siedzibę. Ostatnio rozmawialiśmy o uruchomieniu firmy, produktach spożywczych, podstawowej żywności itp.

Cały nasz czat audio znajduje się poniżej. Poniższy tekst został zredagowany pod kątem długości i przejrzystości.

Eric Bandholz: Opowiedz nam o Form Nutrition.

Pieśń Damiana: Jesteśmy sprzedawcą naszych ziołowych produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii. Uruchomiliśmy w marcu 2017 r. Około 70% przychodów trafia bezpośrednio do konsumentów, a 30% trafia do sprzedaży hurtowej.

Moje pochodzenie jest zróżnicowane. Studiowałem inżynierię. Pracowałem w City of London. Mam tytuł MBA, ale zawsze interesowałem się odżywianiem i coachingiem. Dlatego suplementy diety przypadły mi do gustu jako konsumentowi i użytkownikowi.

Około 2015 roku zainteresowałem się przestrzenią botaniczną i ruchem roślin. Białka roślinne i roślinne nie były tylko trendem. Nacisk kładziony jest na zdrowie, zrównoważony rozwój i dobrostan zwierząt.

W tym czasie pobrano próbki wszystkich białek roślinnych. Smakowały okropnie. Jasne, że było to ruchliwe miejsce, ale sprzedawcy robili to samo. Zatłoczona przestrzeń może onieśmielać przedsiębiorcę, ale może też być okazją do wyróżnienia się.

Moi znajomi myśleli, że zwariowałem, kiedy powiedziałem im o założeniu firmy produkującej białko w proszku. Ale dla mnie było to wyzwanie i szansa.

Bandhole: Wierzę w bootstrap, czyli tworzenie zrównoważonych firm, które są w stanie rozwijać się z własnych zysków. Rozpocząłeś również działalność gospodarczą.

Więc : Tak. Założyciele mojej firmy Natalia Boyanek [brand director] et Pete O’Donogh [head of operations] I sami sfinansowaliśmy uruchomienie. To była niewielka kwota. Zrobiliśmy to wszystko w domu z kilkoma przyjaciółmi (niezależnym projektantem i deweloperem).

READ  Płaca minimalna w Europie - Wyzwolenie

Jednak jakieś dwa lata później, pod koniec 2018 roku, wzięliśmy małą inwestycję z wielopokoleniowego rodzinnego domu inwestycyjnego tutaj w Londynie. Wybraliśmy ich, ponieważ mieli dużą sieć kontaktów i byli cierpliwi wobec kapitału. Były cudowne.

Wykorzystaliśmy te pieniądze na po trochu wszystkiego, łącznie z poduszką i awaryjnymi oszczędnościami.

Ale każdy biznes jest inny. Niektóre z nich wymagają sporego kapitału.

Beardbrand jest w pewnym sensie podobny do mojego biznesu. Projektujemy produkty, a następnie zlecamy produkcję.

W Form Nutrition wynegocjowaliśmy dobre warunki w małych ilościach, aby zaoszczędzić pieniądze. Nasi dostawcy pomagają więc finansować naszą działalność. Primer to mój domyślny tryb.

Przed pracą w Form Nutrition przez 13 lat prowadziłem firmę produkcyjną Hydrachem. Zajmujemy się produkcją produktów do uzdatniania wody. Produkcja to trudny biznes. Liczy się każdy grosz. Nie możesz bawić się pieniędzmi. Nieodłączne ode mnie jest bycie ostrożnym z każdym rachunkiem.

Bandhole: Niedobór może napędzać kreatywność. Kreatywność przepływu gotówki to coś, o czym nikt nie mówi. Jeśli możesz uzyskać 30- lub 90-dniowe warunki i sprzedać ten produkt przed tym terminem, nie stracisz żadnych pieniędzy. Najłatwiej jest kupić kilka rzeczy, zapłacić za rękę i nogę, odłożyć na półkę, a następnie spróbować sprzedać. Ale kreatywne soki zaczynają płynąć z rzadkością. W końcu dzięki temu nasz biznes jest znacznie lepszy.

Więc : prosto. Myślę, że nauczyłem się tego, tworząc go. Kupujesz surowce. Siedzą tam przez chwilę w magazynie. Potem robisz coś, co może zająć tydzień lub dwa. Następnie sprzedajesz te produkty i czekasz na zapłatę. Zanim się zorientujesz, czas na otrzymanie pieniędzy za towary może wynosić sześć miesięcy lub dłużej. Więc zrób wszystko, co możesz, aby skrócić ten cykl.

Wielu założycieli nie rozumie dobrze rachunkowości. Jedną z najważniejszych rzeczy, których się nauczyłem, było czytanie bilansu i tworzenie trzech głównych raportów: bilansu, rachunku zysków i strat oraz podsumowania przepływów pieniężnych. Dokładne zrozumienie rachunkowości nie jest efektowne, ale jest potężne, gdy rozumiesz, co wpływa na Twoje konto bankowe.

READ  Spór o infrastrukturę obnaża głębokie podziały w Europie wokół gazu - EURACTIV.com

Bandhole: Zawsze bardzo uważałem na swoje finanse. Posiadanie małej poduszki w banku pozwala nam wykorzystać (i odrzucić) okazje. Zmieniając temat, czy planujesz sprzedać go detalistom?

Więc : Ponownie około 30% naszych przychodów pochodzi z kanałów hurtowych. W Wielkiej Brytanii sprzedajemy głównie do największych sprzedawców detalicznych, takich jak Selfridges, Harrods i Planet Organic. Ale na razie niewiele z USA. Zaczynamy o tym myśleć. Jesteśmy z umiarem [fitness clubs] et Sunlife Organics [natural foods] w Malibu w Kalifornii, ale nic wielkiego. Zdarzają się lub występują.

Bandhole: A co z spełnieniem? Czy współpracujesz z zewnętrznym dostawcą usług logistycznych?

Więc : Posiadamy własny dział w magazynie firm trzecich. Robotnicy są pracownikami magazynu, nie my, ale są dla nas zatrudnieni. W magazynie posiadamy własną drukarkę. Każde zamówienie drukowane jest na specjalnym rodzaju papieru pocztówkowego.

Magazyn jest około dwóch godzin jazdy tutaj w Wielkiej Brytanii. Odwiedzamy je fizycznie tylko dwa razy w roku.

Wielka Brytania jest znacznie mniejsza niż Stany Zjednoczone. Z łatwością możemy wysłać wszystko do Wielkiej Brytanii na następny dzień. Jeśli ktoś zamówił przed godziną 17:00, towar możemy dostarczyć następnego dnia rano. W Stanach jest trudniej. Wysyłka z Wielkiej Brytanii do USA trwa zwykle dzień lub dwa, zwłaszcza do Nowego Jorku i Los Angeles, gdzie może być bardzo szybka.

Bandhole: Jaka część twoich dochodów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych?

Więc : To około 15%. Wystartowaliśmy w USA na początku Covid. Nie był to najlepszy czas pod względem interakcji fizycznych. W tym roku powinno być lepiej. Miejmy nadzieję, że do września będziemy mieć magazyn w Miami.

Bandhole: Czy obsługujecie również konsumentów w Europie kontynentalnej?

Więc : Mieliśmy wielu europejskich klientów. Ale Brexit był katastrofą dla brytyjskich firm żeglugowych do UE. Jest to nadal możliwe, ale jest znacznie cięższe, droższe i wolniejsze.

READ  „Mogliśmy z łatwością chronić 20% upraw”.

Staraliśmy się zachować jak najwięcej tej pracy. Nie zarabiamy głównie na wysyłce. Uruchomiliśmy magazyn w Polsce, aby odpowiadać na europejskie zapytania. Obniży to nasze koszty.

Bandhole: Zmieniając kierunek sponsorujesz pokój klubowy.

Więc : Tak, prowadzimy cotygodniowe cykle Form Nutrition Health and Wellness. To jest ważne. Byłem zdumiony liczbą osób w pokojach.

Nasz pierwszy pokój liczył około 800 osób. Byłem pod wrażeniem jakości publiczności. Rozmawialiśmy dogłębnie o poście, myślę, że tak było. Pytania ostatecznie pochodziły od klinicystów, badaczy i doświadczonych konsumentów – bardzo wysokiej jakości.

Sukces klubu wymaga znalezienia swojej niszy. Jest tam mnóstwo bzdur – szybko się wzbogacaj, Bitcoin, cokolwiek. Ale jeśli chodzi o zainteresowania niszowe, takie jak odżywianie, jest wielu ekspertów.

Bandhole: Gdzie ludzie mogą Cię śledzić i kupować Twoje produkty?

Więc : Nasza strona to FormNutrition.com. Wszystkie nasze uchwyty społecznościowe są również formą żywienia. Osobiście jestem na większości mediów społecznościowych @damiansoong. jestem najbardziej aktywny na Twitterze.