Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Małe i średnie kapitalizacje: Portzamparc publikuje swój wybór na czerwiec

(Kredyty obrazkowe: Unsplash -)

(Kredyty obrazkowe: Unsplash -)

Ranking High Five Portzamparc przewyższa swój benchmark, CAC Mid & Small, ze wzrostem o 6,5% od 4 maja 2021 r., w porównaniu z 2,4% dla benchmarku.

Przypominamy, że ten wybór Portzamparc zawiera pięć wartości. Są one ważone i weryfikowane jednakowo co miesiąc. Akcje są wybierane przy użyciu podwójnego podejścia: doskonałe podstawy i krótkoterminowy potencjał giełdowy. Free float musi być większy niż 10 milionów euro.

W czerwcu widzimy powrót akcji Clasquin i Fountaine Pajot. Wavestone zachowuje swoje miejsce, podobnie jak Reworld Media i SII. Derichebourg opuszcza ranking po publikacji, która przekroczyła oczekiwania, a także Vilmorin, którego brak krótkoterminowych wiadomości spowalnia dynamikę.

Clasquin: kup w cenie docelowej 56 euro

Biuro Analiz informuje o „superdynamicznym” początku roku z marżą handlową brutto (MCB) wyższą o 37% (do 24 mln EUR) w pierwszym kwartale i wzrostem zysku netto na akcję o 42% do 2021 roku. , z dźwignią 1,6, pozwala akwizycjom w Europie przyspieszyć wzrost i przekroczyć 100 mln euro od MCB w perspektywie średnioterminowej. Zabezpieczenie podlega zniżce równorzędnej w wysokości około 56%. Biorąc pod uwagę płynność tytułu, Portzamparc uważa, że ​​35% rabat byłby bardziej sprawiedliwy, wyceniając akcje na 71 euro.
Następne wydarzenie: Walne Zgromadzenie 9 czerwca on

Fountaine Pajot: kup po cenie docelowej 144 €

„Potwierdzony entuzjazm”, tytułem w tym miesiącu jest Portzamparc, który przypomina ten tytuł w swoim portfolio. Księga zamówień ma objętość około 194 milionów euro. W tym sezonie sprzedaż grupowa będzie nastawiona bardziej na osoby prywatne niż firmy wynajmujące, które zdecydują się sprzedać część swojej floty, zapewniając źródło przyszłego wzrostu. Efekt jest uważany za pozytywny na marginesie. Ponadto grupa wykorzystała „powolny” okres od września do grudnia, aby zrestrukturyzować swoją produkcję w zakładzie Dufour i zracjonalizować sposób produkcji jednostek marki, umożliwiając w ten sposób wzrost wydajności. Analitycy spółki zależnej BNP Paribas zwracają uwagę na „atrakcyjną wycenę” ze wskaźnikiem EV/EBIT na poziomie 8,8 w 2021 i 6,5 w 2022. Wskaźnik ten ma 50% dyskonto w porównaniu do Bénéteau w 2022.
Następne wydarzenie: wyniki pierwszej połowy 21 czerwca

READ  W Loudéac liceum Xavier-Grall stale się rozwija - Loudéac

Reworld Media: kup po cenie docelowej 4,90 €

Dla Nantes Design Bureau interesującym punktem wyjścia jest obecny poziom cen (20% spadek zapasów od najwyższego punktu). Dedukcja tytułu wiąże się z „Reworld Bashing” (odejście dziennikarzy z redakcji Science et Vie i obszerne nagłośnienie w prasie krytyki związanej z kierownictwem grupy) i powinna w końcu zniknąć. Grupa doświadczyła podobnego wydarzenia w czasie fuzji Mondadori France. Wreszcie analitycy zauważają, że wycena „pozostaje szczególnie atrakcyjna”.
Brak aktualnych wydarzeń

SII: Kup z ceną docelową 30,90 €

Interesujące mogłoby być nabycie udziałów w SII, której „ocena nie odzwierciedla jakości podstaw”, ocenia biuro analityczne. Spółka pokazała, że ​​jest bardziej odporna niż szacunki Portzamparc (-2,4% wzrost w III kwartale vs oczekiwany -5%), a IV kwartał wskazuje na powrót do wzrostu organicznego (+3%). Analitycy napisali, że „ciągłe ożywienie we Francji zwiększa możliwość poprawy wyników z H2”. Wreszcie zidentyfikowano kilka czynników wzrostu, które poprawią rentowność, takich jak zwiększony wkład Polski (1/3 obecnej sprzedaży) lub ożywienie w Niemczech i Hiszpanii, w razie potrzeby poprzez restrukturyzację.
Następne wydarzenie: Wyniki roczne 9 czerwca

Wavestone: kup z celem 45,60 €

Spółka od lata systematycznie przekraczała oczekiwania analityków i czwarty kwartał nie jest wyjątkiem (wzrost +4% wobec oczekiwanego -2%). Kontekst jest również korzystny: nie brakuje dużych projektów transformacyjnych, a fuzje i przejęcia zostaną wznowione „strategicznie” w USA i „taktycznie” we Francji. Wskaźnik aktywności na poziomie 75% w samym tylko drugim półroczu stanowi „znaczącą dźwignię finansową na nowy rok podatkowy”.
Następne wydarzenie: Wyprzedaż w pierwszym kwartale 26 lipca July

Auguste Grignon Dumoulin ([email protected])