Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ferro na Gauff Road, starcie Corneta Tana w pierwszej rundzie … Pełne zdjęcie Francuza

Francuski tenis bez nasionka dowiedział się, że losowanie Rolanda Garrosa w czwartek 27 maja w Port D’Toyle może wiązać się z ryzykiem. Nie zawiodłem się. Jeśli trójkolorowa Fiona Ferro musi dołożyć wszelkich starań, aby powtórzyć swoją rolę w 1/8 finału edycji 2020, gracze, którzy skorzystają z zaproszenia, mają prawo do otrzymania prestiżowych plakatów.

Po raz kolejny w 2021 roku, wykluczona na miesiąc z powodu kontuzji brzucha, Fiona Ferro pozostaje najniebezpieczniejszą okazją dla Francji w drugim tygodniu po remisie. W wieku 24 lat Roland Garros rozpocznie mecz kwalifikacyjny, a następnie drugą rundę z Jennifer Brady, która została zatrzymana od czasu finałów Australian Open na początku sezonu, w którym właśnie rozstała się ze swoim trenerem. Rezultat będzie wtedy widoczny dzięki możliwemu plakatowi z okazji trzeciej rundy przeciwko Coco Gauff (wiek 17, świat 25). Wyczyn przeciwko młodemu Amerykaninowi otworzyłby niezwykle złożoną rolę szesnastki przeciwko numer jeden na świecie, Ashley Barty.

Okean Duden mogłaby odnieść sukces, gdyby wykorzystała to w pierwszej rundzie przeciwko amerykańskiej Madison Keys, 23. rozstawieniu, ale wygrała tylko trzy z dziewięciu meczy w 2021 roku. Trzecia runda jest możliwa. Victoria Azarenka (nr 15), Svetlana Kuznetsova czy najbardziej obiecująca Hiszpanka Paula Padosa: I tak opozycja będzie zaciekła.

Trzecia runda Clara Borrell spróbuje do niego dołączyć w zeszłym roku. Licencjonowany gracz Angers może mieć uzasadnione nadzieje: Danka Kovinic (gracz światowy 62), a następnie Allison Riske (nr 27, ale wciąż jest fanem w tym sezonie) lub Lauren Davis nie wydaje się być nie do pokonania dla byłego Juniora nr 1, jeśli tak jest. Graj w najlepszym wydaniu.

Najlepszy francuski piłkarz 2021 roku Jeśli weźmiemy pod uwagę tylko wyniki roku, Caroline Garcia również może się pokazać. Doświadczona Niemka Laura Siegmund będzie próbną biegaczką w linach Ile-de-France w pierwszej rundzie, etapie, przez który Garcia przeszedł w swoich ostatnich czterech turniejach Wielkiego Szlema. Holender Kiki Bertens czeka na znacznie większe wyzwanie w następnej rundzie, ale rozstawienie z numerem 16 właśnie wróciło po długiej kontuzji.

READ  Jocelyne Jorvenec (Nantes) po porażce z Marsylią: „Odmówiono nam dwóch wyraźnych rzutów karnych”

Caroline Garcia w pierwszej rundzie turnieju tenisowego Internazionali BNL d'Italia 2021, WTA 1000 11 maja 2021 w Foro Italico w Rzymie.  (ROB PRANGE / HISZPANIA DPPI)

Pomiędzy Alizé Cornet (Świat 65) i gościem Harmony Tan (Świat 151), w drugiej rundzie będzie niebieski. Pomiędzy pierwszym spojrzeniem a ostatnim dobrym spojrzeniem podczas drugiego spotkania, spotkanie może być bardziej zrównoważone, niż się wydaje. Finalistka 2019, Marketa Fondrosova, mogłaby wtedy stanąć w drugiej rundzie, zanim przekroczyła część stołu Caroline Garcia, gdyby pojawił się idealny scenariusz.

Jeśli pokona rundę kwalifikacyjną do swojego debiutu, Kristina Mladenovic będzie musiała pokazać się z najlepszej strony w najgęstszej części losowania: Annette Kontavit w drugiej rundzie, Garbini Muguruza lub Petra Martik w trzeciej rundzie, a Ija Świątik w drugiej rundzie. 80-ty. Taki sam los dla Chloe Buckeye. Sprzeciw wobec polskiej Magdy Linette może dać jej trochę nadziei. Runda druga przeciwko numer jeden na świecie Ashley Barty to mniej zachęcająca okazja …

Młoda Diane Barry będzie mogła w pierwszej rundzie skierować harcerzy na Białoruś z ligą na torze WTA, białoruską Aleksandrą Sasnovic, 50-letnią na świecie i ewentualną drugą rundą z Areną Sabalenka (nr 3), kandydatką do finału. zwycięstwo.

Océane Babel i Elsa Jacquemot zostały wybrane przez Roland-Garros spośród gości edycji 2021, z główną nagrodą: nasionkiem. 17-letnia Gwadelupa zmierzy się z Eleną Svitolina (nr 5), a Jacquemut z Eleną Rybakiną (nr 21).