Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eurofolly.  Polska została mistrzem Europy po pokonaniu w finale Włoch

Eurofolly. Polska została mistrzem Europy po pokonaniu w finale Włoch

Rok po przegranej na własnym boisku w finale Mistrzostw Świata 2022 Polska oddała należny Włochom należny im porażkę na oczach własnych kibiców w Rzymie w finale EuroVolley 2023, który odbędzie się w sobotę 16 września. Na długo wcześniej Polacy zwyciężyli bez dreszczy (3:0).

Około 11 000 widzów przybyło, aby kibicować Włochom, ale tym razem magia Rzymskiego Pałacu Sportu nie zadziałała. Czwartkowi imponujący zwycięzcy francuskich mistrzów olimpijskich (3:0) w półfinale przed rozentuzjazmowaną publicznością Włosi ani razu nie zdołali zmartwić Polski, która zdecydowanie zwyciężyła 3:0 (25-20, 25-21, 25) . -23).

Polska potwierdza swoją pozycję na pierwszym miejscu na świecie

Pokonując pod każdym względem swoich głównych rywali, Polacy w niesamowity sposób mogli polegać na ogromnej jakości Wilfredo Leóna, który zdobył 13 punktów. Urodzony na Kubie napastnik sprawiał Włochom problemy swoimi serwisami, z których jeden osiągał prędkość 136 km/h. Dzięki Leonowi i Norbertowi Huberom (12 punktów) Polska zdobyła drugi tytuł mistrza Europy, 14 lat po pierwszym.

Położyło to także kres klątwie euro, która spowodowała, że ​​dostała 3H Miejsce (2011, 2019, 2021). Na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 r. Polska jest drużyną, która dominuje w świecie siatkówki, zajmując pierwsze miejsce na świecie w rankingach FIVB, wygrywając Ligę Narodów w 2023 r., a teraz zdobywając europejską koronę.

Przeczytaj także. Irvin Ngapeth jest „dość pewny” szans Francji na rok przed igrzyskami

Ale Włochy mają zasoby dzięki swojemu młodemu bramkarzowi Daniele Lavii (13 punktów), podobnie jak Słowenia, brązowa medalistka po zwycięstwie 3:2 po południu w meczu o 3.H Miejsce zwrócone w stronę Francji. Pierwsza trójka mistrzostw Europy pojedzie teraz do kwalifikacji olimpijskich, aby uzyskać wizę olimpijską, co w siatkówce zawsze jest trudne.