Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Pomocnik Iniesty-Isco-Busquetsa” – Hervé Renard podziwia poziom Hiszpanów

„Pomocnik Iniesty-Isco-Busquetsa” – Hervé Renard podziwia poziom Hiszpanów

Reprezentacja Francji kobiet wciąż szuka swojego pierwszego ważnego tytułu i nie przeżyła szoku, jakiego doznała w środę w finale Ligi Narodów Kobiet przeciwko Hiszpanii (2:0). Mistrzowie świata wykazali się ogromnym mistrzostwem, do tego stopnia, że ​​Hervé Renard ośmielił się na porównania ze swoimi męskimi odpowiednikami.

Niestety, francuski zespół był daleki od ideału. W środowy wieczór reprezentacja Hiszpanii całkowicie zdominowała Blues w finale Ligi Narodów Kobiet (2:0). W Sewilli Francuzom ani razu nie udało się zachwiać obecnymi mistrzami świata.

>> Niech żyje Hiszpania – Francja (2-0)

„Dzisiaj istnieje zespół, który jest numerem jeden na świecie i moim skromnym zdaniem tak jest” – powiedział Hervé Renard na konferencji prasowej. „To znowu będzie zespół do pokonania na tych igrzyskach olimpijskich. „To nie będzie łatwe. Będziemy musieli wytrwać, robić postępy, wyciągać wnioski i iść do przodu. Zrobiliśmy jeden krok, ale nie drugi”.

Za semestr

Trenerka reprezentacji Francji kobiet podsumowała po meczu: „Miałam okazję grać dla Hiszpanii na Mistrzostwach Świata 2018 z Marokiem, z pomocnikiem Iniestą, Isco i Busquetem. Miałem wrażenie, że widziałem to samo dziś wieczorem. ” .

Reprezentacja Francji kobiet wciąż szuka swojego pierwszego ważnego tytułu, ale nie udało jej się przełamać klątwy. Podobnie jak w przypadku meczu z Australią w ćwierćfinale mundialu 2023, czy w przeszłości przeciwko Stanom Zjednoczonym podczas mundialu we Francji w 2019 roku, podopieczni Hervé Renarda nie mogli nie zauważyć, że wciąż dzieli ich przepaść klasowa z kraju odniesienia. . Oczy wszystkich zwrócone są teraz na ostateczny cel: za pięć miesięcy Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

F.Ga i A.Re w Sewilli

Najważniejsze artykuły

READ  Mercato Mercato – Marcus Thuram zdecydował się podpisać kontrakt z Interem Mediolan po odrzuceniu PSG i AC Milan