Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercedes zdobywa bramkę w drugim treningu wolnym w Bahrajnie, a Lewis Hamilton wyprzedził George’a Russella

Mercedes zdobywa bramkę w drugim treningu wolnym w Bahrajnie, a Lewis Hamilton wyprzedził George’a Russella

Po pierwszej sesji treningowej w spokojnym tempie, która odbyła się w czwartkowe popołudnie w Bahrajnie, kierowcy przyspieszyli podczas drugiej sesji i pracowali nad pierwszymi sesjami kwalifikacyjnymi sezonu, zaplanowanymi na piątek. Tej nocy samochód Mercedes był najszybszy na torze Sakhir, a najlepszy czas uzyskał Lewis Hamilton z czasem 1:30″374, a za nim jego kolega z drużyny, George Russell, uzyskał 20 setnych. Oczywiście czasy te zostały uzyskane na najbardziej miękkiej nawierzchni. opony.

Za duetem Mercedesów Aston Martin Fernando Alonso jest trzeci, 28 setnych za nim, przed innym Hiszpanem, Carlosem Sainzem (Ferrari, +0”39), Oscarem Piastrim (McLaren, +0”41) i Maxem. Verstappen, trzykrotny mistrz świata, jeździ swoim Red Bull RB20 (+0″47). Zaskakujące siódme miejsce dla Nico Hulkenberga z Haasa (+0″51), przed Lance'em Strollem (Aston Martin, +0″51), Charles Leclerc (Ferrari, +0″73) i Sergio Perez (Red Bull, +0″74), którzy zamknęli pierwszą dziesiątkę samochodów EL2.

W pierwszej dziesiątce Racing Bulls (dawniej AlphaTauri) nie ma śladu, mimo imponującego występu w pierwszej sesji: Daniel Ricciardo jest 12. z czasem 1:14, a Yuki Tsunoda jest 15. z czasem 1:50. Jeśli chodzi o Alpy, nadal plasujemy ich na końcu tabeli, z 16. miejscem Pierre'a Gasly'ego (+1″57) i 18. miejscem Estebana Ocona (+1″65). Dla francuskich kierowców pomyślne zakwalifikowanie się do piątkowej sesji Q2 byłoby naprawdę ogromnym sukcesem.