Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Euro-2020. Polska liczy na to, że Suza skręci za róg

W większości atrakcyjni, ale rzadko wygrywani, Polska przekazała swój los zagranicznemu trenerowi, Portugalczykowi Paulo Sousa, który chce wskrzesić drużynę Roberta Lewandowskiego, która w poniedziałek w Sankt-Petersburgu rozpocznie Euro ze Słowacją.

W krainie Bilki Nosnej biali i czerwoni nie są zwykle sprawą trenera urodzonego poza granicami. Nominacja trzeciego niepolarnego sosu, który zajmował stanowisko po węgierskim Biurze Kula (1924) i Holendrze Leo Beinhauger (2006-2009), wywołała falę wstrząsu w styczniu ubiegłego roku.

Sześć miesięcy przed wprowadzeniem euro prezydent Konfederacji Zipikneu Bonic postanowił spróbować ciosu z byłym pomocnikiem reprezentacji Portugalii, który został zwolniony z Bordeaux w lipcu 2020 roku.
Odkąd zajął trzecie miejsce na mundialu w 1982 roku, Polska nie dotarła do czterech ostatnich miejsc w ważnym turnieju, pomimo występu Lewandowskiego w roli gwiazdy.

Ze Słowacją już ważny mecz

Supergwiazda Bayernu Monachium z pewnością przegrała w ćwierćfinałowym meczu Euro-2016 z przyszłym zwycięzcą Portugalią po nieustannej strzelaninie (1-1 kwietnia, zakładka 5:3). Ale ma dwie eliminacje, Team Level, Euro-2012 i World-2018. Słynny rekord Gerta Mல்லllera z 41 golami w sezonie Bundesligi (41) jest znacznie niższy niż ktokolwiek inny.

Złożona grupa E została odłożona na bieguny równowagi dla euro, a następnie Słowacja, która zmierzy się z Hiszpanią i Szwecją. „To ważny mecz (poniedziałek). Jednym z naszych celów jest wyjście z naszego zespołu” – przypomniał Sousa w niedzielę.

Trener Lewandowski zrewidował strategię wokół niego i zmienił swojego poprzednika Jersey Brezek z 4-2-3-1 na 3-5-2, pozwalając piłkarzowi z Monachium na wsparcie innego napastnika. Ta pozycja powinna upaść Arcadiusowi Milicowi, ale Marsylczyk, który został trafiony w kolano, musiał przegrać Euro. Jego nieobecność jest na szczycie napastnika Herthy Berlin Christophe Biotech z kontuzją kostki.

– Liczyłem w 100% na Milika i Biotech, ale nadal jestem osobą pozytywną. To szansa dla Carol (Szwajcaria) i Kuby (Jakub Sversock) – powiedział trener. Obserwatorzy twierdzą, że silne bezpieczeństwo Polski w 2016 roku zostało naruszone. “Kiedy wymyślasz sobie przerwę, musisz zbudować nową platformę, z dużą pewnością siebie. Nie mam szczęścia, ale gracze coraz lepiej rozumieją (moje pomysły)” – kontynuował Sousa, zawsze z pewnością siebie.

READ  Hokej: Sześć meczów Francja-Polska U19 w ten weekend w Cambrai

„Najlepszy obóz treningowy” przed grą w Euro

Jeden z efektów portugalskiego dotyku jest wyczuwalny w atmosferze grupy. – To najlepszy obóz treningowy, w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem w reprezentacji. Jesteśmy drużyną bardziej niż kiedykolwiek – zapewnił bramkarz Juventusu Vojciech Schkesny. „Obóz ten był bardzo dobrze zorganizowany przez personel” – powiedział Crescors Kryzhoviak. Na filmach dostarczonych przez Federację widzimy, że on i jego pracownicy mówią po angielsku pomimo bariery językowej.

Mimo plotek, że po Euro zostanie wysłany do tureckiego klubu Fenerbahce. – To nie jest plotka, ponieważ słyszałem, że różne kluby w naszym klubie są zainteresowane, ale on ma z nami ważną umowę i czuje się tutaj bardzo dobrze – odpowiedział Zbiknev Ponik. “Widziałem trening, chciałem wszystkiego: dyscypliny, intensywności, pięknych bramek. Jestem zadowolony” – podkreślił niedawno menedżer.

W Polsce niektórzy pamiętają los Leo Beinhawkera, który starł się ze swoją federacją, ponieważ Feinurd był w kontakcie z Rotterdamem, do którego dołączył po tym, jak został usunięty w 2009 roku. Saous sa, ryzykowny zakład, zwłaszcza przy bardzo małej ilości czasu na przygotowanie? „Chcę, aby Polacy byli dumni” – powiedziała osoba zaangażowana.

Podczas produkcji polska prasa skrytykowała jego chęć zmiany wyjściowej jedenastki z jednego meczu na drugi. W meczu ze Słowacją Portugalczycy nie mieli miejsca na błędy.