Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

ESET uczestniczy w ćwiczeniach NATO „Locked Shields” w celu zwiększenia zbiorowej odporności cybernetycznej » Biuletyn ekonomiczny i polityczny PACA

Przyjazny druk, PDF i e-mail

Od 19 do 22 kwietnia 2022 r. w Tallinie w Estonii odbyły się największe międzynarodowe ćwiczenia cyberobrony w rzeczywistych warunkach Locked Shields.

Od 2010 roku stała się Centrum Doskonałości Cyberobrony NATO (CCDCOE) jest organizatorem tego corocznego wydarzenia, które testuje zdolności cybernetyczne państw członkowskich NATO. Aby zapewnić powodzenie tego ćwiczenia, które ma na celu wzmocnienie zbiorowej obrony cybernetycznej sojuszu i przetestowanie umiejętności sojuszników, konieczne było ponad sześć miesięcy przygotowań. Uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do wykazania się umiejętnościami ochrony krajowych cywilnych i wojskowych systemów komputerowych oraz infrastruktury krytycznej.

Locked Shields 2022 wystawił około 5500 systemów wirtualnych na ponad 8000 ataków w świecie rzeczywistym. Jednak ćwiczenie nie jest tak ważne ze względu na jego rozmiar, jak jego złożoność. Uczestniczące zespoły musiały nie tylko udowodnić, że potrafią chronić infrastrukturę krytyczną fikcyjnego kraju, ale także jego skuteczność Informować o szczegółach sytuacji na cyfrowym polu walki, wdrażać strategiczne decyzje i rozwiązywać problemy śledztwa, prawa i wykorzystywania informacji. Po raz pierwszy w 2022 r. ćwiczenie techniczne w zestawie Symuluje również zarządzanie rezerwami banku centralnego i systemy komunikatów finansowych. Skoncentruj ćwiczenie przede wszystkim na Współzależność międzynarodowych systemów komputerowych.

W tym roku w ćwiczeniu wzięło udział ponad 2000 uczestników z 32 krajów, w tym 24 państw członkowskich NATO, w tym uczestniczącej co roku w ćwiczeniach Słowacji, do której w 2022 roku dołączyli eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z Czech. Ze względu na zainteresowanie wielu krajów połączyli siły, tworząc wspólne zespoły, takie jak zespoły słowacko-czeskie, litewsko-polskie i estońsko-gruzińskie.

Zespół słowacko-czeski składał się z ekspertów z sił zbrojnych, organizacji rządowych i sektora prywatnego, w tym ESET. W ćwiczeniu wzięło udział 29 ekspertów ds. bezpieczeństwa firmy ESET, dzięki czemu ich zespół zajął piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji oraz pierwsze miejsce w dwóch podkategoriach: Dochodzenia i Raporty.

READ  Tydzień temu w rejonie Paryża skonfiskowano 1,5 tony pocisków moździerzowych

Firma ESET jest zadowolona, ​​że ​​po raz kolejny miała okazję dołączyć do Słowacji w tym ćwiczeniu, udowadniając tym samym, że firma jest wartościowym członkiem i partnerem tego kraju.

„Po raz kolejny zespół ESET zademonstrował swoją wiedzę techniczną podczas Locked Shields 2022, a słowacki zespół Blue Czech pomógł bardzo dobrze zorganizować. Funkcje produktów ESET Incident Detection są naprawdę skuteczne i umożliwiły nam proaktywne reagowanie na pojawiające się zagrożenia w krótki czas.Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wysoki poziom profesjonalizmu” Kierownik powiedział Z Centrum Cyberobrony Republiki Słowackiej.

Potrzeba bezpieczeństwa cyfrowego i wspólnych tarcz jest coraz bardziej widoczna w świetle bieżących wydarzeń, takich jak inwazja na Ukrainę i pandemia COVID-19. W miarę jak społeczność globalna staje się coraz bardziej zależna od technologii, złośliwi aktorzy zwiększają swoje wysiłki w celu atakowania sektora publicznego i prywatnego. W odpowiedzi Exercise Locked Shields wykorzystuje najnowszą technologię do szkolenia drużyn narodowych w warsztatach opartych na rzeczywistych scenariuszach.

O ESET

Firma ESET, reprezentowana wyłącznie przez Athena Global Services na rynku francuskim, specjalizująca się w projektowaniu i rozwoju oprogramowania zabezpieczającego dla firm i ogółu społeczeństwa, jest dziś wiodącym wydawcą w Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa punktów końcowych. Jako lider w dziedzinie proaktywnego wykrywania, firma ESET została wybrana drugi rok z rzędu i jest jedynym konkurentem w zestawieniu Gartner Magic Quadrant 2019* „Ochrona punktów końcowych” po ocenie wydajności i jakości wglądu w ochronę punktów końcowych. Do tej pory ESET NOD32 Antivirus ustanowił światowy rekord nagród przyznawanych przez niezależne laboratorium Virus Bulletin od 1998 roku. Technologia ESET chroni obecnie ponad miliard użytkowników Internetu. *Źródło: Gartner Inc, Magic Quadrant for Endpoint Protection Platform, Peter Firstbrook, Lawrence Pingree, Dionisio Zumerle, Prateek Bhajanka, Paul Webber, 20 sierpnia 2019 r.

po więcej informacji?:

READ  „Nie mieliśmy innego wyjścia”: jak Ukraińcy zostali wysłani wbrew swojej woli na wojnę rosyjsko-ukraińsko-rosyjską

https://www.eset.com/pl/ Blog?: http://www.welivesecurity.com/en