Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ambasador Rosji rozpylił czerwoną farbę podczas ceremonii składania kwiatów w Warszawie

A / Abdul-Jabbar Abu Ras

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został zaatakowany przez protestujących w poniedziałek podczas ceremonii składania kwiatów na grobach żołnierzy radzieckich w stolicy, Warszawie.

A polska policja, która przybyła na miejsce, otoczyła kordonem dyplomatów i odprowadziła ich do samochodu.

Komentując incydent, rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa powiedziała: „Nonenaziści po raz kolejny odsłonili twarz spragnioną krwi”.

Maria Zacharowa kontynuuje: „Burzenie pomników bohaterów II wojny światowej, profanacja grobów, a teraz przerwanie ceremonii składania kwiatów w dzień święty dla każdego szanowanego człowieka, wszystko to świadczy o – Zachodu wkroczył na ścieżkę odradzania się faszyzmu”.

„Ale nie będziemy się bać”, powiedziała, dodając, „To mieszkańcy Europy powinni bać się tego, co widzą w lustrze”.

Ogromna parada wojskowa odbyła się w Moskwie w poniedziałek z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa Rosji, który świętuje 77-letnie zwycięstwo sił sowieckich nad nazistowskimi Niemcami w czasie II wojny światowej.

24 lutego Rosja przypuściła atak militarny na Ukrainę, rozgniewając społeczność międzynarodową i nakładając surowe sankcje gospodarcze na Moskwę, która jako warunku zakończenia operacji żąda od Kijowa rezygnacji z planów przyłączenia się do jednostek wojskowych i zachowania neutralności, co ta ostatnia uważa za „atak” na jego suwerenność.

* Przetłumaczone z arabskiego przez Mourada Belhaj

Tylko część wysyłanych komunikatów, które Agencja Anadolu nadaje swoim abonentom za pośrednictwem Wewnętrznego Systemu Nadawczego (HAS), na stronie AA, jest emitowana w sposób skrócony. Skontaktuj się z nami, aby się zapisać.

READ  Europa domaga się wycofania armii rosyjskiej z ukraińskich granic