Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Setki rannych” wciąż tkwią w hutach Azowstalu. Kijów ostrzega przed światowym kryzysem żywnościowym

Rosyjska platforma wideo Rutube staje się niedostępna po potężnym cyberataku

Rutube, który chce być konkurentem amerykańskiego giganta YouTube, nie mógł się dziś rano skontaktować, ofiara „Największy cyberatak w swojej historii”Firma ogłosiła w Komunikat prasowy opublikowany w Telegramieodnosząc się do przywrócenia dostępu do rosyjskiej platformy wideo „Wezmę[it] Dłużej niż początkowo myśleli inżynierowie”..

We wtorek rano na Rutube.ru pojawił się czarny ekran, któremu towarzyszył opis wypisany białymi literami: „Prace konserwacyjne w toku. Strona została zaatakowana. Obecnie sytuacja jest pod kontrolą. Dane użytkownika są zapisywane. » Według Rutube, miejsce to było niedostępne od poniedziałku, w dniu, w którym Rosja obchodzi 9 maja, co oznacza zwycięstwo nad nazistami w 1945 roku, co szczególnie uzasadnia inwazję na Ukrainę. Rutube obwinia za atak tych samych hakerów, którzy: „Nieustanne ataki na strony internetowe rosyjskich instytucji publicznych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy”Po wybuchu ofensywy rosyjskiej 24 lutego.

Ze swojej strony odpowiedział Mikhalo Fedorov, Minister Cyfrowej Transformacji Ukrainy kabel Informacja prasowa Rutube: „Depropaganda trwa. To nie jest cyberatak, to specjalny proces mający na celu poprawę infrastruktury IT.”

W poniedziałek ukraińskie media doniosły również ze zdjęciami o włamaniu do systemów nadawczych rosyjskich kanałów telewizyjnych MTS, NTV-Plus, Rostelecom i Winx, aby wyświetlić komunikat: Krew tysięcy Ukraińców i setek ich zamordowanych dzieci jest na twoich rękach. Telewizja i władze kłamią. Nie dla wojny. »

Długi tekst potępiający rosyjską interwencję wojskową na Ukrainie, „Krwawe i absurdalne”jak opublikowało w poniedziałek rano dwóch dziennikarzy serwisu informacyjnego Lenta.ru, który uważany jest za lojalny wobec władz rosyjskich, po czym został szybko usunięty. „Szukamy teraz pracy, prawników i być może azylu politycznego”Pisali jej autorzy, Igor Polyakov i Alexandra Miroshnikova.

READ  Tarte Tropézienne, łagodna gwiazda najczęściej wybieranego kurortu na Lazurowym Wybrzeżu