Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron zainaugurował konferencję obywatelską w Strasburgu w celu „zreformowania Europy”

Emmanuel Macron i przywódcy trzech instytucji europejskich spotkali się w niedzielę 9 maja w Strasburgu, w Dniu Europy, aby zainaugurować konferencję o przyszłości Unii Europejskiej. Wraz z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim, przewodniczącym Komisji Ursulą von der Leyen i premierem Portugalii, reprezentującym Radę, Antonio Costa Emmanuel Macron przedstawił wyzwania związane z tą szeroko zakrojoną praktyką demokracji uczestniczącej, zaplanowaną na dwanaście miesięcy. „Nasz związek potrzebuje nowego demokratycznego oddechu”., Czy on zadeklarował.

Konferencje obywatelskie

Ta konferencja przedstawiona przez Elysee jako „Grupowe ćwiczenia oddechowe Demokratów”, Zaproponowany przez Emmanuela Macrona w marcu 2019 r. Jego wyniki spodziewane są na wiosnę 2022 r., Co jest datą idealną z politycznego punktu widzenia, ponieważ nastąpi to w okresie francuskiej prezydencji w Radzie Europejskiej.

Sesja plenarna konferencji, organu, który ma na celu bezpośrednie działanie, weźmie udział 108 posłów do Parlamentu Europejskiego, 54 członków Rady (po dwóch członków z każdego państwa członkowskiego), trzech członków Komisji Europejskiej, przedstawicieli parlamentów narodowych i obywateli. . Instytucje europejskie uruchomiły platformę cyfrową 19 kwietnia, wzywając Europejczyków do przedstawienia swojej wizji przyszłości Unii Europejskiej. W przypadku Francji planowane jest specjalne ćwiczenie doradcze, „Zakotwiczony w terytoriach” Zgodnie z życzeniem wysuniętym przez Elysee. Konferencje obywatelskie będą organizowane w 18 francuskich regionach, w tym na terytoriach zamorskich, w kilka weekendów rozpoczynających się we wrześniu. Jego organizacja jest podobna do tej z Obywatelskiej Konwencji Klimatycznej, której 149 propozycji sformułowanych w czerwcu 2020 r. Miało tylko mieszany skutek.

Rozpoczęty z naciskiem społecznym

W Strasburgu, na półkolistej orbicie Parlamentu Europejskiego, który został przekształcony w studio telewizyjne, a jego pojemność została zmniejszona do 200 (w porównaniu do 800 w normalnych czasach), przypominając o tym, próbował wprowadzić treści społeczne do swojej konferencji. „Nie ma innego miejsca na świecie, w którym duchy korzystałyby z tych przywilejów podczas tej pandemii”.. Po powrocie ze szczytu społecznego, który odbył się 7 i 8 maja w Porto, głowa państwa odniosła się do niektórych krótkoterminowych celów politycznych i legislacyjnych Unii: Regulacja platform cyfrowych i wolności prywatnychI Szanuj podstawowe prawa wszystkich pracowników we wszystkich łańcuchach wartości. Dlatego szczyt w Porto określa cele, które Francja zamierza osiągnąć podczas swojej prezydencji w pierwszej połowie 2022 roku: dyrektywę o płacy minimalnej, indywidualnym prawie do szkolenia na poziomie europejskim, obowiązkiem czujności i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają anulować zamówienie na 12 śmigłowców H225M Caracal

„Europa nie porusza się wystarczająco szybko i może nie mieć wystarczających ambicji”.W Strasburgu Emmanuel Macron zaproponował ustanowienie związku między skutecznością działań społeczno-gospodarczych a potencjalnymi przyszłymi reformami instytucjonalnymi.

„Z zadowoleniem przyjmuję fakt, że Unia Europejska inspiruje Stany Zjednoczone do bardziej zjednoczenia. Mam nadzieję, że uda nam się czerpać inspirację ze Stanów Zjednoczonych, aby na nowo odkryć smak przyszłości i szybkość”.Ogłoś, mając nadzieję, że związek możeInwestuj dużo i idź szybko W kwestiach ekonomicznych, takich jak Baterie, wodór, półprzewodniki i chmura.

Pod koniec niedzielnego popołudnia głowa państwa skorzystała z wizyty w Strasburgu, aby wziąć udział w podpisaniu umowy między państwem a władzami lokalnymi na okres trzech lat w celu wsparcia europejskiego wymiaru europejskiej stolicy, którą opuszczony przez ponad rok przez posłów z powodu kryzysu zdrowotnego.

Przypomina wystąpienie Emmanuela Macrona na otwarciu Konferencji Obywatelskiej w swoim przemówieniu na Sorbonie we wrześniu 2017 r. Cztery miesiące po swoim wyborze Emmanuel Macron rozpoczął tam swoją pierwszą „hierarchię polityczną”, którą obiecał podczas swojej kampanii wyborczej na temat „ Europa”. Głowa państwa szczegółowo przedstawiła katalog propozycji, głównie społecznych i środowiskowych, w odpowiedzi na dekadę rosnącego populizmu, naznaczoną powolną polityką europejską wobec problemów społecznych (bezpieczeństwo, obronność, środowisko). Doprowadziło to do wyborów liderów fobii europejskiej na Węgrzech i w Polsce oraz wyboru Brexitu w Wielkiej Brytanii, a zagrożenie nadal ciąży na Unii. „Słowo sceptycy w Europie jest niejednoznaczne, ponieważ obejmuje tych, którzy chcą zniszczyć instytucje społeczne i proste frustracje Europy. Powiedziałbym, że większość obywateli rozgniewała się na Europę”., Szacowane już w 2017 r. Były poseł do Parlamentu Europejskiego Alain Lamasure.

Cztery lata później problemy społeczne i środowiskowe zaostrzyła pilna potrzeba reformy pracy instytucji. W memorandum przygotowanym przed rozpoczęciem Konferencji Obywatelskiej na temat przyszłości Unii Europejskiej Federacja Federacji Europejskich, think-tank kierowany przez przedstawiciela Sandro Gozziego (Renewal), wezwał do powołania „ Konferencja konstytucyjna ”, Które mogą się pojawić Konkretna propozycja nowego traktatu przedłożona Radzie przez Parlament Europejski. Oczywiście pełna reforma traktatów związana z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, na co pozwala art. 48 obowiązującego traktatu.

READ  Ursula von der Leyen spodziewa się spotkać Blue w Kijowie... Pięć wiadomości, o których dowiecie się jutro