Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Konkurs Europorters: Dziewczyny z uniwersytetów z Puy de Dome w Europie spotykają się w pobliżu swoich domów

Konkurs Europorters: Dziewczyny z uniwersytetów z Puy de Dome w Europie spotykają się w pobliżu swoich domów

Oczywiste jest, że Centrum Dzieciństwa i Młodzieży Borg Lastic jest czymś, co ich intryguje. Po pierwsze dlatego, że stoi kilka przecznic od ich uczelni. Po drugie, ponieważ ta przestrzeń jest również przeznaczona dla nastolatków takich jak oni, którzy mogą się tam spotykać i dzielić się różnymi zajęciami.

Andrea, Camille, Clara i Liana, studentki trzeciego roku Willie Maprot College, nie musiały zbyt daleko szukać Ich relacja z konkursu Europorters. Centrum Dzieciństwa i Młodzieży w Burg Lustik zostało otwarte w lutym 2020 roku przy współfinansowaniu (20% całości) przez Unię Europejską. To doskonały przykład rodzimej inicjatywy wspieranej przez Europę. Rewelacja na uniwersytetach.

W trzecim roku Europa pozostaje bardzo obecna w programach historii, edukacji moralnej i obywatelskiej oraz geografii. Ale rzadko znajduje lokalny rezonans.

W konkursie Europorters Jean-Emmanuel Dumoulin, profesor historii i geografii w Bourg-Lastic College, znalazł „interesujący punkt wyjścia, aby zachęcić uczniów do zadawania sobie pytań na temat tego związku, który jest często postrzegany jako odległy”.

Doświadczenie dziennikarskie

Aby sprostać wyzwaniu dwuminutowego raportu dźwiękowego o Centrum Dzieciństwa i Młodzieży, potrzebowałem doświadczenia dziennikarskiego. Andréa, Camille, Clara i Léanna, filary radia internetowego uczelni, Radio M., Udokumentowali wartości i osiągnięcia Unii Europejskiej przed wyborem tematu i rozmówców, w tym Jean-Francois Paiset, burmistrz Bourges Lustique i Audrey Manobe, kanclerz okręgu Puy-de-Dôme.


Po przerwaniu rozmowy kwalifikacyjnej zdobywają bogactwo informacji o ośrodku dziecięcym, ale także o historii i wartościach Europy. Aby poczekać dwie minuty, dostroili się, „naprawdę skupiając się na tym, co namacalne”. Konkretnie, ich pogląd na dzisiejszą Unię Europejską.

„Martwiliśmy się, ale nie wiedzieliśmy, że nawet w odległych miejscach, takich jak Bourg Lastica, Unia Europejska jest obecna na co dzień”.

Konkurencja Twoi sportowcy Zorganizowany przez Public Information Alliance for Journalism (obejmujący 300 gazet) i administrowany przez Alliance for Media Education, przy wsparciu ze strony Edukacji Narodowej. Jego celem jest zachęcenie uczniów czwartej, trzeciej i drugiej klasy do realizacji obywatelstwa europejskiego poprzez zbadanie w formie prasowej lokalnej inicjatywy wspieranej przez Unię Europejską. W pierwszej edycji do konkursu wpłynęły zgłoszenia ośmiu akademii (tylko jednej z Claremont Academy) i nagrodzono dwóch licealistów z Reunion.

READ  „maksymalna intensywność” walk na wschodzie kraju; Kijów żąda więcej broni od mieszkańców Zachodu

Co Europa robi w twoim regionie?

Rozwój Place de Jaude, Polydome, Coopérative de Mai w Clermont-Ferrand, muzeum na płaskowyżu Gergovie, sala multimedialna Pionsat, remont zoo Ardes-sur-Couze … Puy-de-Dôme jak w całym regionie wspiera Europę Duży liczba projektów za pośrednictwem europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych, takich jak EFRR (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) i EFS (Europejski Fundusz Społeczny).

Wiele z tych projektów Określony Przez Radę Regionalną Owernii Rodan-Alpy, która jest instytucją zarządzającą EFRR i częścią EFS.

W Puy-de-Dôme oferuje również Europejskie Centrum Informacji Bezpośredniej w Puy-de-Dôme rysowanie map nieograniczony.

Oprócz europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych Europa uczestniczy w programach sektorowych, takich jak Erasmus +, programy badawcze (Horyzont 2020) i współpraca regionalna (Interreg, URBACT) „polegające na współpracy z partnerami europejskimi, a nie tylko na korzystaniu z funduszy europejskich”, Charlotte Legrand, wyjaśnia Europe Direct Clermont Puy-de-Dôme.

Przykłady?

W Puy-de-Dome

w Miejsce w Cieśninie Seulskiej. Ochrona bioróżnorodności (Natura 2000).

Pinol. tworzyć Okręgowy miódW ramach przekwalifikowania zawodowego (Program EFRROW, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Corbier. Prace renowacyjne na murach obronnych i Belwederu (Program EFRROW).

Cissat. SARL L’Éveil des Puys stworzył imprezową kawiarnię spożywczą (Program LEADER, łącznik między działaniami z zakresu gospodarki wiejskiej).

Clermont-Ferrand. sRoget Mondo Latino W Lucie-Aubrac College. Praca nad językami i kulturami łacińskimi we współpracy z instytucjami w Evorze w Portugalii, Puerto Santa Maria w Hiszpanii i Mesynie we Włoszech (Program Erasmus +.

Clermont Auvergne Metropole. PlikProjekt UrbEnPact Ośmiu europejskich partnerów gromadzi się wokół Clermont Auvergne Metropol: Galati w Rumunii, Stowarzyszenie Biaystok w Polsce, CIM Alto Minho w Portugalii, Palma de Montchiaro we Włoszech, Rün Normandy Metropole we Francji, Elefsina w Grecji i Ecophyllose Ltd. W Tampere w Finlandii i włoskiej Narodowej Agencji ds. Nowych Technologii, Energii i Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego w Rzymie we Włoszech.

To sieć wymian między miastami, które chcą podążać ścieżką neutralności energetycznej (Program URBACT).

Clermont Auvergne Metropole. Konkurencyjna grupa CIMES i Clermont Auvergne Métrople są partnerami w projekcie współpracy Block4Coop. Block 4 Coop ma na celu przyczynienie się do integracji zaawansowanych innowacyjnych technologii w produkcji tkanin przemysłowych w celu usprawnienia procesów produkcyjnych firm. (Program Interreg SUDOE).

Thermauvergne jest liderem w projekcie InnovaSpa.

READ  The Unpopular z 4,6 milionami sprzedanych egzemplarzy

Narracje. Thermauvergne jest liderem Projekt InnovaSPA. Ten międzyregionalny projekt skupia osiem regionów termalnych w Europie, które chcą dzielić się swoimi badaniami w celu wspólnego rozwoju (Program Interreg Europe).

Program Interreg Europe ma na celu wspieranie regionów w całej Europie w opracowywaniu ich polityk dotyczących inwestycji publicznych.

W Haute Loire

Polignac. Zachowanie różnorodności biologicznej Jaskinia Denisa (Program Natura 2000).

Du Velay płaci. W obliczu problemu pustynnienia medycznego Pays du Velay stworzył Misja polegająca na powitaniu pracowników służby zdrowiaW celu przyciągnięcia i wspierania pracowników służby zdrowia w regionie (Pióro).

Le Boy on Filley. w Liceum Karola i Adriana DupuyówStudenci ostatniego roku z trzech wydziałów zawodowych mogą odbyć okres praktyk zawodowych (PFMP) w firmie europejskiej, na Węgrzech, w Irlandii lub we Włoszech. (Program Erasmus +).

Liceum Charles-et-Adrien-Dupuy jest zaangażowane w projekt Erasmus +.

W Allier

Lizol. EARL Nicolas PERRIN uruchomił produkcję orzechów laskowych: gospodarstwo rolne, urządzenia produkcyjne, warsztat przetwórstwa orzechów laskowych (Program EFRROW, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Kolang. DECREAUX SAS utworzył jednostkę do przetwarzania zbóż i mieszania surowców do produkcji pasz dla zwierząt. (Program EFRROW, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich) .

Raje. Miasto stworzyło wielofunkcyjną halę (Program EFRROW, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich).

Dumpier sur Bisper. Stowarzyszenie Cistude et compagnie uruchomiło Caquetoire, miejsce otwarte na miasto, sztukę i przyrodę (Program LEADER, łącznik między działaniami z zakresu gospodarki wiejskiej).

Syndykalna kawiarnia Le Caquetoire w Dompierre-sur-Besbre

Bizon. Miasto ponownie otworzyło sklep spożywczy, aby rozwinąć lokalny handel (Program Leader, łączenie środków gospodarki wiejskiej) .

Aller. program Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Inicjatywa na rzecz zatrudnienia ludzi młodych) w Radzie Dyrektorów Allier, której celem jest identyfikacja młodych ludzi, którzy są daleko od zatrudnienia i szkolenia, zapewnienie wsparcia społecznego i zawodowego tej grupie odbiorców, gdy kwalifikuje się ona do tego procesu, w odniesieniu do rynku pracy (EFS, Europejski Fundusz Społeczny).

Współfinansowane przez EFRR (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego), Zrealizowane: Przebudowa brzegów rzeki Cher w Montlucon, łagodna ścieżka wzdłuż rzeki Aller (sektor Aberest i Saint Yuri), kocioł opalany drewnem w gminach Pili i Coson …

READ  Oko. Mieszkaniec sąsiedniej wsi próbuje ukraść trzy hektary lasu

W Cantal

Aurillac. Studenci z Jules-Ferry College wzięli udział w międzynarodowym projekcie mobilności wokół góry, chodźmy na europejskie tory (Program Erasmus +.

Somin Arts. Zielona ścieżka to ścieżka rowerowa zainstalowana na starym torze kolejowym (EFRROW).

Umywalka Aurillac. Prawdziwe stworzenie Nowoczesna piasta hakowa Wśród różnych środków transportu w basenie Aurillac (Fundusz FEDER).

Europa była zaangażowana w finansowanie rozwoju wokół jeziora Saint-Etienne Cantales Dam.

Cantal. Projekt Sekcja pokładowa autobusów CYBERCANTAL Obsługiwane przez Radę Hrabstwa Cantal. Celem tych autobusów jest zapewnienie lokalnej usługi integracji cyfrowej, zapewnienie usług administracyjnych jak najbliżej mieszkańców Kantali oraz zapewnienie wsparcia w dostępie do procedur administracyjnych, szczególnie przez Internet.

Program współfinansowała również Unia Europejska Szkoła cyfrowa W szkole YtracObiekty turystyczne Wokół jeziora Saint-Etienne-Cantalès.

Isabel Vacias